Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Poparzony w kotłowni

W Dębem Małym w gminie Latowicz doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. Zdarzenie miało miejsce 10 grudnia po godzinie 15.00. Ranny został właściciel budynku, który doznał oparzeń dłoni próbując ratować swoje mienie. Trafił on do szpitala.

Autor: (kpp)

Nowe przepisy

Wraz z dniem 6 grudnia weszły w życie przepisy dotyczące tzw. korytarza życia oraz jazdy na suwak. Obowiązek tworzenia korytarza życia dotyczy kierowców poruszających się drogami o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie. Zgodnie z przyjętą zasadą kierujący pojazdami, poruszający się lewym pasem będą musieli zjechać do lewej krawędzi pasa, a pozostali do prawej krawędzi.

Autor: (kpp)

Staranował na Siennickiej

Mieszkaniec mińskiej gminy usłyszał zarzuty karne za jazdę w stanie nietrzeźwości. 36-latek przed kilkunastoma dniami jadąc samochodem staranował kilka słupków na wysepkach na ul. Siennickiej i uderzył w zaparkowany pojazd, po czym oddalił się w nieznanym kierunku, pozostawiając samochód na środku drogi. Policjanci bardzo szybko ustalili, kto kierował Audi i pojechali do domu mężczyzny. Mundurowi zastali go w stanie upojenia alkoholowego. Miał on blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Autor: (kpp)

Zatrzymała pijanego

Jedna z mieszkanek gminy Mrozy zatrzymała pijanego kierowcę. Przed kilkoma dniami jadąc swoim samochodem zauważyła ona, że poruszający się przed nią Opel wykonuje dziwne manewry i jedzie wężykiem. Kiedy samochód nagle zatrzymał się na ul. Granicznej w Mrozach, kobieta podbiegła do auta, zabrała kierowcy kluczyki i powiadomiła policję.

Autor: (kpp)

Trzy potrącenia

W minionym tygodniu na terenie powiatu mińskiego miały miejsce trzy wypadki drogowe z udziałem pieszych.

Do pierwszego wypadku doszło 10 grudnia około 18:20 w Latowiczu. Nietrzeźwy pieszy stracił równowagę i wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci zbadali kierowcę samochodu – był trzeźwy.

Autor: (kpp)

Sauna w ogniu

W Zalesiu w gminie Siennica miał miejsce pożar sauny przylegającej do murowanego budynku mieszkalnego. Dzięki szybkiej reakcji właścicieli, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych, pożar został stłumiony i nie przedostał się na część mieszkalną. Strażacy zajęli się dogaszaniem ognia i rozbiórką nadpalonych elementów konstrukcyjnych dachu sauny.

Autor: (kpp)

Stojeckie promile

W czwartek 12 grudnia policjanci ruchu drogowego w Stojadłach zatrzymali do kontroli kierującego Skodą. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Po zbadaniu alkomatem stwierdzono, że w jego organizmie są niemal 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie jeszcze za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Ukradł przy Pięknej

Mińscy kryminalni odzyskali skradziony pod koniec października rower. Pojazd o wartości ok. 1700 zł został ukradziony z okolic ulicy Pięknej w Mińsku Mazowieckim. Kiedy właściciel ujawnił kradzież, powiadomił o tym fakcie policję.

Autor: (kpp)

Hala w płomieniach

W poniedziałek, 25 listopada w Latowiczu doszło do pożaru budynku produkcyjnego. Hala położona przy ul. Kościuszki, w której wytwarzano tworzywa sztuczne, uległa całkowitemu spaleniu. Udało się natomiast uratować pobliskie zabudowania – garaż oraz drewniany budynek mieszkalny. W wielogodzinnej i trudnej akcji gaśniczej wzięły udział trzy zastępy PSP i 17 zastępów OSP.

Autor: (kpp)

Podpalacz w Swobodzie

Po blisko 3-miesięcznej przerwie w powiecie mińskim ponownie doszło do podpalenia bel słomy. Do zdarzenia, za które prawdopodobnie odpowiada podpalacz, doszło w nocy 27 listopada w Swobodzie w gminie Siennica. Strażakom udało się zapanować nad ogniem, ale spłonęło 150 bel słomy. W akcji brały udział dwa zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Warto przypomnieć, że podobnie podpalenia w sierpniu miały miejsce w Drożdżówce i Zalesiu, a we wrześniu w Mikanowie.

Autor: (kpp)

Dzielnicowy dla seniorów

Dzielnicowy Piotr Kaczmarski przeprowadził szkolenie dla seniorów w klubie osiedlowym Przełom w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie było możliwe dzięki nawiązaniu kontaktu ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Nasza Przestrzeń, które zaproponowało przeprowadzenie takiej inicjatywy. Dwugodzinne spotkanie dotyczyło poprawy bezpieczeństwa oraz unikania zagrożeń.

Autor: (kpp)

Kałuszyn debatował

W domu kultury w Kałuszynie zorganizowano debatę społeczną na temat bezpieczeństwa. Wzięli w niej udział przedstawiciele policji, lokalnych władz oraz mieszkańcy gminy Kałuszyn. Na początku przedstawiono zalety korzystania z narzędzi informatycznych takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda, a następnie zaczęły się pytania do mundurowych.

Autor: (kpp)

Dbają o niechronionych

W środę 4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W ramach realizowanych już po raz jedenasty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Szczególną opieką zostały objęte przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Autor: (kpp)

Porady przed świętami

Okres przedświąteczny to czas wykorzystywany przez drobnych złodziei oraz wszelkiej maści przestępców szukających łatwych okazji do dorobienia się czyimś kosztem. Wielu mieszkańcom może udzielić się roztargnienie, a nawet zapominalstwo.

Autor: (kpp)

Ciąg zderzeń

W piątek, 6 grudnia ok. 19:52 w Stojadłach doszło do zderzenia czterech pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym Volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w poprzedzający go Seat, który wjechał w Hondę, a ta uderzyła w Skodę.

Autor: (kpp)

Zepchnął z pasa

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 8 grudnia ok. 11:35 na drodze wojewódzkiej 802 w Pogorzeli.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [171]