Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Narko-składniki

Zarzut posiadania marihuany usłyszał 27-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Po zatrzymaniu podejrzanego mundurowi przeszukali jego mieszkanie, gdzie zabezpieczyli marihuanę. Funkcjonariusze zbadali substancję narkotestem, który wykazał, że zawiera nielegalny składnik THC.

Autor: (kpp)

Marihuana w ośrodku

Kierownictwo jednego z ośrodków wychowawczych na terenie powiatu mińskiego poinformowało policjantów o tym, że wychowankowie na terenie placówki palili marihuanę. Specjaliści, wyniku przeprowadzonych rozmów z młodzieżą, ustalili trzy dziewczyny – dwie 14-latki i 16-latkę – które odurzały się zabronionymi substancjami. Dalsze przesłuchania doprowadziły do ustalenia 16-latka, który częstował swoje koleżanki zdobytym narkotykiem. Jak wyjaśnił, miał je od starszego kolegi z ośrodka.

Autor: (kpp)

Wyszedł na pielgrzymkę

Policjanci z komisariatu w Sulejówku przyjęli zawiadomienie o zaginięciu Janusza Stefana Lewandowskiego. 60-letni mieszkaniec Sulejówka 6 sierpnia wyszedł z domu z zamiarem udania się pielgrzymkę do Częstochowy, a później po całej Europie. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną oraz nie jest znane jego miejsce pobytu.

 

Autor: (kpp)

Wypadek bez uprawnień

W Siennicy doszło do wypadku. Na ulicy Wierzbowej pojazd Iveco, wykonując manewr skrętu, zderzył się z motocyklem Suzuki, który jechał z naprzeciwka. Kierowcy obu pojazdów to mieszkańcy siennickiej gminy. Jak się okazało, nie powinni oni wcale poruszać się po drodze.

Autor: (kpp)

Seryjne kradzieże

W ciągu kilku ostatnich tygodni na terenie gminy Halinów miały miejsce kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych. Łupem sprawców padały pieniądze, biżuteria i sprzęt RTV. Miejscowi policjanci prowadzili intensywne rozpoznanie środowiska przestępczego. Zbierali w tej sprawie wszelkie informacje i analizowali zebrane dowody. Wynikiem tych czynności było ustalenie podejrzewanego – 27-latka z Warszawy. We wspólnej realizacji kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali tego mężczyznę na terenie Wyszkowa.

Autor: (kpp)

Skuterowy paser

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Stanisławowa, przy którym zabezpieczyli skradziony skuter Yamaha. Stało się to 15 października podczas nocnego patrolu, kiedy mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych. Podczas kontroli okazało się, że pojazd został skradziony 12 września w Warszawie.

Autor: (kpp)

Nietrzeźwa kolizja

Kierujący osobowym Oplem mieszkaniec Cegłowa nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w Cegłowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ujawnili, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu.

Autor: (kpp)

Ludzki handel

We czwartek 18 października obchodzony był Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku były to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym policja, starały się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa.

Autor: (kpp)

Skończył w stawie

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 25-letni obywatel Ukrainy. Pod koniec września wjechał on białym Nissanem typu pick-up do stawu na terenie jednej z posesji w Sulejówku. Przybyłe służby ratunkowe pomogły mężczyźnie oraz wydobyły jego pojazd na brzeg.

Autor: (kpp)

Zginął w pożarze

W środę, 10 października w Wiśniewie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Z niewyjaśnionych przyczyn zapaleniu uległ budynek mieszkalny. Wstępnie jako miejsce powstania pożaru strażacy wskazali rejon, gdzie stał piecyk węglowy. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł znajdujący się w środku 65-letni mężczyzna. Okoliczności tego zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane przez mińską prokuraturę.

Autor: (kpp)

Nauczycielskie rady

W sali konferencyjnej mińskiej MBP zorganizowano szkolenie dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów ze szkół podstawowych z terenu powiatu mińskiego. W spotkaniu wzięło udział około 15 osób.

Autor: (kpp)

Objazd po szkołach

Realizując liczne prośby dyrektorów szkół i przedszkoli, policjanci z mińskiej komendy przeprowadzili kolejne spotkania profilaktyczne, przekazując wiele rad i wskazówek związanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem. Tematem spotkania z uczniami klas I-III mińskiego ZSP-1 było między innymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Autor: (kpp)

Jesienne odblaski

Rozpoczęta w zeszłym roku akcja związana z wręczaniem odblaskowych kamizelek pieszym i rowerzystom ma swoją kontynuację w trwającym właśnie sezonie jesiennym. Policjanci częściej niż dotychczas dokonują kontroli kierujących jednośladami.

Autor: (kpp)

Ukradła dzieciom

Na początku września w jednym ze sklepów na terenie Sulejówka doszło do kradzieży puszki z pieniędzmi w kwocie ok. 200 zł. Puszka oznaczona była informacją o zbiórce pieniędzy na rzecz organizacji, której statutowym celem jest pomoc dzieciom. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania monitoringu i przesłuchali świadków zdarzenia.

Autor: (kpp)

Oskarżony za odpady

Przed kilkoma dniami do mińskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu mińskiego, który w okresie od stycznia 2014 roku do stycznia 2018 roku, na terenie jednej z działek w gminie Kałuszyn, składował odpady komunalne. Odpady te, jak wynika z opinii biegłego, w istotny sposób miały wpływ na środowisko. 

Autor: (kpp)

Nocna amfa

Podczas jednej z kontroli drogowych na terenie Mińska policyjni wywiadowcy znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, kiedy skontrolowano osobowego Opla, w którego schowku znaleziono narkotyki.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [131]