Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Dębe zmian

Od nowego semestru szkolnego MRG ma nowego przewodniczącego – Jakuba Banego oraz opiekuna – Tomasza Gójskiego. Właśnie wójt Kalinowski podpisał nowe zarządzenie o powierzeniu funkcji opiekuna MRG swemu zastępcy. Rada wybrała także nowego przewodniczącego Dotychczasowa opiekunka Anna Piotrkowicz oraz przewodniczący Sebastian Gańko złożyli rezygnacje.

Autor: (jaz)

Życzenia do spełnienia

Do Dębego Wielkiego przyjechał Teatr dla dzieci Dur-Moll z przedstawieniem o magicznym płatku śniegu. Spektakl opowiadał o przygodach żyrafy Klaudynki, która miała krótką szyję i z tego powodu bardzo cierpiała, gdyż wszyscy jej dokuczali.

Autor: (jaz)

Cegłów na 400 lat

Za dwa lata cegłowian czeka 400-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji wójt Marcin Uchman chce dogodzić mieszkańcom, ale nie wie, w jaki sposób. Ogłosił więc w mediach swoisty ranking pomysłów na imprezy i uroczystości.

Autor: (jaz)

Siódmi Niezłomni

Fundacja Dziękujemy za Wolność serdecznie zaprasza na VII Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Inspiracją tegorocznych obchodów jest postać por. Zygmunta Jezierskiego - Orła i NSZ Rejonu Mrozy... 

Autor: (jaz)

Ranczo latem

Jest już pewne, że serial Ranczo powróci na plan i TVP. Obsada serialu nabiera kształtów, a scenariusz – rumieńców. Do pierwszych sześciu odcinków XI edycji dialogi napisał sam Robert Brutter. Jeśli pojawi się godny następca, będzie pełny sezon, czyli co najmniej 10 odcinków.

Autor: (jaz)

ZUS szybkiej kontroli

Wprowadzono nowe sposoby wezwania chorego do ZUS na kontrolę prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy.

Autor: (jaz)

Królak miesiąca

Roczna odprawa kadry kierowniczej PSP województwa mazowieckiego to nie tylko statystyka. Tradycją jest nagradzanie strażaków zawodowych za ich wyjątkowe czyny. Takim herosem okazał się ogn. Radosław Królak z mińskiej PSP.

Autor: (jaz)

Dwie o piątce

Dwie posłanki PiS pokazały nową piątkę socjalno-gospodarczą swej partii i rządu. Pawłowicz i Wargocka twierdzą, że propozycje Prawa i Sprawiedliwości na 2019 r. to przemyślana, konkretna pomoc dla grup osób przez lata wykluczanych i pomijanych.

Autor: (jaz)

Heros na balu

Od balu stowarzyszenia Możesz Więcej minął tydzień, a na forach trwa jeszcze wspomnienia tej karnawałowej zabawy. My też musimy do niego wrócić, by sprostować ważną pomyłkę. Otóż balowiczom SMW nie przygrywał zespół Horus, a HEROS w składzie Natalia Malesa, Marcin Waszelewski, Adam Ołdak, Kamil Wocial, Sylwester Wykubek i Patryk Budkowski.

Autor: (jaz)

Kopa Gromulskich

Piekarnicza firma Gromulskich kończy w tym roku 60 lat. A wszystko się zaczęło w tej kamienicy na rogu ul. Siennickiej i Miodowej w Mińsku Mazowieckim. To tam w 1959 roku Aleksander Gromulski otworzył pierwszą piekarnię.

Autor: (jaz)

Sołtysi do wymiany

Nawet sołtysi nie mają patentu na władzę. W gminie Jakubów nastąpiła ich radykalna wymiana. Z 26 sołectw aż w siedmiu są nowi gospodarze wiosek. To Michał Sap w Aleksandrowie, Arkadiusz Trzeciak w Budach Kumińskich, Renata Gałązka w Jakubowie, Jolanta Gzowska w Jędrzejowie Starym, Emil Adamkiewicz w Kamionce, Marta Krusiewicz w Ludwinowie i Katarzyna Sikorska w Przedewsiu.

Autor: (jaz)

Od łyżew do mydełka

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował akcję Ferie z MOSiR. Skierowana była ona do dzieci i młodzieży z terenu miasta i okolic, spotykając się z ogromnym odzewem. Wpłynęło bowiem ponad 600 zgłoszeń, ale tylko 150 dzieci mogło wziąć udział w akcji...

Autor: (łk)

Pionki Ronina

17 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych to dorobek klubu Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów podczas Międzyklubowego Turnieju Tang Soo Do, który rozegrano 23 lutego w Pionkach. Zawodnicy pod wodzą trenera Jacka Keslera pojechali tam 30-osobową ekipą...

Autor: (łk)

Skutki mobbingu

Pracuję od kilkudziesięciu lat jako magazynier w państwowej firmie. Nie miałem żadnych problemów, aż zmienił się kierownik. Ten młokos wyśmiewa moją powolną pracę na komputerze. Kilka razy zdarzyło się mu takie zachowanie przy innych pracownikach, a nawet przy klientach. Coraz gorzej znoszę zachowanie kierownika, a od niedawna przyjmuję leki uspokajające. Czy powinienem zgłosić jego zachowanie do dyrekcji pracodawcy...

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Z siekierą na żonę

Sceny jak z filmu „Lśnienie” Stanleya Kubricka rozegrały się w Halinowie. 32-letni mężczyzna groził swojej żonie i próbował za pomocą siekiery dostać się do zamkniętego domu, niszcząc drzwi i okno. Wezwani na miejsce policjanci zapobiegli tragedii i zatrzymali mężczyznę, który jeszcze próbował uciekać.

Autor: (kpp)

Zasadzka przy koparce

Policjanci z Mrozów zatrzymali czterech podejrzanych o kradzież 160 litrów oleju napędowego i 20 litrów oleju hydraulicznego. Ściągali oni paliwo z koparek, które pracowały przy robotach kanalizacyjnych na terenie gminy Mrozy.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [648]