Niedawno powstałe Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej aktywnie włącza się organizację imprez sportowych. Na orliku w Siennicy SPZS przygotowało I Rodzinny Turniej  Sportowy o Puchar Stowarzyszenia, do którego zgłosiło się 12 drużyn...

Siennica piłkarska

Wśród ekip, które składały się z 5-6 zawodników, znalazły się: FC Ponalewce, Bolanowscy i Spółka, Korkowcy, Chłopcy Sołtysa, FC Zgoda, Giedziaki-Górki-Jacki, Rad-Mar, Zgódki, El  Padere, Franek i Filip, Dream Team oraz ŁKS Targówka.
Po zaciętej rywalizacji w dwóch grupach do finałowych rozgrywek przeszły po dwie najlepsze drużyny. Po rozegraniu czterech kolejnych meczów wszystko było jasne. Zwyciężyła  ekipa FC Ponalewce w składzie: Jakub Zyśk, Marcin Chmielewski, Bartosz Chmielewski, Michał Zyśk, Bartosz Miros i Waldemar Zyśk. Drugą lokatę wywalczyła drużyna El Padere, a trzecią Rad-Mar.
Nagrodzony został także król strzelców. O ten tytuł rywalizowali wszyscy zawodnicy, a po zaciętej walce zwyciężył Jakub Chlebicki (2004 r.) z drużyny Korkowcy, który strzelił 16  bramek i pokonał Jakuba Piętkę (2007 r.) z zespołu Rad-Mar, mającego na koncie 15 goli.
Uczestnikom turnieju organizatorzy wręczyli pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsze miejsca uhonorowali nagrodami sportowymi.
Oprócz głównego turnieju piłkarskiego zorganizowane zostały różne konkurencje sportowe. Publiczność i zawodnicy wzięli udział w takich grach sportowych, jak: rzuty woreczkami do celu, rzuty do kosza, rzut piłką lekarską na odległość i podbijanie rakietą piłeczki tenisowej.

Numer: 26 (1030) 2017   Autor: (łk)