Węgrów nowoczesny

W centrum Węgrowa  powstaje nowoczesny budynek handlowo-usługowy, który – jak twierdzą jego pomysłodawcy – ma odegrać ważną rolę w rozwoju miasta. Czy powstająca przy ulicy Wyszyńskiego Galeria Mistrza Jana będzie XXI-wiecznym zwierciadłem Twardowskiego, w którym miasto zobaczy swoją przyszłość?

    

Patronat mistrza

Galeria powstaje na części terenu dawnego dworca PKS. To następstwo złej sytuacji finansowej firmy transportowej  PKS „Sokołów” S.A. Starosta Leszek Iwaniuk podczas sesji wyjaśnił, iż w celu uzdrowienia kondycji finansowej przedsiębiorstwa należy podjąć radykalne kroki, polegające m.in. na obniżeniu wynagrodzenia kadry kierowniczej czy zmniejszeniu zatrudnienia. Wpłynęło to także na decyzję o wystawieniu na sprzedaż budynku węgrowskiego dworca PKS i przyległego terenu, należącego do PKS „Sokołów” S.A.

Nowym właścicielem posesji została „Galeria Mistrza Jana” Sp. z o.o. – inwestycyjna spółka celowa na czele z Tadeuszem Antonim Kłosem. Jej głównym celem jest realizacja projektu inwestycyjnego o charakterze handlowym i usługowym. Z założenia ma on spełniać funkcje miastotwórczą i rewitalizacyjną, przyczyni się również do powstania nowych miejsc pracy, stworzy dodatkowe  miejsca parkingowe, wesprze promocję miasta. Galeria przyczyni się także do poprawy estetyki centralnej części Węgrowa.

Głównym architektem i twórcą dokumentacji technicznej Galerii jest Piotr Mikulski, reprezentujący pracownię projektową Studio Projekt z Olsztyna. Wykonanie prac projektowych powierzono natomiast olsztyńskiej firmie MJC Consulting. Głównym wykonawcą  została spółka MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Zawarta z nią umowa opiewa na ponad 15 mln zł. 

Inwestor rozpoczął także rozmowy z potencjalnymi najemcami. Obecnie zagospodarowano ponad 60% powierzchni. Wiadomo, że w Galerii powstaną punkty handlowe sieci Topaz, Pepco, Kolporter, sklep odzieżowy oraz apteka, na I piętrze lokal gastronomiczny. Trwają rozmowy z przedstawicielami branży obuwniczej oraz RTV i AGD. Kompleks oferuje ogółem ok. 20 lokali handlowo-usługowych.

Czas pokaże, czy wizja przyszłości rozpościerana przez inwestorów się ziści. Patronat Mistrza Twardowskiego pozwala w to  wierzyć.

 

Numer: 3 (798) 2013 Autor: Małgorzata IwańskaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *