Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Terezjada w Grzebowilku

Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza w Grzebowilku zaprasza serdecznie na TEREZJADĘ czyli uroczystości odpustowe ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Autor: (jaz)

Blizny wiary

To było niesamowite wydarzenie i pierwsze w tak duchowym wymiarze. Wreszcie Siennica doczekała pomnika naszego świętego już papieża. Jednak nie figuralnego monumentu, a odlewu w kształcie pękniętej kuli z Janem Pawłem II, który po niej stąpa i próbuje zabliźnić tę kamienna ranę. Taką wizję mieli fundatorzy obelisku z... Grzebowilka, którzy uznali, że najlepszym miejscem do jego postawienia będzie widoczny z daleka skwer pod skarpą gminnego budynku władz

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Serce za serce

W ubiegłym tygodniu przedstawicielka Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

Autor: (red)

Ciągnikiem w stanie nietrzeźwości

Policjanci w Grzebowilku zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca mińskiej gminy, który kierował ciągnikiem rolniczym.

Autor: (kpp)

Anglia za Siennicę

Okazało się, że zasługi żołnierza polskiego w II wojnie światowej można promować wszędzie, byleby nie w ich kraju. Ekipa z Ptaków pojechała więc do Anglii, rezygnując z inscenizacji historycznej o wrześniu 1939 roku w Siennicy. Jej organizatorzy czują się rozgoryczeni. Tak bardzo, że woleli przejechać ponad 3 tys. km z czołgiem na lawecie niż urządzić bitwę na miejscu...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ptaki bez koni

Piknik hippiczny w Ptakach został odwołany. Wielotygodniowe przygotowania okazały się niepotrzebne, bo odezwała się skrzecząca szara rzeczywistość

Autor: (jaz)

Kolejna ofiara sieci

Mieszkaniec Pogorzeli zgłosił, że ponad dwa tygodnie wcześniej przez portal OLX zamówił felgi aluminiowe wraz z oponami i zapłacił za nie.

Autor: (kpp)

Dachował w Drożdżówce

Na drodze wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Drożdżówka w gminie Siennica, samochód osobowy citroen zjechał z jezdni i przewrócił się na dach.

Autor: (kpp)

Alkoholowe zaczepki

W rejonie stawu w Grzebowilku doszło do bójki między pięcioma mężczyznami w wieku od 22 do 36 lat.

Autor: (kpp)

Busem w wózek

Kierowca busa w Siennicy uderzył w wózek z dzieckiem prowadzony chodnikiem przez jego matkę.

Autor: (kpp)

Zjazdy absurdu

Na czerwcowej sesji rady gminy Siennica było poruszanych wiele tematów, m.in. dotyczących inwestycji drogowych, przyznawania stypendiów dla najzdolniejszych dzieci oraz bezpieczeństwa w gminie, mówiono o zwierzętach wyskakujących na ulicę. Jadąc od strony Mińska do Siennicy nie da się nie zauważyć stojących na drodze czerwono-białych pachołków. Oprócz tego, trzeba uważać na zawieszenie, gdyż w pewnych momentach drogi w asfalcie są niewyobrażalnie głębokie dołki. To jeszcze nic, bo chodniki są zrobione bardzo wysoko. Właśnie temat chodników przykuł uwagę radnych na ostatniej sesji, gdyż kolejna inwestycja idzie w ręce pr

Autor: Adrianna Rosochacka

Wysocki w Siennicy

Obowiązki dzielnicowego gminy Siennica zostały przekazane starszemu sierżantowi Arkadiuszowi Wysockiemu.

Autor: (kpp)

Spory parkingowe

Majowe posiedzenie rady gminy Siennica rozpoczęło się od sprawozdania z działalności wójta, w którym przedstawił on postęp prac remontowych na drodze wojewódzkiej przez Żaków, Pogorzel i Nową Pogorzel.

Autor: (łk)

Rzęsy królewskie

Grupa gimnazjalistów z klas trzecich Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy

Autor: (jaz)

Life w Wiedniu

Drużyna Parafialnego Klubu Sportowego Life Siennica wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju w Wiedniu.

Autor: (jaz)

Sekrety ziemi

Wiele atrakcji Ziemi Mińskiej jest nieznanych jej mieszkańcom. Organizatorzy IV Regionalnego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego postanowili promować walory turystyczne naszego regionu wśród najmłodszych, a przy okazji stworzyć wspaniałą okazję do integracji drużyn z różnych szkół. W Zespole Szkół w Siennicy od lat rozwijają się turystyczne tradycje, a odkąd funkcjonuje Technikum Obsługi Turystycznej są to działania na szeroką skalę.

Autor: Janko Fridayski

Zobacz więcej: [1]      «      18   |   19   |   20   |   21   |   22      »      [25]