W Wielgolesie zorganizowano pierwszy Turniej o Puchar Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Pani Wielgoleskiej. Organizatorem rozgrywanych na miejscowym orliku zawodów był proboszcz Dariusz Franczak oraz Mateusz Ostolski. Do turnieju przystąpiło siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do półfinałów miały awansować po dwie najlepsze drużyny z grupy.

Sacrum i piłka

I tak w półfinałach spotkały się ekipy: Ciepłe Wujki z Ulanymi Dzikami oraz Smakosze Jeruzal z Drużyna AA. W pierwszym meczu lepszą okazała się drużyna Ulanych Dzików, a w drugim półfinale górą byli Smakosze. W meczu o trzecie miejsce Ciepłe Wujki z Wielgolasu pokonały Drużynę AA.
W finale w regulaminowym czasie padł wynik remisowy i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Jeruzala i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju.
Po zawodach ks. proboszcz zaprosił wszystkich na plebanię, gdzie dokonano ceremonii wręczenia nagród indywidualnych oraz wyróżnień najlepszych drużyn. Wręczał je wójt gminy Latowicz Bogdan Światek Górski. I tak najlepszym strzelcem okazał się Radosław Piłatkowski, bramkarzem Dawid Nowak, a MVP turnieju wybrano Arkadiusza Zalewskiego.
Po części oficjalnej, nastąpił poczęstunek przygotowany przy pomocy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgolesie. A ks. Dariusz już teraz zaprasza na przyszły rok, na koleją edycję turnieju.

Numer: 41 (1045) 2017 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *