Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Jadą do Rosji

W najbliższy piątek kilkuosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wyjedzie na Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Narodów Słowiańskich „Słowiańskie spotkania”.

Autor:

Kuchcine pisanki

W Gminnym Przedszkolu w Siennicy odbyły się warsztaty kultywowania tradycji wielkanocnych.

Autor: (jaz)

Smykowa siostra

Przedszkolaki z Akademii Smyka w Siennicy miały okazję lepiej poznać zawód pielęgniarki podczas spotkania z Jolantą Balawajder, która pracuje w Siennicy. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać.

Autor: (jaz)

Szczypta optymizmu

Po kilku miesiącach przygotowań wójt Grzegorz Zieliński przedstawił radnym plan naprawczy finansów gminy. Zakłada on głównie kontrole deklaracji podatkowych i właściwego używania urządzeń komunalnych. Zaciskanie pasa nie ominie również szkół, ale te na konkretne propozycje zmian będą musiały jeszcze poczekać. Wstępnie plan oszczędnościowy zakłada, że do końca tego roku dochód gminy zwiększy się o 400 tys. złotych

Autor: Justyna Kowalczyk

Technicy na staż

Od września 2013 roku Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wraz z firmą Profi Biznes Group realizuje projekt „Wykształcony uczeń – kompetentny pracownik”. Dzięki unijnemu dofinansowaniu korzysta z niego 98 uczniów – technicy środowiska, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz obsługi turystycznej.

Autor: (jk)

Orlik międzynarodowy

W sobotę 22 marca na Orliku przy ZS w Siennicy odbył się VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej r. 2001, w którym wzięło udział blisko 100 zawodników w tym 3 drużyny z powiatu mińskiego.

Autor: (red)

Krew w Siennicy

W najbliższą niedzielę w Siennicy odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Autor: (jk)

Nawet po japońsku

Mury siennickiego Zespołu Szkół słyną z gościnności. Szczególnie, w zgodzie z duszą szkoły, serdecznie witane są talenty artystyczne. I nikogo nie dziwi fakt, że konkurs piosenki obcojęzycznej cieszy się coraz większą popularnością. Do tegorocznej 19 edycji zgłoszono 58 piosenek z 12 szkół podstawowych, 17 gimnazjów i 8 szkół średnich z powiatu mińskiego, otwockiego i garwolińskiego. Można się więc było spodziewać, że piosenki wybrzmią w wielu językach...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Serca dobroci

W sobotni wieczór z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” zorganizowano charytatywny bal karnawałowy, który swym patronatem objął wójt gminy Siennica Grzegorz Zieliński. Całkowity dochód z balu przeznaczono na wyposażenie i dostosowanie sal szkoły do potrzeb niepełnosprawnych dzieci uczących się w Nowym Zglechowie.

Autor: Teresa Romaszuk

Smykowe babcie

W piątek 31 stycznia w Przedszkolu Niepublicznym Akademia Smyka w Siennicy obchodzono Dzień Babci i Dziadka.

Autor: (jaz)

Szkoła do obrony

Szukania oszczędności w budżecie gminy Siennica ciąg dalszy. Tym razem wójt Grzegorz Zieliński postanowił zaoszczędzić nieco na przejętym od powiatu Zespole Szkół.

Autor: (jk)

Srebro Ekonoma

W niedzielę, 12 stycznia 2014 r. reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w piłce nożnej chłopców po raz pierwszy wzięła udział w III Memoriale im. Bartosza Filipiaka w Siennicy.

Autor: (red)

Spece od jedzenia

Publiczne Gimnazjum w Żakowie zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „Talent do niemarnowania” i tym samym wygrało jeden z 16 zestawów wyposażenia do nowoczesnej szkolnej sali kinowej.

Autor: (jaz)

Zapał z kimona

Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli – napisali sienniccy maturzyści na studniówkowych zaproszeniach, podpierając się cytatem wprost od Jana Kochanowskiego. Z takim mottem można się rozgrzeszyć z niemal każdego szaleństwa, ale nie w Siennicy, gdzie było godnie, spokojnie i po japońsku.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Cena honoru

Tworzenie budżetu gminy Siennica nie jest zadaniem łatwym. Tutaj liczyć się trzeba z każdą złotówką, bo pieniędzy po prostu brakuje. Z takim stanem rzeczy władze gminy zmagają się od roku, gdy właściciel Partnera odszedł ze swoimi podatkami do Mińska. Teraz żałują i chcą, by wrócił. Wola współpracy podobno jest, ale do sesji budżetowej nie zrobiono niczego…

Autor: Justyna Kowalczyk

Mistrzowie do Siennicy

Turniej Mistrzów Futsalu to zawody na najwyższym poziomie sportowym, który zagwarantują nam najlepsze amatorskie zespołu z naszego regionu.

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      20   |   21   |   22   |   23   |   24      »      [25]