Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Szkółka piłkarska

Szanowny Panie Redaktorze, w związku z otwarciem przeze mnie oddziału szkółki piłkarskiej Football Academy w Mińsku Mazowieckim, chciałbym zaprosić Pana na jeden z naszych treningów.

Autor: Rafał Błażejewski

Nasze Nepomuki

Nepomuk Nadświdrzański, czyli witaj święty Janie w Mińsku – taki zachęcający plakat pojawił się w ostatnich dniach nad Srebrną. Nie chodzi tu jednak o patrona Mińska – Jana Chrzciciela ale oratorium d-moll Jerzego Derfla, oparte na tekstach Małgorzaty Kupiszewskiej, Ireny Sarneckiej-Derkacz, Aleksandry Smolińskiej i poświęcone pamięci świętego Jana Nepomucena. Data 21 maja nie jest przypadkowa, bowiem właśnie w kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie liturgiczne drugiego po Chrzcicielu Jana

Autor: Michał Góras

Gadomski nie Rastawicki

Szanowni Państwo, w numerze 19 Tygodnika Co słychać? z dnia 11 maja 2014 r. w artykule pt. Idea po kosztach wymieniono mnie jako gospodarza uroczystości z okazji 3 Maja, które odbywały się 4 maja 2014 r. w remizie OSP w Dobrem.

Autor: Wojciech Rastawicki

Siła bufona

Zanosi się na żenującą bufonadę Piotra Siły, dyrektora domu kultury w Mińsku i spółkowicza waszego platformiastego burmistrza. – alarmuje nasz czytelnik, który właśnie otrzymał zaproszenie na benefis o przesłaniu, że... siła tkwi w kulturze

Autor: Czytelnik / nazwisko znane redakcji/

X Festiwal Chleba

W niedzielę 7 września 2014 r. już dziesiąty raz usłyszeliśmy nad Srebrną, swojską muzykę, tańce i śpiewy.

Autor:

Domy strachów

Zgodnie z wytycznymi każdego z nas obowiązuje selektywna zbiórka odpadów. Także właścicieli posesji prywatnych. Edukacja ekologiczna prowadzona jest już od przedszkola, wiele szkół prowadzi pracę u podstaw, co roku uczestniczymy w akcji „Sprzątanie świata”, a komunalne odpady znikają w udostępnionych do tego pojemnikach. Nadal są jednak miejsca, gdzie śmieci, chociażby te przy ulicy Malinowej są niczyje. Dlaczego?

Autor: Mińszczanka

Kanty polisowe

Nowe, ogólnopolskie stowarzyszenie Przywiązani do Polisy oficjalnie rozpoczęło działalność na rzecz poszkodowanych przez instytucje finansowe. Celem stowarzyszenia jest wsparcie osób, które zostały złapane w pułapkę polis z funduszem inwestycyjnym. Ludzie często tracą na nich całe swoje oszczędności. Firmy ubezpieczeniowe nie chcą oddawać pieniędzy, choć sądy potwierdzają, że klienci mają rację żądając oddania wpłaconych kwot.

Autor: Przywiązani do Polisy

Doradcy hańby

Jakubowski wymienił wielu urzędników, wstawiając swoich kolegów, prywatnych i partyjnych. Powołał także Miejską Komisję Urbanistryczno-Architektoniczną. Dwóch jegomościów z tej komisji to jak się okazuje nie tylko do kreślenia rysunków się nadaje, bo i propaganda mowy nienawiści wydaje się im nie być obca...

Autor: Prawi mińszczanie

PSOTY Z OCHOTY - wyniki

To jedyny taki festiwal kabaretowy w Polsce – mówił do zaproszonych gości prezes Fundacji Mivena. A gdy poświadczyli, Zbigniew Piątkowski zapraszał do nieskrępowanej niczym zabawy, bo przecież w każdym z nas drzemią wielkie talenty. Wystarczy je tylko obudzić i oszlifować, by zabłysły jak wielokaratowy brylant. Nie wiadomo, jak te słowa podbudowały artystów z 19 zespołów, ale na pewno poziom większości przedstawień był doskonały. A jeśli nie do końca, to nikt nie żałował ciał i serc, by przekonać do siebie jury i głosujących szefów grup kabaretowych. Jednak siódme etno-psoty okazały się najszczęśliwsze dla Kurpiów od Myszyńca...

Autor:

Strefy widzenia

Szanowny Panie Redaktorze, z zaciekawieniem przeczytałem artykuł pt. Strefy tępoty w 42 numerze tygodnka Co słychać? Zawsze doceniałem zaangażowanie Pana Redakcji w kwestie dotyczące Mińska i jego mieszkańców.

Autor:

Grzechy Kałuszyna

Odważyłam się do Was napisać po dość długim czasie spędzonym na przemyśleniach czy warto i czy jest sens. Jestem byłą mieszkanką parafii Kałuszyn, która dość często odwiedza rodzinne strony i groby swoich bliskich pochowanych na cmentarzu w Kałuszynie. Odwiedzając Kałuszyn staram się również odwiedzać mój dawny parafialny kościół i jeżeli tylko jest to możliwe uczestniczyć w nabożeństwie

Autor: MARY M.

Ładny widok

Oto list do burmistrza i odpowiedź gospodarza miasta. Aż trudno uwierzyć w taką naiwną arogancję...

Autor: Mińszczanin

Chore inwestycje?

Zwracam się z prośbą jako stały czytelnik czy nie można by było opisać w jakimś artykule na łamach Państwa tygodnika Co słychać? na temat postępu prac budowlanych na dwóch najważniejszych budowach realizowanych w Mińsku Mazowieckim.

Autor: Z poważaniem – Michał Kamiński

Bezradni lokatorzy

Pozwoliłam sobie napisać do Pana o doświadczeniach mieszkańców z nowego bloku przy ul. /adres na razie poufny/ i naszej bezradności, może uda nam się zainteresować chociaż media faktem takich problemów. Może chociaż inni nie dadzą nabrać się na obietnice bez pokrycia i lekceważenie ze strony dewelopera - zostało jeszcze kilka mieszkań do sprzedaży, a w planach jest kolejny budynek.

Autor:

Obława na kwestę

Przez sobotę i niedziele mińszczanie próbowali rozwikłać tajemnice Żołnierzy Wyklętych. Wszystko za sprawą dziękujących za wolność i mińskiej prawicy, która doprowadziła do nadania rondu imienia tych, którzy wolnej Polsce poświęcili życie lub zdrowie.

Autor: Dziękujący za wolność

Ruszyli od Marszałka

Donoszę, że PiS ruszył w Polskę ze swoim nowym programem. O czasie, bo w powiecie mińskim Platforma już na początku lutego z nielegalną kampanią tj. przed zarządzeniem terminu wyborów zaatakowała mieszkańców od wschodu, robiąc agitację wojewodzie w Mrozach. Z kolei już po postanowieniu prezydenta o rozpisaniu wyborów, PiS uderzyło od zachodu, na pierwszy ogień biorąc swój matecznik, czyli Sulejówek.

Autor: Janko Pisarczyk

Zobacz więcej: [1]      «      663   |   664   |   665   |   666   |   667      »      [680]