Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zbiórka po kradzieży

Zbiórka po kradzieży Podczas 490 rocznicy powstania Ciska, nazwanego później Stanisławowem miejscowi strażacy zbierali datki na potrzeby OSP.

Autor: (jaz)

Stanisławów urodzinowy

W minioną sobotę i niedzielę dawny Cisek, a potem Stanisławów obchodził swoje 490 urodziny.

Autor: (jaz)

Wieńcowe bajery

W niedzielę, 18 sierpnia w Stanisławowie odbyły się gminno-parafialne dożynki. Na corocznej imprezie oprócz stałych bywalców stawiły się nowe twarze, które przyjechały się dobrze bawić. O tegoroczne atrakcje postarali się wójt gminy Stanisławów oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Autor: Marcin T. Gomulski

Pompy z pechem

Przed rokiem zawody sportowo – pożarnicze w Stanislawowie wygrałan Czarna przed strażakami ze stolicy gminy. W tym roku kolejność była odwrotna, co niektórzy zwalają na motopompę. Mimo pecha, obu drużynom szykuje się start w mistrzostwach powiatu.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wieńce oblężone

Organizując imprezę dokładamy starań, aby program uroczystości był atrakcyjny i przyciągnął jak najwięcej uczestników.

Autor: (jaz)

Symbioza ze żmiją

W Boruczy niedaleko Stanisławowa, w budynku UKE zagnieździła się żmija zygzakowata.

Autor: (ret)

Z dzieci na medal

Nie była to huczna uroczystość, bo nie wszystkie pary dojechały i nie przygrywała żadna kapela. Nie było nawet wójta Witczaka, który w ostatniej chwili musiał konferować z dala od gminy, ale na rzecz jej mieszkańców. Zastąpił go sekretarz Czesław Mazek w asyście szefowej USC Marty Rogali i przewodniczącego rady Andrzeja Kopacza. Jednak złote gody w Stanisławowie wyróżniły się... nieprzeciętną demografią.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ładzyń na wesoło

Tak, jak co roku cała społeczność szkolna w Ładzyniu zgromadziła się w ostatni dzień przed przerwą świąteczną na szkolnej wigilii. Od kilku lat ani nauczyciele, ani uczniowie nie wyobrażają sobie, aby inaczej wyglądał ten dzień.

Autor: (jaz)

Wpadł na cmentarzu

W sobotę, 8 grudnia w Pustelniku w gminie Stanisławów doszło do kolizji dwóch volkswagenów golfów.

Autor:

Kamień niemocy

We wsi Prądzewo-Kopaczewo jest droga, a na niej – wielki kamień, który podoba się tylko tym, którzy go tam położyli. I nie chcą go usunąć twierdząc, że leży na ich gruncie, a nie w pasie drogowym. Wójt Witczak jest bezradny, a policja – niekompetentna i w żaden prawny sposób nie może pomóc...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Bez obwodnicy...

Mińsk w końcu doczekał się obwodnicy, ale nie tylko to miasto trapił uciążliwy ruch samochodowy. Z problemem tym zmaga się również Stanisławów. Obwodnica miała powstać i tam, ale nieoczekiwany sprzeciw mieszkańców i oporność Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich odwlekły inwestycję.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: [1]      «      15   |   16   |   17   |   18   |   19