Wzięli i napisali...

Początek czerwca w Nowym Zglechowie już tradycyjnie wiąże się z integracyjnym piknikiem z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Możesz Więcej oraz Zespół Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych. Także w tym roku w pierwszą niedzielę miesiąca nie zabrakło radosnych zabaw oraz integracyjnych spotkań...

Zglechów integracji

Dopisała pogoda, więc nic nie mogło zepsuć zaplanowanych atrakcji, z których każdy mógł skorzystać za darmo. Na początek przygotowano teatrzyk pod tytułem Rzepka, który poprzedziło powitanie zebranych i życzenia udanej zabawy. Potem można było rzucić się już w wir przygotowanych atrakcji.
Obok punktów z przypisanymi godzinami, były też takie, z których można było korzystać przez cały czas pikniku. Należały do nich przejażdżki konne, trampolina, dogoterapia, czyli zajęcia z psami oraz nieodzowne przy takich okazjach malowanie twarzy. Dla bardziej ciekawych przygotowano zabawy z dużymi bańkami mydlanymi oraz modelowanie balonów. Tradycją jest też loteria fantowa, w której do wygrania były oczywiście zabawki, ale nie tylko. Zmęczeni i głodni mogli posilić się przy słodkim bufecie lub grillu. Zakończenie przypadło do gustu lubującym się w tanecznych ruchach, bo stanowiła je dyskoteka z Myszką Miky i Minny.
Oko cieszyły też pokazy brazylijskiego jiu-jitsu, a młodszych przyciągał też sprzęt mechaniczny. Najpierw pojawili się strażacy, potem zaś zaprzyjaźnieni motocykliści. Ich przybycie jest oczekiwane, bo nie zawsze zdarza się okazja, aby zasiąść za kierownicą tak unikatowych pojazdów. W programie znalazła się też moc konkursów, wymagających od uczestników rozlicznych talentów. Pojawiły się też chusty animacyjne, a Joanna Kocon jak zawsze przygrywała na gitarze angażując do zabawy nie tylko najmłodszych.
Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Możesz Więcej zostało założone cztery lata temu. Od tamtej pory wiele się wydarzyło, a  w ostatnim czasie ważnym wyróżnieniem było przyznanie Stowarzyszeniu Nagrody Powiatu Mińskiego LAURA za rok 2015. Teraz planują jednak nową inicjatywę. Ma być to dom położony w Mińsku Mazowieckim, w którym osoby niepełnosprawne, które ukończyły już 24 lata, znajdą miejsce do spotkań oraz dalszego rozwoju i edukacji.

Numer: 25 (976) 2016 Autor: Wasz PENEtratorKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *