Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Profilaktyka w szkołach

Działalność profilaktyczno-edukacyjna to podstawowe zadanie policjantów z zespołu do spraw nieletnich i patologii.

Autor: (kpp)

Prądy nagród

W piątek 16 stycznia w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy odbyła się uroczystość rozdania dyplomów oraz nagród pieniężnych w konkursie projektów innowacji technicznych dotyczących rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

Autor: (jaz)

Z wójtem jasełka

W Gminnym Przedszkolu w Siennicy odbyło się spotkanie opłatkowe dla przedszkolaków, rodziców, personelu oraz zaproszonych gości.

Autor: (jaz)

Ukradł przystanek

Ukradł przystanek Zarzut kradzieży wiaty przystankowej usłyszał 28-letni mieszkaniec gminy Siennica.

Autor: (kpp)

Schował w gnieździe

Policjanci z Mińska, podczas kontroli drogowej i dokładnym sprawdzeniu samochodu, w gnieździe samochodowej zapalniczki odnaleźli, a następnie zabezpieczyli działkę marihuany. Podejrzany o nielegalne posiadanie środków odurzających 28-letni mieszkaniec gminy Siennica, przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

Autor: (kpp)

Bliższe święta

W Przedszkolu Niepublicznym Akademia Smyka w Siennicy przygotowania do Bożego Narodzenia ruszyły pełną parą. Starszaki wybrały się na niezwykłą wycieczkę do krainy świętego Mikołaja” w Kołacinku. Mogły przenieść się do świata baśni i marzeń....

Autor: (jaz)

Dzieci dzieciom

Dzieci z Dąbrówki wzorem Mikołaja z Miry pamiętały także o innych, bo wręczyły upominki dzieciom z Domu Dziecka w Siennicy.

Autor: (ret)

Gazowe niebezpieczeństwo

W Grzebowilku podczas prowadzenia prac ziemnych doszło do uszkodzenia linii przesyłowej
średniego ciśnienia gazu ziemnego, znajdującej się w odległości około 5 m od linii trakcyjnej PKP.

Autor: (kpp)

Łatwa kradzież

Policjanci namierzyli złodziei, którzy ukradli telefon komórkowy.

Autor: (kpp)

Psy i nauka

Uczniowie ze szkół w Żakowie i w Starogrodzie w gminie Siennica wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, zorganizowanym przez dzielnicowego starszego sierżanta Arkadiusza Wysockiego i przewodników psów służbowych.

Autor: (kpp)

Dusze śpiewacze

Już po wyborach, a więc w spokoju ducha w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy odbyły się trzecie inspiracje liryczne. O nagrodę publiczności, którą jest statuetka Siennickiej Nutki wyrzeźbiona w drewnie lipowym przez Roberta Jackowskiego, walczyło dwadzieścia utworów wykonywanych solowo i zespołowo

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Sprawdzają też auta

Podczas kontroli volkswagena w rejonie dworca kolejowego w Mińsku Mazowieckim policjanci znaleźli i zabezpieczyli cztery działki marihuany.

Autor: (kpp)

Łoś w Pogorzeli

W powiecie mińskim jest wiele miejsc, z których dochodzą sygnały o dzikich zwierzętach.

Autor: (kpp)

Zderzenie trzech

W miejscowości Siennica doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: Fiat Punto, Opel Astra i Daewoo Tico.

Autor: (kpp)

Sensory z ekranu

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego z oddziałami integracyjnymi w Starogrodzie od nowego roku szkolnego 2014/2015 może pochwalić się nowo otwartą salą do diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Cześć funduszy pozyskali z reklamy TV...

Autor: (e-wil)

Prawdy z marzeń

Tego jeszcze w powiecie mińskim nie było, a stało się nie gdzie indziej jak właśnie w Grzebowilku. Znana z aktywności wieś wymyśliła tym razem debatę kandydatów na wójtów. Niezwykłą konfrontację, bo pytania zadawał miejscowy proboszcz Włodzimierz Mozolewski, a właściwie mieszkańcy bazując na strofach jego wiersza o marzeniach i prawdzie. Nic dziwnego, że wielu chciało obejrzeć, jak z poezją poradzą sobie całkiem prozaiczni kandydaci czyli Jackowski i Zieliński

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      17   |   18   |   19   |   20   |   21      »      [25]