MrozyMrozy siatkarskie

Siatkarze GOSiR Mrozy mają już za sobą dwa spotkania w mazowieckiej III lidze. Obydwa rozgrywali na wyjeździe, ale nie przeszkodziło im to w efektownych zwycięstwach. Wcześniej wprowadzili się w dobrą formę meczami sparingowymi...

Start bez strat

Mrozy siatkarskie / Start bez strat

Sprawdzianem przed nowym sezonem był turniej Gramy dla Dominika w Górznie. Mrozianie wzięli w nim udział na zaproszenie drużyny KS Set Górzno. Pomimo rotacji w składzie udawało się utrzymywać niezły poziom, co pozwoliło wygrać 3:1 z 4CV Garwolin oraz 3:2 z JAQBS Lublin. Oznaczało to zwycięstwo w całym turnieju. Pozytywne nastroje przed sezonem zostały podtrzymane także przez dobrą grę w meczu z Lesanem Halinów.
Pierwszy mecz o punkty pokazał, że GOSiR nie jest w najgorszej formie. Ograli Jaguara Wolanów 3:0, choć w poprzednim sezonie mieli z nim duże problemy. Nie było łatwo, bo w pierwszym secie zwyciężyli 25:22, a w drugim musieli grać na przewagi – aż do rezultatu 27:25. Trzecia część poszła już łatwiej i skończyła się wynikiem 25:14.
Rywalem w drugim spotkaniu był beniaminek – UKS Iskra Warszawa. Drużyna ze stolicy niedawno wzmocniła się pozyskaniem do składu wielokrotnego reprezentanta Polski Marcina Nowaka,  więc niepokój mógł być uzasadniony. Meczowe wydarzenia pokazały jednak, że nie było się czego bać. Od początku gra przebiegała pod dyktando mrozian, a pierwszy set poszedł wręcz  gładko, bo wygrali go 25:14. Później nie było już tak lekko, ale dwa kolejne sety GOSiR wygrał do 22. Dorzucił tym samym trzy punkty do swojego dorobku i zajął pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
Teraz czeka ich pierwszy mecz w Mrozach. Na pewno przygotują coś specjalnego z tej okazji, więc warto śledzić stronę GOSiRu i sprawdzić, o której rozpocznie się sobotnie spotkanie. Można  liczyć na sportowe emocje, bo rywalem będzie Virtus Wiskitki.

Numer: 42 (1046) 2017   Autor: (łk)