Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Mrozianie przy ścianie

Mrozy świętowały aż dwa dni. Były tańce, koncerty, recitale, pokazy, wspinaczka, rajd rowerowy, konkursy, turnieje, wesołe miasteczko etc. Na scenie miejscowego stadionu przy ul. Tartacznej mogliśmy oglądać i podziwiać wielu artystów – Andrzeja Frącza, Weteranów Big Beatu, Big Band Mrozy, klub Barwy Jesieni, Chór Akademii Kulturalnej GCK oraz występy dzieci ze szkół i przedszkoli. Gwiazdą wieczoru był zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Autor: (jaz)

Wypadek pod urzędem

We czwartek 14 czerwca na ulicy Adama Mickiewicza w Mrozach, tuż przy urzędzie miasta doszło do wypadku. W godzinach przedpołudniowych samochód osobowy marki Citroen C4 zderzył się z motorowerem. Poszkodowany został kierowca jednośladu, który trafił do szpitala. Na kilka godzin ruch na drodze został wstrzymany.

Autor: (kpp)

Bryza z Arcyza

Spotkali się w połowie lat siedemdziesiątych w małym, przyjaznym Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Mrozach. Profesor Zygmunt Arcyz był nauczycielem muzyki. Jego pasją było prowadzenie chórów i zespołów wokalno-instrumentalnych. Prowadzony przez niego zespół – Dziewczęta z Mrozów – został właśnie laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Agnieszka, Jadzia, Bożenka, Jola, Zuzia, Jadzia i Jurek wkrótce ich zastąpili...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Gospel w Guzewie

W piątek śpiewali w latowickim Wielgolesie, w niedzielę w mińskim kościele św. Antoniego, a w poniedziałek 11 czerwca odwiedzili kościół w Guzewie. Grupę ewangelizacyjną Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej zaprosił proboszcz – Adam Ścisłowski.

Autor: (jaz)

Kto nie lubi Jaszczuka?

Czy coś w tym nienormalnego, że wójt czy burmistrz zaprasza na spotkanie z mieszkańcami? Normy można jednak zmienić, a do tego szczególnie podatny jest burmistrz Jaszczuk.

Autor: (jaz)

Kłody z wody

A to ci niespodzianka – gmina Mrozy nie ma ważnego regulaminu o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków. Stało się tak, gdy 18 kwietnia 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił Uchwałę Rady Gminy Mrozy z... 2005 roku. Co więcej, wszystkim mieszkańcom, którzy w okresie obowiązywania tej uchwały dokonali przyłączy wodnych, kanalizacyjnych, składających reklamacje z tytułu niewłaściwie naliczonych opłat mogą przysługiwać roszczenia w postaci zwrotu (wraz z odsetkami) niesłusznie pobranej opłaty...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ranczo po śladach

W niedzielę 17 czerwca br. w godz. 13.00 - ok. 17.00 w Jeruzalu - serialowych Wilkowyjach (rynek i okolice) nagrywany będzie specjalny wakacyjny odcinek programu „Pytanie na śniadanie”. TVP2 zabierze widzów na wycieczkę śladami serialu „Ranczo”.

Autor: (jaz)

Perła z berła

Właśnie burmistrz Mrozów odebrał wyróżnienie w Rankingu „Perły Samorządu 2018”, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną – czytamy w gminnej witrynie internetowej. Nie wszystkich ucieszyła ta wiadomość, a kiedy chwilowo ogłupieni już mieli otworzyć szampana, by wypić za zdrowie dumy Mrozów, przyszło niespodziewane otrzeźwienie i postanowili przyjrzeć się zasadom przyznawania wyróżnień.

Autor: (jaz)

Smrodzą w Mrozach

Ala Liwska zapytała burmistrza Jaszczuka, kiedy skończy się ta gehenna lisów w Mrozach? Podobno hodowca dostał dwa lata na zakończenie działalności, ale od kilku dni smród jest nie do wytrzymania. Czy te dwa lata oznaczają dwa lata smrodu dla sąsiadów...

Autor: (jaz)

Tajne Mrozy

Prawo dostępu do protokołu sesji rady gminy nie ogranicza rejestracji dźwięku i obrazu obrad. Praktyka nagrań audio-wideo i ich publikacji jest stosowana w wielu samorządach, ale nie w Mrozach.

Autor: (jaz)

Nowa woda

Czy to prawda, że opłaty za wodę i ścieki mają wzrosnąć o 100%? Mam nadzieję, że to tylko plotka – pytają Jaszczuka mieszkańcy gminy.

Autor: (jaz)

Wpadła pod autobus

W środę 4 kwietnia w godzinach popołudniowych w Grodzisku doszło do potrącenia 70-letniej kobiety przez autobus. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy przez strażaków, poszkodowana została zabrana do szpitala przez pogotowie lotnicze. Nikt więcej nie ucierpiał, a cała akcja ratownicza trwała prawie dwie godziny.

Autor: (kpp)

Pogadali w Grodzisku

Dzielnicowy miasta i gminy Mrozy Janusz Chmielowski oraz dzielnicowy gminy Latowicz spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Grodzisku. Na pogadankę przybyły przedszkolaki, zerówka, uczniowie podstawówki od klas pierwszych do siódmych oraz grono pedagogiczne.

Autor: (kpp)

Zrzutka na parafię

Zrzutek na zbożne cele jest co niemiara, ale ta wydaje się wyjątkowa. Dotyczy pomocy w wydaniu ilustrowanych dziejów parafii w Mrozach. Zbieraniem materiałów zajęła się Danuta Grzegorczyk, ale 1 sierpnia 2017 roku przegrała walkę z rakiem.

Autor: (jaz)

Jaszczukowi grożą kraty

Za nieprawne wstrzymanie dotacji funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara trzech lat więzienia. Ma na nie coraz większe szanse burmistrz Jaszczuk, który  ustnym poleceniem wstrzymał wypłacania dotacji należnej Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Lipiny, Borki, Dębowce, czym działał na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Jak się okazuje, to pierwszy i jak dotąd jedyny taki przypadek w Polsce.

Autor: (jaz)

Auto z wybuchem

W poniedziałek 19 lutego po godzinie 20:00 do straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Pojazd znajdował się w wolnostojącym garażu o konstrukcji metalowej w  Jeruzalu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku pożaru doszło do wybuchu zbiornika na gaz LPG, będącego częścią instalacji gazowej pojazdu. Po lokalizacji pożaru, oddymieniu garażu i wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych – pożar ugaszono.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [24]