Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Rada na śmieci

Dla gminy Mrozy wprowadzony od 2013 r. system gospodarki odpadami nie jest niczym nowym. Z powodzeniem stosują go już od 14 lat. Udaje im się wysegregować 35% wszystkich odpadów. Ustawa śmieciowa narzuca im jednak zmianę, która niszczy tak dobrze działający gminny mechanizm.

Autor: Justyna Kowalczyk

Trudny prestiż

W powiecie mińskim prawami miejskimi cieszą się cztery miejscowości – Halinów, Kałuszyn, Mińsk i Sulejówek. Wkrótce dołączyć do tej grupy mogą również Mrozy, które po raz drugi starają się o nadanie tytułu miasta. Tym razem może się udać, bo władze gminy wzięły się za intensywną promocję pomysłu i społeczne konsultacje, które już w najbliższą niedzielę, 3 marca, zwieńczy tajne głosowanie.

Autor: Justyna Kowalczyk

Wybchowy erotyzm

W Mrozach zakochani swoją ostoję miłości znaleźli w Gminnym Centrum Kultury, które w tym roku rozciągnęło Walentynki z jednego do czterech dni. Rozpoczęli filmowo, serwując parom z całego powiatu najnowsze hity kinowe, by w niedzielę 17 lutego zakończyć święto zakochanych prawdziwym wybuchem erotyzmu – oczywiście w wersji teatralnej.

Autor: (jk)

Mroziańskie mieszczuchy

Już niebawem mają odbyć się na terenie Gminy Mrozy konsultacje społeczne na temat uzyskania praw miejskich przez wieś Mrozy. Zakrojone na szeroką skalę działania wójta gminy Mrozy mające na celu przekonanie mieszkańców nie tylko samych Mrozów, ale i całej gminy, do poparcia jego starań, aby zostać burmistrzem, budzą mieszane uczucia u samych zainteresowanych. Nie jest bowiem obojętne, czy dotychczasowy mieszkaniec wsi gminnej zostanie mieszczuchem, nie ruszając się przy tym z miejsca

 

 

 

Autor: Mroziaczek (nazwisko znane redakcji)

Pląsy paryskie

W sobotni wieczór, 26 stycznia uczniowie trzech klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Mrozach, przestąpili przez Łuk Triumfalny i polonezowym krokiem przenieśli się do Paryża z lat 20. Tym razem aż po trzykroć.

Autor: Michał Gołębiowski

Mikroklimat za Figaro

Od 28 grudnia 2012 r. kino w Mrozach wznowiło swoją działalność, a po konsultacjach zostało nazwane Mikroklimatem. Przystosowanie Figara do jakości cyfrowej kosztowało mroziański samorząd 277 tysięcy złotych.

Autor: (jaz)

Mrozy dla rodziny

Gmina Mrozy spośród 250 gmin z całej Polski znalazła się wśród 15 nominowanych do tytułu 

Autor: jaz

Woźnica z promilami

Widok woźnicy z piwem w dłoni gorszył nie tylko mieszkańców gminy Mrozy, ale też kierowców, którzy mijali jego sanie.

Autor: kpp

Cyfrowe w Mrozach

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na pierwsze seanse do kina po modernizacji – zakupie projektora cyfrowego i systemu audio.

Autor: jaz

Fabryka elfów

W Mrozach przygotowania do świąt idą pełną parą. Już w niedzielę 9 grudnia w tamtejszym GCK czekano na świętego Mikołaja, który przelecieć miał z workiem prezentów. A tuż przed Wigilią mrozianie zbiorą się przed budynkiem Centrum, by pod gołym niebem kolędować i podzielić się opłatkiem

Autor: Justyna Kowalczyk

Cyfrowe Figaro

28 grudnia 2012 r. kino w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach wznowi działalność.

Autor: jaz

Pięknieje w oczach

Mrozy to najaktywniejsza w pozyskiwaniu dotacji inwestycyjnych gmina w powiecie mińskim. Nie tak dawno władze hucznie otwierały reaktywowany tramwaj konny czy upiększony skwer, a już z powrotem do Mrozów ściągnęli gości. Tym razem na uroczyste przecięcie wstęgi na Orliku przy zespole szkół. A to nie jedyna realizowana tam sportowa inwestycja

Autor: Justyna Kowalczyk

Zobacz więcej: [1]      «      20   |   21   |   22   |   23   |   24