Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Komplet Pustelnika

Strażackie zawody OSP gminy Stanisławów z powodu deszczowej pogody rozegrano w skróconej formie. Zabrakło sztafety, więc o wszystkim zadecydowały ćwiczenia bojowe, w których – pomimo niesprzyjających warunków – druhom udało się uzyskać bardzo dobre rezultaty

Autor: Łukasz Kuć

Ładzyń na pikniku

Już po raz ósmy i pod hasłem rodziny jako najlepszej drużyny bawiono się w Ładzyniu. Z udziałem ks. Klaudiusza, który na co dzień pracuje na misjach na Filipinach, dyrektor Magdaleny Kożuch, wójta Adama Sulewskiego oraz prowadzącymi – Mai Kożuch i Wojtka Bankiewicza. Były tańce, śpiewy oraz występ kabaretowy. I nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 90-lecia OSP Ładzyń, które wręczał Tomasz Sobański.

Autor: (jaz)

Wyniósł konsolę

Policjanci KP Stanisławów ustalili nieletniego zamieszkałego w gminie Stanisławów, który ukradł konsolę do gier Play Station 4 z domu jednego ze swoich kolegów. Mundurowi odzyskali utracone mienie, a sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd rodzinny.

Autor: (kpp)

Dzielnicowy na pikniku

Dzielnicowy gminy Stanisławów, młodszy aspirant Andrzej Kaliszuk, wziął udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem tego wydarzenia był wójt Adam Sulewski i kierownik GOPS Beata Wąsowska, którzy na plac przed kościołem parafialnym zaprosili także przedstawicieli policji.

Autor: (kpp)

Piękne bestie

W myśl słów Janusza Korczaka – kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – z nami każdy mógł poczuć się dzieckiem. Gdzie?

Autor: (jaz)

Nuda za cuda

Zaprosili tuzin, a przybyło dziewięć złotych par, by wraz z władzami gminy oficjalnie świętować 50 lat małżeńskich dni i nocy. Każde z ich były inne, nowe i nie do zapomnienia, choć niektóre chciałoby się cofnąć lub zmienić. Skoro nie było można, trzeba było wybaczać i żyć dla dzieci. Nie mieli ich wiele, bo musieli się dorabiać...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ładzyń igrzysk

W Ładzyniu już po raz dziesiąty zorganizowano Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3. Patronatem honorowym objął zawody wójt gminy Stanisławów Adam Sulewski, który również ufundował puchary i medale dla zawodników. Na turniej przybyli uczniowie z zaproszonych szkół gminnych. Nie zabrakło więc reprezentantów placówek w Pustelniku i Stanisławowie.

Autor: (łk)

Czcze utyskiwanie

Podczas niedawnej sesji w Stanisławowie radni zajęli się kolejną porcją skarg, które wpłynęły do urzędu. Już nie tylko wójt i urzędnicy stali się powodem niezadowolenia, ale także sama rada,  która ma w nieodpowiedni sposób zajmować się napływającymi pismami. Jak zwykle głosowano bez czytania, więc zebrani mogli się tylko domyślać, o co chodzi w rzeczonych skargach...

Autor: (łk)

Pustelnik tańczący

W Pustelniku znowu tańczyli... Drugi turniej Latino Fever Dance Cup zgromadził ponad 400 dzieci z niemal 40 placówek.  Przyjechali reprezentanci powiatów mińskiego, wołomińskiego, otwockiego, węgrowskiego oraz piaseczyńskiego.

Autor: (jaz)

Lanie za dukanie

Radni ze Stanisławowa bez większych dyskusji uchwalili budżet na 2018 rok. Zakłada on po stronie dochodów 29,4 mln zł, natomiast po stronie wydatków - 32,2 mln zł. Planowany deficyt to prawie 3 mln zł. - Zadłużenie na koniec roku ma stanowić około 30% dochodów. Wszystko jest pod kontrolą – mówił podczas sesji wójt Adam Sulewski.

Autor: (jaz)

Dzwon na Wielkanoc

W Wielkanoc około godziny 13:30 w Ładzyniu doszło do wypadku drogowego. Na DK-50 kierujący pojazdem BMW 730 nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu Renault Megane, gdy ten skręcał w lewo.

Autor: (kpp)

Niepodległe kopnięcia

Zawodnicy Tang Soo Do Ronin UPLKS Tęcza Stanisławów wybrali się do Ostródy, aby wziąć udział w XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo ZS PUT. Jednak obok sportowych emocji pojawiły się także wątki patriotyczne, w których jedną z głównych ról odegrał zawodnik Ronina Adrian Laskowski...

Autor: (łk)

Srebrne Świerzaki

Kolejny już turniej piłkarski odbył się w nowo otwartej hali sportowej w Pustelniku. Wygrała drużyna Eskimosów z gminy Poświętne, drugie miejsce zajęli Świerzaki z Stanisławowa i trzecie miejsce Albatrosi z Mińska.

Autor: (jaz)

Stanisławów na zewnątrz

Czy gmina Stanisławów funkcjonuje na zewnątrz? Takie nietypowe pytanie zadała wójtowi Adamowi Sulewskiemu przewodnicząca rady Elżbieta Król.

Autor: (łk)

Hala bez planu

Mylił się ten, kto uważał, że po otwarciu hali sportowej w Pustelniku ustaną wszelkie spory związane z tą inwestycją. Jak wiadomo, wspomniany obiekt rodził się w bólach, który podsycały wzmagające się konflikty w gronie stanisławowskich radnych oraz władz urzędowych. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że teraz powodem niezgody stał się sposób wykorzystywania hali w Pustelniku...

Autor: Łukasz Kuć

Dwoje na medale

Dużym sukcesem zakończył się start zawodników Tang Soo Do Ronin UPLKS Tęcza Stanisławów w VIII Mistrzostwach Polski Tang Soo Do Wołomin 2018. Ekipa złożona z 22 sportowców wywalczyła 32 medale, a także kilka dodatkowych wyróżnień...

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [20]