Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Deby nie wystarczą...

Kto by pomyślał, że szósty w Mińsku dąb katyński będzie rósł na podwórku warsztatów terapii zajęciowej Caritas DWP, a w ogóle nie do oszacowania jest fakt, że to drzewo pamięci zasadzą ku czci zięcia dziedziców Janowa – Zygmunta Ceglińskiego, którego zamordowano w Charkowie. Pomyślała o nim mińska placówka Caritas a nie pałacowa szkoła, mająca do niego pełne praw

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nieletni rabusie

Pod koniec września tego roku w jednym z gimnazjów w powiecie mińskim doszło do kradzieży. Nieznani sprawcy dostali się do gabloty historycznej i ukradli z niej monety pochodzące z czasów PRL-u.

Autor:

Sercom wsi

Wymyślili go działacze KGW i organizacji rolniczych, by chociaż symbolicznie zadośćuczynić wiejskim kobietom ich trud rodzinny i pracę społeczną. To order serca matkom wsi łączący ze sobą zarówno macierzyństwo, jak i piękno kobiecych postaw w warunkach, o których mieszczanki mogły tylko słyszeć z opowieści. To order miłości o smaku potu i łez...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Konkursy na 21 lat i 1000 numerów

Już za tydzień ukaże się tysięczny numer tygodnika Co słychać? Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, wśród których są także konkursy dla naszych czytelników.

Autor: (red)

Targ próżności

Mniejsze miasta rządzą się własnymi prawami, tu czas biegnie zgodnie z biologicznym zegarem i tyka bez opóźnień co do sekundy. Dzień jest dniem, noc nocą. Przyszła wiosna, więc po pysznym posiłku w jednej ze starszych mińskich restauracji zaczęłam szukać kulturalnej rozrywki. Sącząc chłodne piwo wyszukałam harmonogram imprez na najbliższe miesiące... Okazało się, że najwięcej dzieje się w pobliskich miejscowościach, a mój udział w konkursie matematycznym był z góry skazany na mix porażki z pośmiewiskiem...

Autor:

Puszysty blog

Agnieszka Marczuk założyła bloga. I nie byłoby w tym wiele dziwnego, gdyby nie była to witryna dla kobiet plus size, czyli puszystych.

Autor:

CIEPŁO PONAD NORMĘ

Bywało, że listopad mijał w zimowym wydaniu, ze śniegiem i mrozem, ale zdarzało się też późne babie lato z pogodnym niebem i ponad 20 stopniami w cieniu. Sprawdźmy, jaki zwykle jest listopad i jaki będzie tym razem.

Autor:

Domy strachów

Zgodnie z wytycznymi każdego z nas obowiązuje selektywna zbiórka odpadów. Także właścicieli posesji prywatnych. Edukacja ekologiczna prowadzona jest już od przedszkola, wiele szkół prowadzi pracę u podstaw, co roku uczestniczymy w akcji „Sprzątanie świata”, a komunalne odpady znikają w udostępnionych do tego pojemnikach. Nadal są jednak miejsca, gdzie śmieci, chociażby te przy ulicy Malinowej są niczyje. Dlaczego?

Autor: Mińszczanka

Kanty polisowe

Nowe, ogólnopolskie stowarzyszenie Przywiązani do Polisy oficjalnie rozpoczęło działalność na rzecz poszkodowanych przez instytucje finansowe. Celem stowarzyszenia jest wsparcie osób, które zostały złapane w pułapkę polis z funduszem inwestycyjnym. Ludzie często tracą na nich całe swoje oszczędności. Firmy ubezpieczeniowe nie chcą oddawać pieniędzy, choć sądy potwierdzają, że klienci mają rację żądając oddania wpłaconych kwot.

Autor: Przywiązani do Polisy

Doradcy hańby

Jakubowski wymienił wielu urzędników, wstawiając swoich kolegów, prywatnych i partyjnych. Powołał także Miejską Komisję Urbanistryczno-Architektoniczną. Dwóch jegomościów z tej komisji to jak się okazuje nie tylko do kreślenia rysunków się nadaje, bo i propaganda mowy nienawiści wydaje się im nie być obca...

Autor: Prawi mińszczanie

PSOTY Z OCHOTY - wyniki

To jedyny taki festiwal kabaretowy w Polsce – mówił do zaproszonych gości prezes Fundacji Mivena. A gdy poświadczyli, Zbigniew Piątkowski zapraszał do nieskrępowanej niczym zabawy, bo przecież w każdym z nas drzemią wielkie talenty. Wystarczy je tylko obudzić i oszlifować, by zabłysły jak wielokaratowy brylant. Nie wiadomo, jak te słowa podbudowały artystów z 19 zespołów, ale na pewno poziom większości przedstawień był doskonały. A jeśli nie do końca, to nikt nie żałował ciał i serc, by przekonać do siebie jury i głosujących szefów grup kabaretowych. Jednak siódme etno-psoty okazały się najszczęśliwsze dla Kurpiów od Myszyńca...

Autor:

Chore inwestycje?

Zwracam się z prośbą jako stały czytelnik czy nie można by było opisać w jakimś artykule na łamach Państwa tygodnika Co słychać? na temat postępu prac budowlanych na dwóch najważniejszych budowach realizowanych w Mińsku Mazowieckim.

Autor: Z poważaniem – Michał Kamiński

Bezradni lokatorzy

Pozwoliłam sobie napisać do Pana o doświadczeniach mieszkańców z nowego bloku przy ul. /adres na razie poufny/ i naszej bezradności, może uda nam się zainteresować chociaż media faktem takich problemów. Może chociaż inni nie dadzą nabrać się na obietnice bez pokrycia i lekceważenie ze strony dewelopera - zostało jeszcze kilka mieszkań do sprzedaży, a w planach jest kolejny budynek.

Autor:

Obława na kwestę

Przez sobotę i niedziele mińszczanie próbowali rozwikłać tajemnice Żołnierzy Wyklętych. Wszystko za sprawą dziękujących za wolność i mińskiej prawicy, która doprowadziła do nadania rondu imienia tych, którzy wolnej Polsce poświęcili życie lub zdrowie.

Autor: Dziękujący za wolność

Ruszyli od Marszałka

Donoszę, że PiS ruszył w Polskę ze swoim nowym programem. O czasie, bo w powiecie mińskim Platforma już na początku lutego z nielegalną kampanią tj. przed zarządzeniem terminu wyborów zaatakowała mieszkańców od wschodu, robiąc agitację wojewodzie w Mrozach. Z kolei już po postanowieniu prezydenta o rozpisaniu wyborów, PiS uderzyło od zachodu, na pierwszy ogień biorąc swój matecznik, czyli Sulejówek.

Autor: Janko Pisarczyk

Nasi na kongresie

Minioną sobotę zdominowali skoczkowie i łyżwiarze, ale nie do końca. Działo się także sporo w polityce, a na czoło wysunął się kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Nie byłoby o czym pisać, gdyby nie nasi na nim przedstawiciele oraz nadchodzące wybory do parlamentu europejskiego i ...samorządów.

Autor: Janek Pisarczyk

Zobacz więcej: [1]      «      168   |   169   |   170   |   171   |   172      »      [172]