LatowiczLatowicz piłkarski

W pierwszy weekend lutego rozpoczął się jubileuszowy, bo już dziesiąty Turniej o Puchar Wójta Gminy Latowicz w piłce halowej. Rozpoczął on cykl zawodów, w których mierzą się ze sobą drużyny złożone z poszczególnych roczników

Gościnna halowa

Latowicz piłkarski / Gościnna halowa

W sobotę do zawodów w kategorii rocznik 2007 przystąpiła imponująca liczba 115 zawodników. Reprezentowali oni drużyny: Olimpia Latowicz, Victoria Kałuszyn, Pogoń Siedlce, OlimpStok Lacki, UKS 5 Mińsk Mazowiecki, GKS Osieck, KS Activum Sports, APN Mińsk Mazowiecki oraz Jutrzenka Cegłów. Podzielono je na dwie grupy po sześć zespołów, a mecze rozgrywano w trybie każdy z każdym. Cztery najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów, gdzie grano już systemem pucharowym.
W ostatecznej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna Pogoń II Siedlce. Wyprzedziła GKS Osieck, który zajął drugą lokatę oraz Pogoń I Siedlce, która uplasowała się na najniższym stopniu podium. Wśród nagrodzonych indywidualnie znalazł się Bartosz Stelingowski ze zwycięskiej ekipy, który strzelił 11 bramek – najwięcej w turnieju. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Mateusza Kruka z Olimpu Stok Lacki (IV miejsce), zaś tytuł najlepszego zawodnika przypadł Jakubowi Łukasikowi, reprezentującemu GKS Osieck.
Tego dnia nie było jednak przegranych. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale, a dla czterech pierwszych zespołów oraz najlepszych zawodników przygotowano pamiątkowe puchary oraz statuetki ufundowane przez wójta gminy Latowicz Bogdana Świątka-Górskiego, który wraz z dyrektor Wiesławą Kosobudzką wręczał nagrody.

Dzień później w szranki stanęły drużyny w kategorii open. Również w tym przypadku zainteresowanie było duże, bo rywalizowało łącznie 119 zawodników z 16 ekip. Podzielono na je na cztery grupy, z których awansowały dwa najlepsze składy.
Po zaciętej grze zwyciężyła drużyna FC Albatros. Drugie miejsce zajęła Ekipa 76, trzecie CWKS Laliny, a czwarte Świeżaki. Michał Stępień z Ekipy 76 strzelił 8 bramek, co dało mu tytuł króla strzelców. Najskuteczniejszym golkiperem wybrano Damiana Półtoraka z CWKS Laliny, a MVP zawodów został reprezentant zwycięskiego składu Mateusz Kozłowski.
Podobnie jak w przypadku sobotniego turnieju najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, puchary oraz bony pieniężne na zakup sprzętu sportowego, a wyróżnieni zawodnicypamiątkowe statuetki oraz sprzęt sportowy. Tym razem to sam wójt honorował piłkarzy. Zaprosił także na kolejny weekend, kiedy zagrają roczniki 2008 i 2010.

Numer: 6 (1062) 2018   Autor: (łk)