Żaków serdeczny

Światowy Dzień Chorego obchodzony corocznie 11 lutego, ustanowiony został w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II, w 11 rocznicę zamachu na jego życie na Placu Świętego Piotra.  Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorych i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym w szpitalach i domach pobytu. Takim jest ośrodek Kaśminu w Drożdżówce...

Kaśmin jaśniej

Właśnie z okazji Dnia Chorego najmłodsi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Żakowie wraz ze starszymi kolegami i swoimi nauczycielami odwiedzili pensjonariuszy Kaśminu. Pojechali z dobrym słowem, życzeniami powrotu do sił i zdrowia, a przede wszystkim z radosnym programem artystycznym, chcąc obdarować ich choć odrobiną swojej serdeczności, uwagi itroski.
Najmłodsze dzieci zatańczyły Polkę i złożyły życzenia z racji niedawnych obchodów święta babć i dziadków. Starsi uczniowie zagrali na instrumentach i zaśpiewali. Pensjonariusze domu pomocy mogli usłyszeć także piękne wykonania dobrze znanych utworów. I tak Asia Żukowska zaśpiewała „Mury” Jacka Kaczmarskiego, Natalka Krasuska „Szukaj mnie” Edyty Geppert, a Magda Ładno i Natalia Guzowska popisywały się po hiszpańsku i rosyjsku. Piątoklasiści zagrali na fletach prostych kolędy, a solowe występy dali jeszcze Wiktoria Król na flecie oraz  akordeoniści Karolinka Święch, Marysia Broda i Wojtek Broda. Uczniowie przypomnieli „Pojedziemy na łów”, „Fale Dunaju”, „Kalinkę”, czy „W murowanej piwnicy”.
Program artystyczny przygotowały nauczycielki: Małgorzata Michalczyk, Kamila Gruba i Edyta Prasuła.
Szkolne Koło Caritas w Żakowie istnieje od 2009 roku. Najistotniejszym celem działal ności Koła jest uwrażliwianie jego wolontariuszy na różne obszary ludzkiej biedy, krzywdy i cierpienia. Dzięki udanej współpracy szkoły z rodzicami, wolontariusze, bez względu na swój wiek, niosą pomoc chorym i potrzebującym.

Numer: 6 (1062) 2018 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *