Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Graweruj na wiosnę

Rusza sezon rowerowy, więc policja wznawia akcję znakowania jednośladów. Dzielnicowi mińskiego rewiru zachęcają do skorzystania z możliwości bezpłatnego oznakowania roweru. Rozpoczęta w 2016 roku akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jej hasło to – nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower.

Autor: (kpp)

Narkotyki po żołniersku

Działania żandarmerii wojskowej zapobiegły wprowadzeniu do obrotu 180 tys. porcji marihuany oraz 10 tys. porcji amfetaminy. Mundurowi zatrzymali 8 żołnierzy i 9 osób cywilnych na terenie kilku województw.

Autor: (kpp)

Testowi pożarowi

Już od 42 lat młodzi fani straży pożarnych zapobiegają pożarom. Oczywiście teoretycznie, ale turniej ma na celu nie tylko poprawę znajomości przepisów przeciwpożarowych, ale też zasad postępowania na wypadek pożaru i umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Autor: (jaz)

Okazy z pokazu

Nie ulega wątpliwości, że obecnie najlepszą mińską szkołą jest Zespół Szkół Ekonomicznych. Świadczą o tym nie tylko rankingi uwzględniające poziom matur i miejsca w olimpiadach, ale też wydarzenia, których szkoła jest organizatorem lub współgospodarzem. Ostatnio były to dni zawodowców, plastyków i targi szkół wyższych. O nich oraz aktualnych walorach i planach Ekonoma rozmawiamy z dyrektor Elżbietą Wieczorek...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Walne socjalne

Ostatnim już działem, jakim zajmiemy się w naszym przeglądzie budżetowym, będzie pomoc społeczna. To szeroki wachlarz działań, które wymagają ogromnych nakładów pieniężnych. Lista różnego rodzaju zasiłków i świadczeń jest na tyle długa, że dobrze zorientowani potrafią z nich złożyć całkiem przyzwoite uposażenie miesięczne...

Autor: Łukasz Kuć

Pożary z wiary

Panie redaktorze... natknąłem się na apel strażaków w sprawie nie wypalania traw i pozostałości roślinnych. Nasi zawodowi druhowie twierdzą, że efektem wypalania są często niekontrolowane pożary, skutkujące dużymi stratami materialnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi. Nie pierwszy zresztą raz dowiadujemy że to samo zło, a przecież za dawnych czasów nikt o tym w taki sposób nie myślał...

Autor: Wasz DONOsiciel

Wspólnota zdrowia

Sytuacja mińskiego SP ZOZ jest nie do pozazdroszczenia. Nie tylko ze względu na ponad 7-milionowe zadłużenie, ale też brak lekarzy i pielęgniarek, na których zatrudnienie szpitala nie stać.

Autor: (jaz)

Na bitwę KGW

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Mogą brać w niej udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach – weryfikacja zgłoszeń, przygotowanie potrawy i jej ocena w każdym z województw. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas targów w Poznaniu.

Autor: (jaz)

Wyższe bliższe

W czwartek 21 marca miński Ekonom gościł kilkadziesiąt szkół wyższych. Wśród nich były też szkoły policealne, jak studium medyczne – na zdjęciu. Wydarzenie to co roku przyciąga wielu uczniów szkół średnich, którzy nie mają innej możliwości bezpośredniego zapoznania się z szeroką ofertą kształcenia w szkołach wyższych zarówno publicznych jak i prywatnych.

Autor: (jaz)

Dekada po niemiecku

Od 10 lat Zespół Szkół Ekonomicznych popularyzuje niemczyznę. W tym celu nauczyciele tego języka organizują konkurs wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Jubileuszową edycję wygrali uczniowie Ekonoma – Daniel Kwiatkowski i Kamil Sikora, a trzeci był salezjanin Mateusz Muszyński.

Autor: (jaz)

Z piątką po gminach

Jak z piątką to w piątek... Tak zapewne pomyślał wicewojewoda Dąbrowski i odwiedził właśnie w piątek 22 marca Siedlce, a po nich trzy gminy powiatu mińskiego. Na początek Latowicz, gdzie na placu pod kościołem opowiadał o pięciu postulatach, które rząd zrealizuje już w bieżącym roku.

Autor: (jaz)

Wiosenne porządki

Po zimowej przerwie na lokalne boiska piłkarskie wróciły emocje. Rozpoczęła się runda wiosenna ligowych rozgrywek w sezonie, który dla drużyn z powiatu mińskiego nie jest pomyślny. Część nich walczy już tylko o utrzymanie się w lidze...

Autor: (łk)

Akademia w makroregionie

W dębskiej hali sportowej zorganizowano XI Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Taekwon-do ITF, Mistrzostwa Makroregionu, które były punktowane jako eliminacje do Mistrzostw Polski. Do Dębego Wielkiego przyjechało ponad 120 zawodników z 13 klubów z całego Mazowsza

Autor: (łk)

Pijane wpadki

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwych kierowców w Pogorzeli i Mrozach.

Pierwsza sytuacja miała miejsce po kolizji drogowej w Pogorzeli. Policjanci ujawnili, że jeden z uczestników zdarzenia, kierujący Fordem, znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że ma on w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i udział w kolizji drogowej.

Autor: (kpp)

Dublet z zakazem

W minionym tygodniu policjanci ujawnili dwóch mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kółko. Jeden z nich był nietrzeźwy i na sądowym zakazie, drugi miał cofnięte uprawnienia w wyniku decyzji starosty. Teraz obaj kierujący odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Autor: (kpp)

Chcą do policji

Policjanci gościli w mińskiej komendzie powiatowej 39 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Młodzież odwiedziła mundurowych w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, wybierając tę instytucję jako jedną z wielu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [167]