Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Daniel Milewski uhonorował podczas balu hodowców bydła Halinę i Ireneusza Chróstów odznaczeniami ministerialnymi Zasłużony dla Rolnictwa.

Honory dla Chróstów

Prowadzą oni gospodarstwo rolne od 1983 roku. Liczyło ono wówczas 6,7 ha i produkowało mleko od 4 krów. Obecnie gospodarstwo posiada powierzchnię kilkuset hektarów i prowadzona w nim jest hodowla bydła mlecznego. Pogłowie liczy 300 sztuk w tym ok. 170 krów dojnych. Produkcja mleka prowadzona jest od krów rasy HF, o średniej wydajności 9 tys. litrów od sztuki rocznie. Surowiec dostarczany jest do Zakładu Mleczarskiego w Węgrowie. W 2015 roku zostali uhonorowani Nagrodą Powiatu Mińskiego „Laura”.
Stowarzyszenie Klub Hodowców Bydła Mlecznego Krasula funkcjonuje na terenach pogranicza lubelsko- mazowiecko-podlaskiego już od ponad 20 lat. Jest to organizacja unikalna w skali całego kraju, a tegoroczny jej bal karnawałowy odbył się w Latowiczu, gdzie zorganizowali go państwo Chróstowie (z Kamionki) oraz Górscy (z Kiczek). Blisko dwustu gości z branży, a także przedstawiciele współpracujących firm i instytucji wykorzystało tę okazję do wymiany zawodowych doświadczeń oraz dobrej zabawy.

Numer: 6 (1062) 2018 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *