Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Uszkodzili pomnik

Nieznani sprawcy dopuścili się wandalizmu na cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej.

Autor: kpp

Wspólny patrol

Dzięki zaangażowaniu komendantów – Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej i Komendy Powiatowej Policji w Mińsku, udało się wznowić działania wspólnych patroli policjantów i żandarmów.

Autor: kpp

Rozbójnicy z siekierą

Trzy miesiące tymczasowo spędzą w areszcie sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 19-letni Kamil K. i 20-letni Kamil J.

Autor: kpp

Psoty z cnoty

Nie mamy tym razem w numerze ani denerwujących reportaży, ani obnażających władzę wywiadów. Nie będzie, bo mieliśmy dni nieskrępowanej radości. Wszystko dzięki szóstej psocie, czyli naszemu etno-kabaretowi, który wbrew kryzysowi i zachwaszczaniu kultury europapką, wciąż ma się wyśmienicie. Na tyle wybornie, że aż nie do wiary. Tym bardziej, że już nie wiadomo, czy czerpiemy w nim psoty z cnoty, czy dzięki psotom stajemy się bardziej szlachetni.

Autor: WASZ REDAKTOR

Wyrząd na podwiązkach

Po 8 udanych Festiwalach Chleba i 5 przeglądach ludowych kabaretów mińska Fundacja Mivena po raz szósty postanowiła zaserwować mińszczanom potężną dawkę swojskiego humoru. Wszystko w celu propagowania sztuki ludowej, integracji wsi z miastem, więzi regionów kraju i pokoleń Polaków, a także promocji Ziemi Mińskiej. Na sobotę, 13 kwietnia, jej prezes zaprosił więc do auli Budowlanki 14 grup z kilku regionów Polski, by bawili, śpiewali, przygrywali do tańca i pokazali mińszczanom prawdziwą radość życia.

Autor: (jk, ret, jaz)

Finał emocji

Od września trwały rozgrywki międzyszkolne w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. Po pierwszej rundzie – każdy z każdym awansowało 5 najlepszych zespołów - LO Mrozy, ZS-1, ZSE , ZSZ-2 oraz ZSA. Poziom był bardzo wyrównany i do końca nie wiadomo było kto wejdzie do turnieju finałowego.

Autor: (red)

Ekonom ojczysty

Mało kto wie, że w powiecie są organizowane konkursy polonistyczne z pisarzem lub poetą w roli patrona. Trzecia edycja tego przedsięwzięcia poświęcona była życiu i twórczości Adama Mickiewicza, o którym przeciętny chlebojad wie, że wielkim poetą był, bo stworzył Pana Tadeusza i obdarzył nas Dziadami.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Twój policjant

Można zgłaszać kandydatury policjantów w konkursie „Policjant, który mi pomógł”.

Autor: (red)

Strażacy na polach

Rocznie wyjeżdżają do ponad 1000 zdarzeń – gaszą ogień, zabezpieczają
wypadki, walczą z siłami natury. Najczęściej wzywani są do pożarów
łąk i nieużytków, które wypalają nierozważni rolnicy. To jeden z największych
problemów, jakie podczas sesji rady powiatu poruszył komendant mińskiej
jednostki PSP. Martwiło go jednak coś jeszcze – strażacy coraz częściej muszą
zastępować karetki pogotowia.

Autor: Justyna Kowalczyk

Szopa na ostro

Szopa Polska, czyli dwie godziny POwielkanocnych jaj to nasza mińska kontynuacja słynnej telewizyjnej Szopki noworocznej, której w tym roku widzowie nie mogli obejrzeć w TVP. Dlaczego? Władza uznała, że humor takiej satyry, której zasadą są żarty z rządzących, nie może dłużej być serwowany w państwowych kanałach. Fakt – było to może za ostre, ale na pewno strawnie.

Autor: Janko Fridayski

Walki na medal

W sobotę, 13 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Stojadłach już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Taekwondo ITF. Organizuje je Akademia Sztuk Walki Taekwon-do ITF wraz z trenerem Dawidem Matwiejem V dan i Joanną Mazurowską I dan, przy dofinansowaniu ze środków Powiatu Mińskiego.

Autor: (red)

Pożar do kariery

Już 36 raz uczniowie walczyli w turnieju wiedzy pożarniczej, choć straże pożarne z ogniem mają coraz mniej do czynienia. Dzisiaj to raczej jednostki ratunkowe, a niekiedy medyczne. Nazwa jednak zobowiązuje, co utrwalają co roku autorzy pytań, jurorzy i sami uczestnicy. Wielu z nich już chodzi w strażackich mundurach, inni wiążą ze strażacką służbą swoją karierę i pieniądze. Na razie jednak poznają tajniki strażackiej służby i rozwiązują testy przeciwpożarowej wiedzy.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Strefa blefa

Mówią, że głupota nie zna granic, a gdyby je nawet miała, poszłaby w górę jak rakieta. Bociany nie są głupie, a jednak nie wszystkie wyczuły naszą kwietniową zimę i marzną zamiast czekać w Turcji czy Bułgarii na wiatr od Sahary. Wszystko przez rządowe radary i zaprzaństwo ochrzczonych, którym już nie pomoże nawet najuboższy papież. W strefie naiwności może zgłupieć najmądrzejszy, więc lepiej omijać ją szerokim łukiem. A co robić, jeśli głupiec blefuje, udając mędrca...

Autor: WASZ REDAKTOR

Syrenki w pałacu

Co jest w poezji, że mimo ery tabletów i papki internetowej, nadal młodzi chcą ja recytować. Przecież nie z powodu skromnych nagród czy chwilowej sławy medialnej. Może rzeczywiście liryka ma moc ponadczasową i walory nie do zabicia przez najdziwniejszą technologię. Oczywiście tą najlepszą, która niekoniecznie wybierają uczestnicy konkursów recytatorskich...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nawyki z ulicy

Choć to już piąty rok z rzędu, organizatorom młodzieżowego sympozjum „Bezpieczna jazda?” nie brakuje pomysłów, by wpłynąć na wyobraźnię młodych kierowców. To dla nich zapraszają znane ze świata motoryzacyjno-sportowego osoby, by siłą autorytetu przemówić do rozsądku i... uczyć. Tym razem właściwych nawyków na drodze

Autor: Justyna Kowalczyk

Pałdyna na srebro

- Zwracam się z prośbą o zamieszczenie sprostowania dotyczącego zamieszczonego artykułu dotyczącego Konkursu Piosenki Teatralnej i Kabaretowej.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      163   |   164   |   165   |   166   |   167      »      [176]