Powiat charytatywny

Stowarzyszenie Możesz Więcej (SMW) prowadzi szkołę życia dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w Zglechowie. W ten sposób niesie edukacyjną i  opiekuńczą pomoc dzieciom niepełnosprawnym. To za mało, więc chcą zbudować w powiecie mińskim system opieki nad niepełnosprawną osobą od urodzenia do starości. Zaczęli zbierać pieniądze, rozpoczynając od koncertu i aukcji pod wspólnym zawołaniem, by pięknie żyć...

Życie na szczycie

Misją SMW jest wszechstronna pomoc w życiu dzieci, młodzieży i dorosłym osobom z niepełnosprawnością, aby zapewnić im godne i pełne uczestnictwo w życiu społecznym.
Stąd tworzenie najlepszych warunków edukacji, rozwoju oraz opieki i rehabilitacji osobom z niepełnosprawnością prowadzące do pełnej ich aktywności życiowej, społecznej oraz zawodowej, a także wyrównywania szans życiowych i obrony ich praw.
Tak piszą na stronie stowarzyszenia, gdzie jeszcze nieśmiało pojawia się idea budowy nowej siedziby. Ujawnił ją przewodniczący Piotr Tomaszewski z Aliną Majszyk już podczas witania gości, których w sali teatralnej MDK nie brakowało.
Mieli rację, bo koncert nie był jednorodny i mimo prawie 1,5-godzinnego śpiewania, dość ciekawy. Spowodowała to właśnie jego różnorodność wykonawcza i w sumie repertuarowa, choć wyraźnie zdominowana przez szlagiery trio Osiecka - Rodowicz - Krajewski.
Na dobry początek zaśpiewała lirycznie garwolinianka Joanna Kocon z córką Moniką, a za nimi pokazy talentów dawały Magdalena Duszczyk,   Małgorzata Przybysz, Angelika Banach, Maria Połoz, Anna Wiśniewska, Julia Wicińska, Aleksandra Łapacz, Barbara Frącz, Weronika Wieczorek,  Magdalena Nogańska, Sara Kwiatkowska, Julia Korzeniewska, Weronika Zaboklicka, Nadia Gromska, Natalia Zajda, piłkarka z gitarą Paulina Zatorska i rodzynek Erwin Paczkowski. Większość z nich to słuchacze mińskiej Muscalowej Akademii Talentów małżeństwa Koziołów.
Jakby tego było mało, liryczne maksymy czytały także pracownice ośrodka – Hanna Winczaruk, Aleksandra Kleba, Karolina Parzyszek, Anna Zalewska, Jolanta Sęktas i Ewa Pielasa.
Dyrektor Siła nie tylko udostępnił salę teatralną MDK, ale też poprowadził koncert i licytację obrazów. Na aukcję obrazy podarowały trzy malarki – Bożena Abratowska, Iwona Branicka i Zofia Szydłowska oraz Jacek Wąsowski i Jarosław Ciółkowski. Już od początku aukcji, czyli podbijaniu ceny przez  Piotra Stępnia zanosiło się na rekord i on padł... Za 9 sprzedanych obrazów uzyskali 12 300 zł. Dodatkowo Anna Czyżewska przekazała tysiąc złotych i obiecała też zrobić nieodpłatnie projekt przyszłego budynku, w którym powstanie całodobowy wielospecjalistyczny ośrodek opieki. Tam znajdą swój dom podopieczni szkoły życia w budynku SP w Zglechowie po zakończeniu formalnej edukacji. Szukają na ten cel odpowiedniej działki w Mińsku lub jego bliskiej okolicy. No i zbierają pieniądze na inwestycyjny wkład własny, bo gros funduszy na pewno pozyskają z dotacji unijnych, w czym niezrównana jest obecna dyrektorka szkoły Urszula Wiśniewska.

Numer: 48 (999) 2016 Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *