W ostatnich dniach czerwca na stadionie w Kałuszynie zorganizowano Międzynarodowy Turniej Piłkarski dla dzieci z okazji jubileuszu 70-lecia klubu Victoria Kałuszyn. W szranki stanęło 12 zespołów,  wśród których znalazły się: Pogoń Siedlce, Top 54 Biała Podlaska, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Tajfun Jartypory i Victoria Kałuszyn, a także goście z Białorusi: Sdjuszor Bereza, Polesie Mozyr, Bielkard  Grodno, Slavija Mozyr i Dinamo Minsk.

Victoria z kamienia

Niemal 240 uczestników rywalizowało przez dwa dni. Ekipy podzielono na dwie grupy, a z ostatecznego zwycięstwa mogła cieszyć się drużyna MOSiR Mińsk Mazowiecki. Pozostałe miejsca na podium zdobyli młodzi piłkarze z Białorusi. Drugie miejsce wywalczył Sdjuszor Bereza, trzecie Bielkard Grodno.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcom wręczono też komplet strojów piłkarskich, zdobywcom drugiego miejsca – 20 piłek, trzeciego – 18 plecaków sportowych. Nagrody  wręczał gość specjalny turnieju – wielokrotny reprezentant Polski Piotr Świerczewski.

Numer: 29 (1033) 2017   Autor: (łk)