Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Busem w wózek

Kierowca busa w Siennicy uderzył w wózek z dzieckiem prowadzony chodnikiem przez jego matkę.

Autor: (kpp)

Zjazdy absurdu

Na czerwcowej sesji rady gminy Siennica było poruszanych wiele tematów, m.in. dotyczących inwestycji drogowych, przyznawania stypendiów dla najzdolniejszych dzieci oraz bezpieczeństwa w gminie, mówiono o zwierzętach wyskakujących na ulicę. Jadąc od strony Mińska do Siennicy nie da się nie zauważyć stojących na drodze czerwono-białych pachołków. Oprócz tego, trzeba uważać na zawieszenie, gdyż w pewnych momentach drogi w asfalcie są niewyobrażalnie głębokie dołki. To jeszcze nic, bo chodniki są zrobione bardzo wysoko. Właśnie temat chodników przykuł uwagę radnych na ostatniej sesji, gdyż kolejna inwestycja idzie w ręce pr

Autor: Adrianna Rosochacka

Wysocki w Siennicy

Obowiązki dzielnicowego gminy Siennica zostały przekazane starszemu sierżantowi Arkadiuszowi Wysockiemu.

Autor: (kpp)

Spory parkingowe

Majowe posiedzenie rady gminy Siennica rozpoczęło się od sprawozdania z działalności wójta, w którym przedstawił on postęp prac remontowych na drodze wojewódzkiej przez Żaków, Pogorzel i Nową Pogorzel.

Autor: (łk)

Rzęsy królewskie

Grupa gimnazjalistów z klas trzecich Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy

Autor: (jaz)

Life w Wiedniu

Drużyna Parafialnego Klubu Sportowego Life Siennica wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju w Wiedniu.

Autor: (jaz)

Sekrety ziemi

Wiele atrakcji Ziemi Mińskiej jest nieznanych jej mieszkańcom. Organizatorzy IV Regionalnego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego postanowili promować walory turystyczne naszego regionu wśród najmłodszych, a przy okazji stworzyć wspaniałą okazję do integracji drużyn z różnych szkół. W Zespole Szkół w Siennicy od lat rozwijają się turystyczne tradycje, a odkąd funkcjonuje Technikum Obsługi Turystycznej są to działania na szeroką skalę.

Autor: Janko Fridayski

Samochód w płomieniach

W dniu 9 czerwca na parkingu przy Hotelu TirEst w Grębiszewie palił się samochód ciężarowy.

Autor: (kpp)

Komendant w Siennicy

Młodszy inspektor Robert Żebrowski wziął udział w posiedzeniu komisji edukacji, zdrowia, spraw socjalnych i bezpieczeństwa publicznego w Siennicy.

Autor: (kpp)

Bałaszycha po polsku

Pielęgnowanie tradycji związanych z folklorem nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród młodych ludzi. Dlatego każdy przejaw zainteresowania folklorem, szczególnie tym lokalnym, zasługuje na chwilę uwagi. Tym bardziej, że był zaprezentowany poza granicami Polski. Udało się tego dokonać młodzieży z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy. Jako pierwsi Polacy wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie Narodów Słowiańskich, który po raz dziewiętnasty odbył się w mieście Bałaszycha położonym około dwudziestu kilometrów na wschód od Moskwy

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Szóstki Siennicy

Orlik przy Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich został uroczyście otwarty w listopadzie 2012 roku.

Autor: (jaz)

Jadą do Rosji

W najbliższy piątek kilkuosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wyjedzie na Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Narodów Słowiańskich „Słowiańskie spotkania”.

Autor:

Kuchcine pisanki

W Gminnym Przedszkolu w Siennicy odbyły się warsztaty kultywowania tradycji wielkanocnych.

Autor: (jaz)

Smykowa siostra

Przedszkolaki z Akademii Smyka w Siennicy miały okazję lepiej poznać zawód pielęgniarki podczas spotkania z Jolantą Balawajder, która pracuje w Siennicy. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać.

Autor: (jaz)

Szczypta optymizmu

Po kilku miesiącach przygotowań wójt Grzegorz Zieliński przedstawił radnym plan naprawczy finansów gminy. Zakłada on głównie kontrole deklaracji podatkowych i właściwego używania urządzeń komunalnych. Zaciskanie pasa nie ominie również szkół, ale te na konkretne propozycje zmian będą musiały jeszcze poczekać. Wstępnie plan oszczędnościowy zakłada, że do końca tego roku dochód gminy zwiększy się o 400 tys. złotych

Autor: Justyna Kowalczyk

Technicy na staż

Od września 2013 roku Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wraz z firmą Profi Biznes Group realizuje projekt „Wykształcony uczeń – kompetentny pracownik”. Dzięki unijnemu dofinansowaniu korzysta z niego 98 uczniów – technicy środowiska, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz obsługi turystycznej.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: [1]      «      18   |   19   |   20   |   21   |   22      »      [24]