Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Lexus w Królewcu

Policjanci mińskiego rewiru podczas wykonywania obowiązków służbowych ujawnili na terenie jednego z parkingów w Królewcu białego Lexusa z 2017 roku. Po sprawdzeniu policyjnych systemów okazało się, że pojazd był skradziony na terenie Zambrowa. Policjanci zabezpieczyli samochód, trwa wyjaśnianie okoliczności kradzieży.

Autor: (kpp)

Powtórzone kody

Policjanci mińskiej komendy wyjaśniają okoliczności oszustwa, w którym poszkodowana została mieszkanka Mrozów. Kilka dni temu kupiła ona za pośrednictwem jednego z portalu z ogłoszeniami wózek – zabawkę. Po otrzymaniu linku do wpłaty, próbowała zapłacić za towar, jednak z powodu trudności z logowaniem kilkakrotnie przekazywała kod autoryzacyjny otrzymany z banku…

Autor: (kpp)

Garażowy włam

Policjanci zatrzymali 21-letniego mińszczanina podejrzewanego o włamanie do garażu na terenie posesji w mińskiej gminie. Do przestępstwa doszło na początku października, kiedy skradziono elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Policjanci rozpoczęli dochodzenie i przed kilkoma dniami wreszcie ustalili, że jednym z podejrzewanych może być wspomniany wcześniej mężczyzna.

Autor: (kpp)

Strażak na drodze

Policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili szkolenie dla strażaków z mińskiej komendy powiatowej. Młodszy aspirant Leszek Gizak i starszy sierżant Patryk Kruk przez trzy dni dzielili się posiadaną wiedzą oraz doświadczeniem. Szkolenie zainicjowane przez kierownictwo mińskiej straży pożarnej wynikało z chęci osiągania coraz wyższego poziomu wyszkolenia kierowców pojazdów uprzywilejowanych oraz było przejawem bardzo dobrej współpracy między formacjami.

Autor: (kpp)

Zabójczyni w Cegłowie

W gminie Cegłów zatrzymano kobietę, która została skazana za zabójstwo. Dokonali tego policjanci z komisariatu w Mrozach, których celem było doprowadzeniem 52-latki do zakładu karnego. Skojarzyli kobietę z jedną z interwencji sprzed roku i wytypowali posesję, na której może przebywać. 

Autor: (kpp)

Półtora na alkomacie

We czwartek 13 grudnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowe Audi A6. Podczas kontroli ujawnili, że kierujący tym pojazdem mieszkaniec gminy Cegłów znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila.

Autor: (kpp)

Rynnowy złodziej

Na przełomie listopada i grudnia na terenie jednego z mińskich kościołów miała miejsce kradzież miedzianych rynien. Sprawą zajął się miński dzielnicowy, który wytypował punkt skupu złomu, na którym sprawca mógł upłynnić skradziony towar. Jego trop się potwierdził. Policjant zabezpieczył w nim miedziane rynny. Ustalił też, że sprzedaży dokonała kobieta, jak się później okazało, konkubina mężczyzny, który dokonał kradzieży.

Autor: (kpp)

Kradzież na konsolę

Policjanci mińskiej komendy wyjaśniają okoliczności kradzieży i włamań, do jakich dochodziło przez kilka ostatnich tygodni na terenie Mińska i okolic. Włamania miały miejsce głównie do piwnic, ale także do mieszkań i pojazdów, skąd sprawcy kradli akumulatory, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy elektronarzędzia.

Autor: (kpp)

Siostrzane zgłoszenie

W ostatni dzień listopada, tuż po godzinie 22:00 dyżurny komisariatu policji w Halinowie odebrał nietypowe zgłoszenie. Pracownik wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego przekazał szczątkowe informacje od mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego, która twierdziła, że na naszym terenie mieszka jej siostra w podeszłym wieku i pilnie potrzebuje pomocy.

Autor: (kpp)

Zakupy z uwagą

Mamy czas wzmożonych zakupów, zwłaszcza tych dokonywanych za pośrednictwem internetu. W ubiegłym roku, jak podała firma Deloitte, co trzeci z nas planował świąteczne zakupy w sieci. Z szacunków rynkowych wynika, że w tym sezonie zrobi to już połowa Polaków. To czas, w którym aktywnie działają też internetowi oszuści, czekający tylko na możliwość łatwego zarobku.

Autor: (kpp)

Narkotykowy dubel

Policyjni wywiadowcy nie ustają w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Ostatnio w ciągu dwóch dni, zatrzymali dwóch mężczyzn, u których znaleźli amfetaminę. Wtorkowa kontrola spowodowana była faktem, że mężczyzna idący ul. Mireckiego zachowywał się nerwowo. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w jego kieszeni torebkę z narkotykiem.

Autor: (kpp)

Wojaże Borsuka

Maskotka komendy stołecznej Sierżant Borsuk i sierżant sztabowy Dominika Witek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii mińskiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola Rogalik w Brzózem, przedszkola gminnego w Dębem Wielkim oraz szkoły podstawowej i przedszkola Akademia Smyka w Siennicy.

Autor: (kpp)

Pomoc na zimę

Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu – apelują mundurowi z mińskiej komendy powiatowej.

Autor: (kpp)

Z folią w ustach

Zarzuty nielegalnego posiadania amfetaminy oraz kierowania pojazdem pomimo zakazującego wyroku sądu usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Jakubów. To efekt kontroli drogowej, którą przeprowadzili policyjni wywiadowcy w miniony piątek w godzinach nocnych.

Autor: (kpp)

Znieważył za grzywnę

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę, który nie chciał tak łatwo dać się złapać. Stało się to 23 listopada, gdy mundurowi udali się do jednego z domów na terenie mińskiej gminy, aby zrealizować nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego.

Autor: (kpp)

Fanty z samochodu

Pochodzące z kradzieży radia samochodowe, nawigację oraz wózek na zakupy odzyskali kryminalni z mińskiej komendy. Zatrzymali przy tym 26-latka z Mińska Mazowieckiego, który podejrzany jest o szereg przestępstw kryminalnych.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [131]