Niebezpieczne rewiry

Okradli mieszkanie
W niedzielę, 20 stycznia nieznani złodzieje dostali się do jednego z domów w Sulejówku, skąd ukradli biżuterię oraz telefon komórkowy. Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji. Można dzwonić na telefony alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do komisariatu - na numer 22 783 99 66.

Sprawcy schwytani
Dzięki żmudnej pracy policjantów z dochodzeniówki udało się doprowadzić do końca sprawę rozboju popełnionego pod koniec grudnia minionego roku w Mińsku Mazowieckim przy ulicy
Sosnkowskiego. Wtedy to pobito i okradziono jednego z mieszkańców dębskiej gminy. Kilka dni po zdarzeniu kryminalni zatrzymali jednego ze sprawców. Był nim 37-letni Jarosław Z. Mężczyzna usłyszał wtedy zarzut karny i na mocy postanowienia sądu został aresztowany na trzy miesiące. To jednak nie był jeszcze koniec tej sprawy. W dalszym ciągu na wolności przebywali wspólnicy Jarosława Z. Policjanci z dochodzeniówki, analizując kolejne operacyjne doniesienia, wpadli na trop dwóch mężczyzn, którzy mogli być powiązani z Jarosławem Z. Do policyjnego aresztu trafili mińszczanie - 32-letni Sławomir P. i 26-letni Artur S. Obydwaj usłyszeli zarzut popełnienia rozboju i podobnie jak wobec ich wspólnika Jarosława Z. decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania przez najbliższe trzy miesiące. Sprawcom rozboju grożą teraz kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Z Kronik KPP i KSP

Wyłamali zamki
W czwartek, 24 stycznia jeden z mieszkańców ulicy Topolowej w Mińsku Mazowieckim padł ofiarą złodziei. Włamywacze dostali się do środka po wyłamaniu zamków i ukradli pieniądze. Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i powiadamianie policji o wszelkich podejrzeniach.

Nocni złodzieje
W nocy z 22 na 23 stycznia nieznani sprawcy po przecięciu kłódki w bramie dostali się na teren prywatnej posesji w Wielgolesie Brzezińskim i ukradli przyczepkę samochodową. Sprawę prowadzą teraz dochodzeniowcy z halinowskiego komisariatu.

Cmentarne hieny
Policjanci z posterunku w Kałuszynie będą wyjaśniać sprawę kradzieży mosiężnego krzyża z jednego z nagrobków na miejscowym cmentarzu komunalnym. Tymczasem mińscy funkcjonariusze poszukują cmentarnego wandala, który w czwartek, 24 stycznia zbił szklaną płytę na jednym z nagrobków, na cmentarzu komunalnym w Mińsku Mazowieckim. Stróże prawa apelują do mieszkańców o reagowanie w przypadku pokazania się na cmentarzu podejrzanych osób i nawiązanie kontaktu z mińskim dyżurnym pod numerem tel. 25 759 72 00 lub alarmowym 112 i 997.

Pijani za kierownicą
W niedzielę, 27 stycznia podczas policyjnych kontroli w ręce stróżów prawa wpadło dwóch mężczyzn – amatorów jazdy po kielichu. Około 2 w nocy w Budach Barcząckich zatrzymano bmw, którym kierował mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Około 18 po południu w Wielgolesie w gminie Latowicz wpadł pijany kierowca daewoo, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W najbliższym czasie mężczyźni odpowiedzą za jazdę samochodami w stanie nietrzeźwości.

Numer: 5 (800) 2013 Autor: kppKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *