Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Strefa blefa

Mówią, że głupota nie zna granic, a gdyby je nawet miała, poszłaby w górę jak rakieta. Bociany nie są głupie, a jednak nie wszystkie wyczuły naszą kwietniową zimę i marzną zamiast czekać w Turcji czy Bułgarii na wiatr od Sahary. Wszystko przez rządowe radary i zaprzaństwo ochrzczonych, którym już nie pomoże nawet najuboższy papież. W strefie naiwności może zgłupieć najmądrzejszy, więc lepiej omijać ją szerokim łukiem. A co robić, jeśli głupiec blefuje, udając mędrca...

Autor: WASZ REDAKTOR

Syrenki w pałacu

Co jest w poezji, że mimo ery tabletów i papki internetowej, nadal młodzi chcą ja recytować. Przecież nie z powodu skromnych nagród czy chwilowej sławy medialnej. Może rzeczywiście liryka ma moc ponadczasową i walory nie do zabicia przez najdziwniejszą technologię. Oczywiście tą najlepszą, która niekoniecznie wybierają uczestnicy konkursów recytatorskich...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nawyki z ulicy

Choć to już piąty rok z rzędu, organizatorom młodzieżowego sympozjum „Bezpieczna jazda?” nie brakuje pomysłów, by wpłynąć na wyobraźnię młodych kierowców. To dla nich zapraszają znane ze świata motoryzacyjno-sportowego osoby, by siłą autorytetu przemówić do rozsądku i... uczyć. Tym razem właściwych nawyków na drodze

Autor: Justyna Kowalczyk

Pałdyna na srebro

- Zwracam się z prośbą o zamieszczenie sprostowania dotyczącego zamieszczonego artykułu dotyczącego Konkursu Piosenki Teatralnej i Kabaretowej.

Autor: (jaz)

Wdzięczni za życzenia

W tym roku po raz kolejny zostaliśmy zasypani świątecznymi kartkami z życzeniami. Wpłynęło do nas kilkaset życzeń od władz samorządowych, kierowników lokalnych firm i instytucji, dyrektorów banków i szkół wraz z pracownikami, uczniów, harcerzy, strażaków, policjantów, przedsiębiorców, naszych czytelników i osób prywatnych, których pamięci nie spodziewaliśmy się.

Autor: (red)

Aktywny PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku informuje, że Powiat Miński przystąpił do realizacji pilotażowego programu skierowanego do osób niepełnosprawnych pt. „Aktywny samorząd” realizowanego ze środków PFRON.

Autor: (jaz)

Słodka niemczyzna

Niemczyzna to wciąż mało popularny język wśród uczniów. Zwłaszcza w mińskich szkołach. Świadczyć może o tym coraz słabsza frekwencja na powiatowym konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, któremu patronuje miński starosta. Ci, którzy się zdecydowali, ustawili poprzeczkę bardzo wysoko.

Autor: Justyna Kowalczyk

Ósme pany

Efektowne obrony, skuteczny blok, pewnie kończone ataki – tak trzeba podsumować grę siatkarzy w finałowej 13 edycji Powiatowej Ligi Siatkówki w mińskiej hali przy ul. Okrzei. Tym razem do finałowej czwórki weszli siatkarze z Mrozów, Dobrego, Kałuszyna i Mińska. Wygrał ósmy raz w historii ligi miński Fabos, rekompensując sobie kilkuletni brak złotych medali i największego pucharu.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Szkolenie z mistrzem

Taekwon-do to koreańska sztuka walki i samoobrony, która bardzo szybko rozprzestrzeniła się na cały świat, również w Polsce zyskała wielu sympatyków.

Autor: (red)

SZÓSTE PSOTY... i POLSKIE SZOPY

W auli ZS-1 przy ul Budowlanej 4 od 11.00 w sobotę 13 kwietnia 2013 znowu zabawimy się w kabaret. Ale żeby doszło do kabaretonu, już dziś trzeba rozpocząć
próby repertuaru. A zgłosić się - najpóźniej w poniedziałek 8 kwietnia.

A już w niedzielę 14 kwietnia zapraszamy również do auli Budowlanki na Polską Szopę, czyli dwugodzinne POwielkanocne jaja z tekstami i udziałem takich gwiazd kabaretu, jak Jan Pietrzak, Marcin Wolski czy Paweł Piekarczyk.

 


Autor: Fundacja MIVENA

Formy normy

Niech czas Zmartwychwstania / przyniesie nam odrodzenie / tego, co warte kochania / i zła zapomnienie. Niech wiosna w nas rozkwitnie / wiara z nadzieją, a miłość / nigdy niech nie zamilknie / karmiona chwalebną siłą. To nie tylko rymowane życzenia Wielkanocne, a nasze wiosenne pragnienia. Wiosenne, choć na dworze zmarzlina jak na Syberii. A chciałoby się, by wreszcie było normalnie...

Autor: WASZ REDAKTOR

Wkręceni w geografię

Miński Geomaniak to nie tylko konkurs weryfikujący wiedzę geograficzną uczniów. To penetracje nie do końca odkrytych krain jak Syberia, którą finaliści mogli smakować podczas tegorocznej, finałowej gali. Tylko raz, bo filmu z pokazu dra Tomasza Witesa drugi raz nie obejrzą. Takie są prawa nie geografii, a ekonomiki własności. Mimo lekkiego dysonansu i tak geografii było aż nadto.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Uważąj na GMO

Uprawianie żywności modyfikowanej genetycznie jest dozwolone w całej Europie, ale nie w Polsce. Zgodnie z zaleceniami Trybunału Europejskiego Polska musiała stworzyć ustawę, która pozwoli na uprawę modyfikowanej genetycznie żywności.

Autor: (jk)

Władze w skupieniu

W sobotę po raz pierwszy odbyło się nietypowe wydarzenie, które chyba na stałe zagości w mińskich kalendarzach. W Sanktuarium Matki Boskiej Hallerowskiej samorządowcy i inne osoby zaangażowane w życie publiczne mogli przeżywać Wielkopostny Dzień Skupienia. Gospodarzem tych rekolekcji był proboszcz ks. Marek Sędek, inicjatorami powiatowi radni, czyli przewodniczący Daniel Milewski i wicestarosta Krzysztof Płochocki, a gościem specjalnym biskup Marek Solarczyk.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Światy tolerancji

W minionym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych, podsumowano także kampanię społeczną „Nasz Wspólny Świat”. Kampanię i obchody przygotowała dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz Stowarzyszenie na rzecz dzieci upośledzonych umysłowo „Dzieciom Radość”.

Autor: Teresa Romaszuk

MOSiR Rokity

Tegoroczne rozgrywki w kategorii gimnazjów zdominowali mińszczanie z MOSiR-u’97. Podopieczni trenera Tomasza Rokity zgarnęli zarówno złote, jak i srebrne medale.

Autor: Rozmawiała Iwona Padzik

Zobacz więcej: [1]      «      169   |   170   |   171   |   172   |   173      »      [181]