Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Pijany zawrót

Mieszkaniec powiatu siedleckiego, zaniepokojony kontrolą drogową, spowodował kolizję. Stało się to na DK-2 w Choszczówce Rudzkiej, gdzie w poniedziałkowy poranek policja prowadziła pomiary trzeźwości kierowców. 42-letni mężczyzna, widząc nieuchronność czekającej go kontroli, postanowił nagle zawrócić, ale zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem Renault.

Autor: (kpp)

Znowu samobójstwo?

W rejonie dworca PKP w Barczącej doszło do śmiertelnego wypadku na torach. W piątek, 8 marca około godziny 15.50 pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Siedlce wtargnął mężczyzna. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Jak ustaliła policją, ofiara to 26-letni mieszkaniec mińskiej gminy.

Autor: (kpp)

Domowy arsenał

Policjanci zabezpieczyli w jednym z mińskich mieszkań materiały wybuchowe. Były to kostki trotylu, kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju amunicji oraz pocisk pancerny.

Autor: (kpp)

Nerwowy cyklista

Policjanci z komisariatu z Sulejówka zatrzymali w sobotnią noc pijanego rowerzystę. Poruszał się on lewą stroną ulicy Świętochowskiego, co musiało wzbudzić czujność mundurowych. Wzmogła się ona jeszcze bardziej podczas kontroli, która wykazała prawie promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Zatrzymany zachowywał się nerwowo i stale powtarzał, że się bardzo śpieszy. Po chwili okazało się dlaczego – miał on przy sobie marihuanę oraz mefedron, czyli narkotyki.

Autor: (kpp)

Wynieśli grzejniki

Funkcjonariusze policji z Sulejówka zatrzymali dwie osoby usiłujące dokonać kradzieży elementów metalowych i grzejników. W sobotę, 2 marca zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców, że w rejonie niezamieszkałej posesji przy ul. Trakt Brzeski stoi podejrzany Opel, a dwóch mężczyzn chodzi po podwórku. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, podejrzani próbowali odjechać, ale radiowóz zablokował im drogę.

Autor: (kpp)

Pociski na autostradzie

Podczas prac budowlanych nowej autostrady A2 w Brzezinach znaleziono niewybuchy z czasów wojny. W czwartek, 7 marca w godzinach porannych saperzy podjęli działania związane z podjęciem tego znaleziska. W czasie tych prac główna arteria komunikacyjna do Warszawy została zamknięta. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Wiązownę, drogą wojewódzką 721 i krajową 17. Jak się okazało, saperzy zabezpieczyli i przewieźli w bezpieczne miejsce 8 pocisków artyleryjskich.

Autor: (kpp)

Odblaskowa inauguracja

W mińskiej SP-5 zorganizowano pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Ideą tej akcji jest przekazanie dzieciom zasad dotyczących ich bezpieczeństwa, połączone z wręczeniem elementów odblaskowych.

Autor: (kpp)

Żałował, że potrącił

Zatrzymaniem prawa jazdy oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyła się dla 74-letniego mężczyzny sprawa zdarzenia drogowego. We wtorek, 5 marca, chwilę przed godziną 8.00, kierując osobowym Seatem, na ul. Kazikowskiego potrącił on na pasach 17-latkę. Wyszedł z auta, by sprawdzić, czy nic się nie stało, a kiedy od poszkodowanej usłyszał, że nic, odjechał.

Autor: (kpp)

Policjant, który pomógł

Trwa 12. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Autor: (kpp)

Przedszkole po kielichu

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który bez należytych zabezpieczeń przewoził dziecko w samochodzie. Został on zauważony w Targówce – styl jazdy Skody szybko przyciągnął uwagę funkcjonariuszy. Kiedy policjanci przystąpili do kontroli, zauważyli, że 45-letni mężczyzna przewozi małe dziecko bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że jest to jego córka, którą chce zawieźć do przedszkola. Mundurowi wyczuli też od niego woń alkoholu, a alkomat wykazał 1,2 promila.

Autor: (kpp)

Odnalazł po służbie

Sierżant Adrian Świątek wykazał się zaangażowaniem także po służbie. Odnalazł on zaginionego pacjenta mińskiego szpitala, który oddalił się z izby przyjęć. Wcześniej, jeszcze podczas służby, nie odnalazł on 72-latka, ale wracając do domu bacznie przyglądał się okolicy, w której mógł poruszać się zaginiony. I rzeczywiście policjant w Wiciejowie zauważył 72-latka. Zabrał go do swojego domu, żeby się ogrzał, a następnie wezwał służby ratunkowe, które udzieliły mężczyźnie dalszej pomocy.

Autor: (kpp)

Wynajem pod śmieci

Niedawno mundurowi udaremnili kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów. Miało to miejsce na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych, a także opuszczonych hal magazynowych i pustostanów. Często są to odpady niebezpieczne, czyli m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, baterie, resztki farb, lakierów czy rozpuszczalników, środki ochrony roślin.

Autor: (kpp)

Pijane akumulatory

Niespełna kilkunastu minut potrzebowali policjanci, aby zatrzymać trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież akumulatorów. Całe zdarzenie miało miejsce w sobotę 23 lutego. Wtedy mundurowi otrzymali zgłoszenie, że sprzed jednego ze sklepów z częściami do maszyn zostały skradzione akumulatory, a właściciel ujął jednego ze sprawców. Szybko stawili się na miejscu i zatrzymali 28-letniego mińszczanina, który miał ponad 1,8 promila alkoholu. Otrzymali też rysopisy pozostałych sprawców, których niedługo zauważyli przy ul. Kościuszki. Jak się okazało 32- i 37-latek także byli pijani – obaj mieli ponad 2,5

Autor: (kpp)

Zgubił i wpadł

W nietypowy sposób wpadł mieszkaniec Halinowa, który w swoim domu ukrywał narkotyki. Kiedy przyszedł do komisariatu, aby zgłosić zagubienie dokumentu, mundurowi zauważyli, że jest on czymś odurzony. Jak się okazało, 23-letni mężczyzna był znany policji, która podejrzewała go o posiadanie narkotyków. Teraz nadarzyła się okazja, by to sprawdzić, ponieważ halinowianin przyznał, że w jego domu znajdują się środki odurzające. Kryminalni postanowili potwierdzić tę informację. I rzeczywiście – w łóżku podejrzanego znaleźli 13 torebek zawierających susz roślinny zielonego koloru. Badania potwierdziły, że jest to marihuana &ndash

Autor: (kpp)

Odbił w pieszego

W ostatnim dniu lutego doszło do groźnego wypadku na ul. Warszawskiej w Mińsku. Na wysokości siedziby Zarządu Dróg Powiatowych kierowca osobowej Skody z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne, od których się odbił i uderzył w 32-letniego pieszego. Elementy uszkodzonej bariery uderzyły też w zaparkowanego na parkingu Forda. Poszkodowany pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Autor: (kpp)

Otwarty dzielnicowy

Mieszkańcy rejonu IV w Mińsku Mazowieckim mają nowego dzielnicowego. Został nim starszy sierżant Kamil Dąbrowski, który zastąpił na tym stanowisku aspiranta sztabowego Marcina Zerę. Przypomnijmy, że obszar działania, o którym mowa, w przybliżeniu ograniczony jest ulicami Siennicką i Kazikowskiego oraz Warszawską i Limanowskiego.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9      »      [141]