Powiat piłkarski

W I Charytatywnym Turnieju w piłkę nożną Możesz Więcej wzięło udział około 200 zawodników zgłoszonych do 16 zespołów. Emocjom sportowym towarzyszyły też atrakcje dla kibiców – tych najmłodszych i tych dorosłych.

Futbol pomocy

Impreza rozpoczęła się meczem pokazowym drużyny niepełnosprawnych po amputacjach. Zagrały ze sobą Gloria Varsovia vs Mazovia. Mecz zakończył się zwycięstwem Mazovii 6-1, ale zawodnicy z Gloria Varsovia oczekują rewanżu na boisku ze sztuczną nawierzchnią, gdzie kule, o których się poruszają, nie będą ślizgać się tak, jak na hali sportowej.

Po meczu pokazowym rozpoczęli rywalizację w 4 grupach, które miały wyłonić ćwierćfinalistów i w dalszych rozgrywkach zwycięzców turnieju. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale w duchu fairplay. Zwycięzcami turnieju została drużyna Galacticos, która w finale pokonała Lokomotiv.

W zwycięskim składzie znaleźli się: Krystian Flis, Łukasz Bogusz, Szymon Staska, Kacper Smoderek, Alan Gańko, Konrad Biesiada, Daniel Świerżewski oraz Daniel Kozik. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Margo a Clubowa zakończył się zwycięstwem tych pierwszych.

Puchar fairplay powędrował do drużyny strażaków grających pod szyldem Pogorzelcy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Daniel Kozik, najlepszym bramkarzem Tomasz Bieliński z ekipy Lokomotiv, a najlepszym strzelcem Michał Bondara z drużyny Margo.

Podczas trwania turnieju nie brakowało atrakcji dla kibiców, którzy odwiedzili imprezę. Dla dzieci otworzyli bawialnię, gdzie pod okiem wolontariuszek z ZSE dzieciaki mogły się wyszaleć, biegając za piłką lub rozwinąć talenty manualne przy wycinankach i malunkach. Urszula Zagórska-Bąk, właścicielka Fitness Club FitLady z Mińska, ufundowała dwa karnety do swojego klubu, które rozlosowaliśmy wśród pań odwiedzających imprezę.

Zakończyli licytacją pamiątek. Piłkę z podpisami piłkarzy Legii Warszawa wylicytowała Patrycja Bielicka z Salonu Fryzjersko- Kosmetycznego Madam Paris z Mińska. Koszulka reprezentacji Polski z autografami trafiła do Arkadiusza Paca. Całkowity zysk z turnieju przeznaczony będzie na budowę wielospecjalistycznego ośrodka dla osób niepełnosprawnych, który powstanie w powiecie mińskim. Podczas imprezy udało się zebrać 5787 zł i 1 euro.

Numer: 51 (1002) 2016 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *