Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Nielegalny towar

Funkcjonariusze z mińskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą swoje  działania rozpoczęli późno w nocy. Patrole funkcjonariuszy i celników z Warszawy pojawiły się na drogach powiatu. 

Autor:

Pijani na drodze

Dzielnicowy z dobrzańskiej gminy kilka dni temu dwukrotnie interweniował w stosunku do nietrzeźwych użytkowników kierowców. Pierwszy w jego ręce wpadł pijany rowerzysta – 64-letni Teofil K. z gminy Dobre.

Autor:

Złodziejska wpadka

W połowie października w Nowych Osinach doszło do kradzieży. Nieznani sprawcy weszli na teren prywatnej posesji i z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego wynieśli elektronarzędzia, m.in. szlifierkę i młotowiertarkę oraz inne narzędzia budowlane.

Autor:

Pijana kolizja

Późnym popołudniem oficerowi dyżurnemu zgłoszono kolizję pod marketem w Stojadłach. Nieznany kierowca zderzył się z samochodem mieszkańca dębskiej gminy i uciekł z miejsca zdarzenia.

Autor: (kpp)

Strzeż się wnuczka

Na wnuczka, córkę czy też syna – pod różnymi postaciami przestępcy próbują oszukiwać starszych ludzi. Ci, którzy ulegną wzruszającej historii i uwierzą w to, że od ich pomocy zależy dalszy los rodziny, muszą liczyć się z finansową stratą.

Autor: (kpp)

Kradli akumulatory

Od kilku tygodni do komisariatu w Dobrem trafiały zawiadomienia dotyczące kradzieży akumulatorów od sygnalizacji świetlnej, do których dochodziło na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 637 w okolicach Stanisławowa. Policjanci podejrzewali, że sprawcy mogą pochodzić z jednego z sąsiednich powiatów.

Autor: (kpp)

Napadli dla wina

W środę, 3 października jeden z mieszkańców Sulejówka wracał do domu wieczorową porą. Na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Armii Krajowej drogę zastąpiło mu trzech mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy na wino.

Autor: (kpp)

Wpadki z konopią

Policjanci z wydziału kryminalnego pracowali ostatnio przy sprawach dotyczących udzielania środków odurzających, w tym nawet osobom małoletnim. Postanowili przeszukać kilka wytypowanych mieszkań potencjalnych dilerów.

Autor:

Ścigany Mariusz Rubka

Policjanci z Sulejówka poszukują Mariusza Rubkę ściganego listem gończym wydanym przez mińską prokuraturę. Mężczyzna bez wymaganego zezwolenia właściwych organów służył w Legii Cudzoziemskiej.

Autor: (kpp)

Zaginął Zbigniew Kiełczykowski

Policjanci z wydziału kryminalnego poszukują zaginionego Zbigniewa Kiełczykowskiego. Mężczyzna w poniedziałek 24 września 2012 roku wyjechał do pracy w Wielgolesie z domu rodzinnego w Latowiczu.

Autor:

Ośmiolatka prosiła o pomoc

Policjanci bardzo poważnie podchodzą do każdego zgłoszenia, dokładnie weryfikując i sprawdzając relację przekazywaną przez rozmówcę. Czasami sytuacja wymaga od policjantów błyskawicznej reakcji.

Autor:

Diler za kratami

Mińscy kryminalni sukcesywnie prowadzą działania wymierzone w osoby, które nielegalnie posiadają narkotyki i dilerów handlujących środkami odurzającymi.

Autor:

TIR-em po pijaku

Dzięki obywatelskiej reakcji jednego z kierowców z powiatu węgrowskiego udało się zatrzymać 23-letniego Iwana V. obywatela Białorusi, który jechał pijany TIR-em. W środę, 19 września wczesnym rankiem oficer dyżurny przyjął zgłoszenie od kierowcy osobowego auta o podejrzanej ciężarówce jadącej krajową „50-tką” od strony Stanisławowa w kierunku Mińska Mazowieckiego.

Autor:

Nielegalny towar

W czwartek, 20 września policjanci z drogówki prowadzili kontrole samochodów na ulicy Warszawskiej w Kałuszynie. W pewnej chwili zauważyli opla astrę z podejrzanie niskim zawieszeniem. Wyglądało to tak, jakby samochód jechał obciążony towarem.

Autor:

Śmierć na skrzyżowaniu

Zmienna pogodowa aura ma wpływ na warunki panujące na drogach. Niezwykle ważne jest dostosowanie prędkości, ale też zachowanie odstępów oraz przestrzeganie oznaczeń drogowych. Jeżeli te warunki będą spełnione, to wielu kierowców może uniknąć niebezpiecznych konfrontacji z innymi uczestnikami ruchu.

Autor:

Odblaski na nowy rok

Kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki podczas swojej codziennej posługi zawsze pamięta o tym, że bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne. Szczególnie dzieciom tłumaczy, że powinny pilnować się w drodze do szkoły, zwłaszcza kiedy idą poboczem jezdni lub jeżdżą rowerami. Od kilku lat dla zaakcentowania swojego przekazu kapelan zaprasza policjantów na spotkanie z młodzieżą klas pierwszych, rozpoczynającą swoją przygodę ze szkołą.

Autor:

Zobacz więcej: [1]      «      140   |   141   |   142   |   143   |   144