Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zapachy w Ładzyniu

Przygotowania do świąt ładzyńskie przedszkolaki rozpoczęły od ubierania choinki.

Autor: (jaz)

Lirycznie w Ładzyniu

Jesienne długie wieczory niekiedy skłaniają nas do zadumy i refleksji nad naszym życiem.

Autor: (jaz)

Ładzyń z kapliczką

27 października 2013 r. we wsi Ładzyń, gmina Stanisławów, w remizie OSP ksiądz proboszcz Krzysztof Kietliński odprawił Mszę Św. w intencji mieszkańców.

Autor: (jaz)

Szuje na Szulskiego

Jesteśmy narażeni na różne oszustwa, ale to co zdarzyło się w Stanisławowie budzi szczególny niepokój wśród mieszkańców. Historia przydarzyła się 72-letniemu emerytowi, któremu przywieziono nową kuchenkę gazową. Walenty Szulski wcale jej nie zamawiał, ale jeszcze bardziej się zdziwił, że musi ją kupić na rozkaz wójta, który chce w ten sposób zapobiec zimowym wybuchom niesprawnego sprzętu. Tak przekonywali starca oszuści...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ślubowali w Ładzyniu

W czwartek 10 października 2013 roku swoje święto obchodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu.

Autor:

Miasto z marzeń

Jeszcze nikt nie śpiewa o nim pieśni, jeszcze w duszy mieszkańców można odnaleźć ślady dawnej świetności, kiedy położony na trakcie litewskim Stanisławów rozkwitł do statusu miasta, który tracił i odzyskiwał, będąc nawet stolicą powiatu, którą ostatecznie stracił na rzecz Mińska Mazowieckiego. W wiejskości było znacznie gorzej, ale przetrwał i ma się nieźle jako stolica gminy, którą wieś ironicznie nazywa Staśkowem.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zbiórka po kradzieży

Zbiórka po kradzieży Podczas 490 rocznicy powstania Ciska, nazwanego później Stanisławowem miejscowi strażacy zbierali datki na potrzeby OSP.

Autor: (jaz)

Stanisławów urodzinowy

W minioną sobotę i niedzielę dawny Cisek, a potem Stanisławów obchodził swoje 490 urodziny.

Autor: (jaz)

Wieńcowe bajery

W niedzielę, 18 sierpnia w Stanisławowie odbyły się gminno-parafialne dożynki. Na corocznej imprezie oprócz stałych bywalców stawiły się nowe twarze, które przyjechały się dobrze bawić. O tegoroczne atrakcje postarali się wójt gminy Stanisławów oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Autor: Marcin T. Gomulski

Pompy z pechem

Przed rokiem zawody sportowo – pożarnicze w Stanislawowie wygrałan Czarna przed strażakami ze stolicy gminy. W tym roku kolejność była odwrotna, co niektórzy zwalają na motopompę. Mimo pecha, obu drużynom szykuje się start w mistrzostwach powiatu.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wieńce oblężone

Organizując imprezę dokładamy starań, aby program uroczystości był atrakcyjny i przyciągnął jak najwięcej uczestników.

Autor: (jaz)

Symbioza ze żmiją

W Boruczy niedaleko Stanisławowa, w budynku UKE zagnieździła się żmija zygzakowata.

Autor: (ret)

Z dzieci na medal

Nie była to huczna uroczystość, bo nie wszystkie pary dojechały i nie przygrywała żadna kapela. Nie było nawet wójta Witczaka, który w ostatniej chwili musiał konferować z dala od gminy, ale na rzecz jej mieszkańców. Zastąpił go sekretarz Czesław Mazek w asyście szefowej USC Marty Rogali i przewodniczącego rady Andrzeja Kopacza. Jednak złote gody w Stanisławowie wyróżniły się... nieprzeciętną demografią.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ładzyń na wesoło

Tak, jak co roku cała społeczność szkolna w Ładzyniu zgromadziła się w ostatni dzień przed przerwą świąteczną na szkolnej wigilii. Od kilku lat ani nauczyciele, ani uczniowie nie wyobrażają sobie, aby inaczej wyglądał ten dzień.

Autor: (jaz)

Wpadł na cmentarzu

W sobotę, 8 grudnia w Pustelniku w gminie Stanisławów doszło do kolizji dwóch volkswagenów golfów.

Autor:

Kamień niemocy

We wsi Prądzewo-Kopaczewo jest droga, a na niej – wielki kamień, który podoba się tylko tym, którzy go tam położyli. I nie chcą go usunąć twierdząc, że leży na ich gruncie, a nie w pasie drogowym. Wójt Witczak jest bezradny, a policja – niekompetentna i w żaden prawny sposób nie może pomóc...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      16   |   17   |   18   |   19   |   20      »      [20]