Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Rady przed feriami

Policjanci mińskiej komendy przeprowadzili niedawno dwa spotkania z uczniami szkoły podstawowej w Żakowie, aby przekazać im wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

Dominika Witek i dzielnicowi Mariusz Kondraciuk i Arkadiusz Wysocki spotkali się z blisko 120 podopiecznymi żakowskiej placówki. Młodsi uczniowie z klas 0-III mieli okazję wysłuchać wielu cennych rad i wskazówek.

Autor: (kpp)

Kolejne priorytety

Po raz kolejny opracowano plany priorytetowe dla dzielnicowych. Na początek przedstawiła je sama komenda powiatowa, której bezpośrednio podlega Mińsk, mińska gmina oraz gmina Siennica. Plany priorytetowe wynikają ze spotkań ze społeczeństwem, z analizy zdarzeń w swoim rejonie służbowym oraz analizy zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: (kpp)

Naczelnik na emeryturze

Po ponad 27 latach policyjnej służby na emeryturę odszedł podinspektor Adam Kania – naczelnik wydziału dochodzeniowo- śledczego. Od początku swojej przygody z policją związany był z pionem śledczym. Swoją służbę rozpoczął w 1991 r. w nieistniejącym już komisariacie kolejowym policji.

Autor: (kpp)

DNA włamywacza

Dzięki śladom DNA policjanci z komisariatu w Stanisławowie ustalili podejrzanego o włamania do domków letniskowych. Do przestępstw dochodziło na terenie gminy Dobre, gdzie sprawcy włamywali się do budynków pod nieobecność właścicieli i kradli wyposażenie, drobny sprzęt elektryczny i narzędzia.

Autor: (kpp)

Wozy od samorządów

Dzięki wsparciu władz samorządowych i pozyskanym środkom finansowym udało się zakupić 4 nowe radiowozy, które będą wykorzystywane przez mińskich policjantów. Pod koniec ubiegłego roku mińska komenda kupiła trzy nowoczesne Volkswageny T6.

Autor: (kpp)

Pomogli Filipkowi

Mundurowi z mińskiej komendy włączyli się w akcję zbierania funduszy na operację serca Filipka Bali, syna jednego z funkcjonariuszy. Dzięki zebranym środkom finansowym państwo Balowie z synem pojechali do niemieckiej kliniki, gdzie Filipek przeszedł skomplikowaną operację. Teraz jest już u siebie w domu i z każdym dniem wraca do pełni sił.

Autor: (kpp)

Śnieżne kontrole

Policjanci i strażacy przypominają o konieczności odśnieżania dachów i chodników oraz usuwania tworzących się sopli lodowych. Obowiązki te spoczywają na właścicielach i administratorach budynków. Śliskie i zasypane śniegiem lub błotem chodniki, szczególnie przy ciągach komunikacyjnych, mają duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Autor: (kpp)

Śmiertelny przełom

Niestety, przełom starego i nowego roku przyniósł kilka tragicznych wydarzeń, których efektem były ofiary śmiertelne. Przed świętami Bożego Narodzenia na drodze w Kolonii Stanisławów zginęła rowerzystka. 21 grudnia, kilkanaście minut przed 5.00 kobietę jadącą w kierunku Stanisławowa potrącił Citroenem Berlingo 29-letni mieszkaniec gminy Dobre.

Autor: (kpp)

Uprowadził auto

Policjanci z komisariatu w Mrozach wykazali się skutecznością i szybko odzyskali skradziony samochód. Do przestępstwa doszło 30 grudnia na stacji paliw w Cegłowie, skąd uprowadzono pojazd marki Volkswagen Golf. Mundurowi szybko skorzystali z nagrań monitoringu, na których zauważyli moment, gdy nieznany mężczyzna wsiada do samochodu i odjeżdża.

Autor: (kpp)

Siedmiu pijanych

Zarzuty spowodowania wypadku drogowego, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz posiadania amfetaminy usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Latowicz. Doprowadził on do wypadku w Gągolinie, prowadząc Renault Megane. Stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę ochronną mostu, wypadł z drogi, a następnie dachował. W środku znajdowało się 7 młodych mężczyzn, którzy odnieśli obrażenia.

Autor: (kpp)

Agresywna sienniczanka

57-letnia mieszkanka gminy Siennica odpowie za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę grudnia w jednym z domów na terenie siennickiej gminy. Mundurowi zostali tam wezwani, aby interweniować w sprawie domowej awantury.

Autor: (kpp)

Budzą młodzież

Policja wznawia cykl spotkań w ramach akcji „Obudź wyobraźnię”. Jest ona skierowana do młodych osób, które niedawno zostały kierowcami lub tych, które o takie uprawnienia się ubiegają. Rozpoczęta i przeprowadzona na jesieni 2018 roku akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dlatego szkoły zwracały się z prośbami o ponowne spotkania z młodzieżą i przekazanie im rad i wskazówek.

Autor: (kpp)

Pechowa wojewódzka

W Nowy Rok doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń na drodze wojewódzkiej nr 637. Najtragiczniejszy w skutkach był nocny wypadek w Okuniewie, natomiast później kończyło się na wizytach w szpitalu.

Autor: (kpp)

Promile w Lublinie

Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli pojazdu Lublin ujawnili, że kierowca, mieszkaniec gminy Cegłów, znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie mężczyzny wskazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący odpowie za jazdę po alkoholu. Może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  

Autor: (kpp)

Podróbki za milion

Przed kilkoma dniami policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk podrobionych perfum, kilkadziesiąt sztuk odzieży oraz galanterię. Stało się to w wyniku prowadzonego rozpoznania, w czasie którego mundurowi ustalili, że na jednej ze stron internetowych oraz portalach ogłoszeniowych wystawiane są produkty z nielegalnymi znakami towarowymi światowych marek.

Autor: (kpp)

Świąteczni kieszonkowcy

Trwają przygotowania do świąt, mińscy policjanci apelują, aby w tym czasie zachować czujność i nie paść ofiarą kieszonkowca. Tłok w sklepach, komunikacji miejskiej, na targowiskach to sprzyjające miejsca do działań grup, których celem są drobne kradzieże portfeli, dokumentów, pieniędzy. Kieszonkowcy zazwyczaj działają w kilkuosobowych grupach, w których każdy ma przypisaną rolę.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [135]