Niebezpieczne rewiry

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Latowiczu zorganizowano X turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Latowicz. Od lat cieszy się on dużą popularnością wśród lokalnej młodzieży, a szczególnie wśród zawodników kategorii open , którzy często toczą zaciekłe, 5-setowe pojedynki

Latowicz tenisowy

W zawodach uczestniczyli dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjum oraz dorośli – kobiety i mężczyźni w kategorii open. W X turnieju wziął udział szczególny gość – Mirosław Krusiewicz, pełniący funkcję Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w urzędzie marszałkowskim. Znany działacz i propagator sportu, a w szczególności tenisa stołowego przybył na zaproszenie wójta Bogdana Świątka-Górskiego jako gość honorowy, lecz widząc gorącą atmosferę i wysoki poziom walczących zawodników sam założył dres i włączył się w rywalizację sportową.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze z poszanowaniem regulaminu PZT oraz zasad fair play. Dekoracji zawodników medalami i pucharami dokonywali dyrektor szkoły Wiesława Kosobudzka, Mirosław Krusiewicz oraz wójt Bogdan Świątek-Górski. Natomiast turniej przygotował i prowadził jako sędzia główny Andrzej Giziński – nauczyciel ZS Latowicz.

Po całodziennych zmaganiach wyłoniono najlepsze trójki we wszystkich kategoriach. Wśród najmłodszych zawodniczek z rocznika 2007-2006, tj. kl. IV-V zwyciężyła Katarzyna Purgał, wyprzedzając Katarzynę Chmielewską oraz Oliwię Lech, zaś z rywalizacji chłopców zwycięsko wyszedł Bartłomiej Całka. Drugie miejsce zajął Sebastian Wójcik, a trzecie Mateusz Nowak. W starszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się Katarzyna Purgał i Mateusz Myka. Drugie lokaty wywalczyli: Angelika Wronowska i Jakub Kwiatkowski, a trzecie: Natalia Zwierz i Bartłomiej Zawadka. W zmaganiach gimnazjalistów na najwyższy stopień podium zasłużyli: Agata Kwiatkowska i Piotr Chrabowski. Kolejne miejsca należały do Aleksandry Jaroń i Adriana Niedka oraz Angeliki Chrzyptowicz i Jakuba Tomaszewskiego.

Kategorię open również podzielono według płci. Wśród pań zwyciężyła Sylwia Suda, druga była Iwona Górska, a trzecia Aleksandra Jaroń. W rywalizacji panów do finału dotarł Mirosław Krusiewicz, ale musiał uznać wyższość Zbigniewa Odalskiego i zadowolić się druga lokatą. Najlepszą trójkę uzupełnił jeszcze Karol Rechnio.

Numer: 14 (1070) 2018 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *