Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Zboczony uczony

Panie Redaktorze, nic tylko wziąć jakiś toporek i rozwalić komputer. Ostatnio tam przeczytałem, że nasz, czyli polski seksuolog opowiada się za zalegalizowaniem kontaktów seksualnych z dziećmi powyżej lat 9. Ten lekarz i profesor nie wstydzi się twierdzić, że dobrowolne kontakty seksualne dorosłych z dziećmi nie powinny być karalne. Pytam, kto tu jest zboczony…

Autor: Wasz DONOSiciel

Brzóze Klenczona

W Brzózem 10 dzieci śpiewało piosenki Krzysztofa Klenczona. Całości przysłuchiwała się pełna sala widzów oraz zawodowe jury – Klaudia Floriańczyk, Dariusz Glanas i Alicja Klenczon

Autor: (jaz)

100-latka z Kiczek

Wójt gminy Cegłów wraz z kierownik GOPS udał się do domu opieki w Trzciance. To tam obecnie przebywa Wanda Antosiewicz – mieszkanka gminy Cegłów, która właśnie 20 stycznia skończyła 100 lat.

Autor: (łk)

Świąteczne songi

W Brzezinach uczniowie nie dość że śpiewali świątecznie i zimowo, to jeszcze w językach obcych. Do konkursowych zmagań zgłosili się soliści i zespoły ze szkół w Cisiu, Chobocie, Górkach, Halinowie, Malcanowie, Wiązownie i gospodarze.

Autor: (jaz)

Po wodzie na lodzie

Mińskiemu aquaparkowi stuknęło 10 lat. W związku z urodzinami obiekt przybrał odświętne barwy, a w ciągu dwóch dni można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez MOSiR.

Autor: (jaz)

Zmysły bez ciążenia

W Stanisławowie doszło do precedensu sensorycznego pod nazwą Zróbmy to razem, który jest to programem wolontariatu pracowniczego Fundacji PZU.

Autor: (jaz)

Pierwszy noworoczny

Po raz pierwszy w gminie Dobre zorganizowano Spotkanie Noworoczne skierowane do seniorów, osób samotnych, niepełnosprawnych i chorych. Z inicjatywąwyszedł wójt Tadeusz Gałązka, który zaprosił liczne grono gości do wspólnej zabawy. W uroczystości wzięło udział ok. 150 osób. Wśród licznie przybyłych była senator Maria Koc, wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska, dobrzański proboszcz Grzegorz Chojnicki, wikary Michał Skierkowski oraz przedstawiciele sąsiednich gmin: Kinga Sosińska ze Stanisławowa oraz Bogusław Dziedzic i Krzysztof Domański z Jakubowa. W tym gronie zasiedli również: wicew&oacut

Autor: (łk)

Otwarci seniorzy

Kałuszyński Klub Senior+ został utworzony na potrzeby osób w wieku 60+ i nieaktywnych zawodowo. Utworzenie i wyposażenie pomieszczeń, tj. sali spotkań z zapleczem, sali klubowej ze sprzętem RTV, sali wyposażonej w sprzęt do zajęć rehabilitacyjno- ruchowych, pomieszczenia kuchennego, toalet, szatni, stwarza seniorom możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Autor: (jaz)

Papieska nowatorka

Mińska Trójka została wybrana jako jedna z 20 szkół w całej Polsce, w których realizowany będzie prestiżowy projekt. Szkoła dla innowatora jest wyzwaniem i okazją do zdobycia wielu przydatnych kompetencji przez nauczycieli i cennych umiejętności przez uczniów. Szczególnie jednej klasy siódmej, która przez dwalata będzie prowadzona w nowatorski sposób.

Autor: (jaz)

Historie rodzinne

Kałuszyńskie spotkania z historią cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Może dlatego, że prowadzone są w profesjonalny sposób przez fachowców, z których jednym jest rodzimy historyk Andrzej Nowik.

Autor: (łk)

Puchar dla Halinowa

Dębska hala sportowa po raz kolejny stała się areną piłkarskich zmagań. Tym razem rywalizowali tam zawodnicy urodzeni w latach 2010 i młodsi. Wszystko w ramach zawodów Dębe Wielkie Winter CUP 2020, których organizatorem było Stowarzyszenia Sport4kids

Autor: (łk)

Ping-pong po siennicku

W hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Siennicy zorganizowano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Siennica. Do rozgrywek skierowanych do mieszkańców gminy zgłosiła się imponująca liczba 89 graczy, którzy w ciągu pięciu godzin toczyli zacięte boje przy stołach do ping-ponga w sześciu kategoriach.

Autor: (łk)

Miński kickboxing

W Mińsku miał miejsce Ogólnopolski Turniej Kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kikcboxingu. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia był Kamil Chłopik – właściciel Klubu Sportowego Walhalla Fight Club, trener kickboxingu. Jak mówił po skończeniu rywalizacji, tegoroczna impreza przebiegła spokojnie, wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Autor: (łk)

Nojszewski w Pogoni

Janusz Nojszewski to kolejny zawodnik mińskiej Mazovii, którym zainteresował się klub z najwyższej polskiej półki. W dniach 7-11 stycznia brał on udział w testach w Pogoni Szczecin, czyli jednej z czołowych drużyn Ekstraklasy, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Autor: (łk)

Kwarta otwarta

Niedawno zmarła moja matka. Często ją odwiedzałam i wydawało mi się, że mamy dobre relacje. Niestety, brat z którym mieszkała, poinformował mnie, że matka za życia sporządziła testament w formie aktu notarialnego, w którym wszystko przekazała jemu, a mnie wydziedziczyła. Jestem w szoku, bo wiedziała jaką mam pracę i że nie mogę na co dzień się nią zajmować. Myślę, że to mój brat namówił ją na wydziedziczenie mnie. Czy wobec tego zostałam pozbawiona wszelkich praw do spadku?

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Szukają wandali

Policja poszukuje sprawców uszkodzenia pomnika Pamięci Bohaterów Polskich z 1939 roku w Milewie w gminie Kałuszyn. W ramach tego postępowania mundurowi zwracają się z apelem do wszystkich osób, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za ten czyn. Wszelkie dane można zgłaszać pod numerem telefonu posterunku w Kałuszynie – 25 757 67 77. Można też zadzwonić do dyżurnego komisariatu w Mrozach – 25 757 41 77. Policja zapewnia anonimowość.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [716]