Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Walki na medal

W sobotę, 13 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Stojadłach już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Taekwondo ITF. Organizuje je Akademia Sztuk Walki Taekwon-do ITF wraz z trenerem Dawidem Matwiejem V dan i Joanną Mazurowską I dan, przy dofinansowaniu ze środków Powiatu Mińskiego.

Autor: (red)

Z maty po puchar

W ubiegłą niedzielę w hali sportowej Gimnazjum Miejskiego nr 1 odby się IV Turniej Karate Kyokushin o puchar Mińsko-Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin. Doroczny turniej stał się ukoronowaniem rocznej pracy klubu.

Autor: Teresa Romaszuk

Pamięci bohaterów

Od 2010 roku Katyń i Smoleńsk nabrały dla Polaków nowego znaczenia - stały się miejscami nie tylko pamięci o ofiarach mordu, ale i nieodżałowanej straty kolejnych polskich bohaterów. Tych ludzi i te wydarzenia upamiętniono także w Siedlcach.

Autor: Kamila Jachimczyk

Odszedł Leszek Gadomski

We wtorek, 9 kwietnia, w wieku 59 lat zmarł po długiej i ciężkiej chorobie dr Leszek Gadomski, rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach i radny Rady Miasta.

Autor: (oprac. kj)

Pożar do kariery

Już 36 raz uczniowie walczyli w turnieju wiedzy pożarniczej, choć straże pożarne z ogniem mają coraz mniej do czynienia. Dzisiaj to raczej jednostki ratunkowe, a niekiedy medyczne. Nazwa jednak zobowiązuje, co utrwalają co roku autorzy pytań, jurorzy i sami uczestnicy. Wielu z nich już chodzi w strażackich mundurach, inni wiążą ze strażacką służbą swoją karierę i pieniądze. Na razie jednak poznają tajniki strażackiej służby i rozwiązują testy przeciwpożarowej wiedzy.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Syrenki w pałacu

Co jest w poezji, że mimo ery tabletów i papki internetowej, nadal młodzi chcą ja recytować. Przecież nie z powodu skromnych nagród czy chwilowej sławy medialnej. Może rzeczywiście liryka ma moc ponadczasową i walory nie do zabicia przez najdziwniejszą technologię. Oczywiście tą najlepszą, która niekoniecznie wybierają uczestnicy konkursów recytatorskich...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Listopad w kwietniu

W niedzielę 7 kwietnia Dębe Wielkie upamiętniło 182 rocznicę bitwy pod tą osadą, w trakcie której zasłynęła walecznością piechota, kawaleria i szwadron karabinierów, czyli żandarmów. Właśnie ci ostatni ze szczególną pieczą wystawiają przed pamiątkową tablicą u bramy kościoła kompanię honorową, orkiestrę i poczet sztandarowy. Tylko on uczestniczy w epitafijnej mszy, którą w tym roku odprawił dębski proboszcz Henryk Zaraś z kapelanem żandarmów płk Andrzejem Molendowskim

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nawyki z ulicy

Choć to już piąty rok z rzędu, organizatorom młodzieżowego sympozjum „Bezpieczna jazda?” nie brakuje pomysłów, by wpłynąć na wyobraźnię młodych kierowców. To dla nich zapraszają znane ze świata motoryzacyjno-sportowego osoby, by siłą autorytetu przemówić do rozsądku i... uczyć. Tym razem właściwych nawyków na drodze

Autor: Justyna Kowalczyk

Rabarbar w masce

Podczas krakowskiej gali XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej „Albertiana” prezentowały swój dorobek najlepsze teatramatorskie, w których występują osoby niepełnosprawne intelektualnie. Zespół teatralny Rabarbar z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku zdobył pierwszą nagrodę, a przedstawienie „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji” spotkało się z uznaniem widzów Teatru im. Juliusza Słowackiego. Ogólnopolski festiwal organizowany jest przez fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz fundację im. Brata Alberta.

Autor: Teresa Romaszuk

Pałdyna na srebro

- Zwracam się z prośbą o zamieszczenie sprostowania dotyczącego zamieszczonego artykułu dotyczącego Konkursu Piosenki Teatralnej i Kabaretowej.

Autor: (jaz)

Kałuszyn życzeń i zabawy

Emerytom w Kałuszynie wystarczy niewielki pretekst, by się zebrać i wybornie bawić.

Autor: (jaz)

Wdzięczni za życzenia

W tym roku po raz kolejny zostaliśmy zasypani świątecznymi kartkami z życzeniami. Wpłynęło do nas kilkaset życzeń od władz samorządowych, kierowników lokalnych firm i instytucji, dyrektorów banków i szkół wraz z pracownikami, uczniów, harcerzy, strażaków, policjantów, przedsiębiorców, naszych czytelników i osób prywatnych, których pamięci nie spodziewaliśmy się.

Autor: (red)

Setka Grycuk

W niedzielę, 10 marca 2013 roku jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła mieszkanka Mińska Mazowieckiego Zofia Bronisława Grycuk.

Autor: (jaz)

Aktywny PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku informuje, że Powiat Miński przystąpił do realizacji pilotażowego programu skierowanego do osób niepełnosprawnych pt. „Aktywny samorząd” realizowanego ze środków PFRON.

Autor: (jaz)

Dziewiąty Pitagoras

Już po raz piąty w GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej odbył się powiatowy konkurs matematyczny „Pitagoras” dla uczniów klas drugich gimnazjum i liceum.

Autor: (jaz)

Pisankowa zguba

Jak pamiętamy, w poprzednim numerze pisaliśmy o talentach, któr można było podziwiać przed Świętami Wielkanocnymi podczas rozdawania nagród za najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Ogłosiliśmy zwycięzców jury, ale nie mogliśmy ustalić adresu naszej faworytki, Dominiki Adamczyk. Wszystko przez ochronę danych osobowych, którą pracownicy MDK stawiają ponad potrzeby medialne, a nawet zdrowy rozsądek.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      633   |   634   |   635   |   636   |   637      »      [699]