SiedlceW Siedlcach

W niedzielę 10 marcao godz.12.00 młodzi adepci hokeja na lodzie brali udział w rewanżowym meczu dzieci w Siedlcach. Po zwycięstwie 2:1 na mińskim lodowisku na wyjazd zgłosiło się aż 12 podopiecznych Mińskiego Towarzystwa Hokejowego plus bramkarz. Wszyscy oczywiście w doborowych humorach chociaż dobrze wiedzieli, że siedlczanie łatwo skóry nie sprzedadzą.

Hokej dla dzieci

W Siedlcach / Hokej dla dzieci

Z uwagi na duże zainteresowanie meczem rodziców MTH postanowiło wynająć autokar tak, aby wszyscy chętni mogli zobaczyć swoje pociechy w akcji. Mecz został rozegrany w systemie 3 x 20 minut z dwoma 20-minutowymi przerwami. W przerwach tych na lód wchodziły maluszki w wieku przedszkolnym, co było pewnego rodzaju urozmaiceniem całego przedsięwzięcia.

Tym razem gospodarze z uwagi dość sporą absencję swoich najmłodszych zawodników spowodowaną kłopotami zdrowotnymi do gry wystawili nieco starszą młodzież i pomimo walecznej postawy naszych młodych hokeistów mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla wychowanków Siedleckiego Towarzystwa Hokejowego.

Lecz tak naprawdę w całej zabawie nie do końca chodziło o wynik, a o zdobywanie doświadczeń, poznawanie rówieśników z innego miasta, możliwość zobaczenia lodowiska profesjonalnie przystosowanego do gry w hokeja i co najważniejsze wspólne spędzenie na świeżym powietrzu niedzielnego popołudnia. Pomimo porażki, wszyscy wracali z uśmiechem na twarzy, deklarując chęć do jeszcze intensywniejszych treningów, bo przecież w planach Mińskiego Towarzystwa Hokejowego są dalsze mecze dzieci z takimi drużynami jak HUKS Warszawa czy ADH Białystok. Rodziców, którzy chcą aby ich dzieci dołączyły do wspólnej zabawy na lodzie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej MTH www.hokejminsk@ w8w.pl, gdzie można uzyskać wszelkie niezbędne informacje.

Numer: 13/14 (808/809) 2013   Autor: (wp)