Mińsk MazowieckiMińskie jubileusze

Najmłodsze oświatowe dziecko w Mińsku Mazowieckim kończy w tym roku 25 lat. Szóstka już na dobre wpisała się w edukacyjną mapę miasta, pokazując jak bardzo jej powstanie było potrzebne. Jednak co najważniejsze, ma ona jeszcze dużą rolę do odegrania w bardzo energicznie rozwijającej się części miasta, o czym mówili zaproszeni goście. Ale dyrekcja i nauczyciele już teraz mają pełne prawo chwalić się swoimi wychowankam

Srebro na rozwój

Jubileuszowe świętowanie zaczęli jednak nietypowo, bo od zrobienia wspólnego zdjęcia. Potem mogłoby się już nie udać zebranie wszystkich gości w komplecie. A wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy mińskich szkół oraz innych instytucji, a także przyjaciele szkoły oraz jej emerytowani pracownicy.
Uroczystość poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Rokita, który w ramach podziękowania za przybycie gości, zaprosił do obejrzenia poloneza. Ubrani w staropolskie stroje, w rytmach melodii skomponowanej przez Wojciecha Kilara godnie zainaugurowali obchody, zapowiadając artystyczne doznania czekające w dalszej części.
Dyrektor Zalewska w swoim wystąpieniu przypominała początki szkoły oraz nadanie jej patrona. Informacje te uzupełnił były burmistrz Zbigniew Grzesiak, który decyzję o powstaniu placówki wraz z radnymi I kadencji podjął w ciągu dwóch tygodni. - Nigdy nie przypuszczałem, że ta część miasta tak się rozwinie, i że ta szkoła będzie tak potrzebna. Żałuję tylko, że radni nie skorzystali z okazji zakupu budynku obok, bo będzie tutaj potrzebne też gimnazjum - wieszczył.
W tym szczególnym dniu wręczono też pamiątkowe statuetki za wsparcie udzielane szkolnej wspólnocie. Decyzją rad pedagogicznej i rodziców powędrowały one m.in. do ks. Mariana Sobieszka, proboszcza parafii pw. Jana Chrzciciela, Bożeny Nastagi, szkolnej pielęgniarki czy Tomasza Paudyny, dyrektora SJO. Nie mogli też zapomnieć o obecnie pracujących nauczycielach oraz tych, którzy w przeszłości swoją pracą przyczynili się do rozwoju szkoły. Na nich także czekały dyplomy i kwiaty.
Zaproszeni goście ustawili się w kolejce, aby na ręce dyrektor Zalewskiej złożyć wyrazy uznania za 25 lat pełnej sukcesów działalności. Rada rodziców przygotowała nawet specjalny prezent muzyczny - państwo Jurkowscy wykonali dla grona pedagogicznego oraz całej społeczności szkolnej utwór Hej, sokoły, zachęcając do wspólnego śpiewania.

Kiedy część oficjalna była już za nami, nie mogło zabraknąć artystycznych popisów. Motywem przewodnim były życie i twórczość Henryka Sienkiewicza, czyli patrona szkoły. W krótkich taneczno-lirycznych scenkach uczniowie pokazali najważniejsze utwory noblisty, szczególnie dożo miejsca poświęcając Krzyżakom. Zebrani mogli bowiem zobaczyć, jak w interpretacji młodych aktorów wyglądało pierwsze spotkanie Zbyszka i Danusi - wszystko oczywiście w odpowiedniej choreografii.
Środowe uroczystości zakończył tradycyjny poczęstunek oraz podziękowania dla wszystkich rodziców, bo bez ich pociech nie byłoby tych 25 lat.

Numer: 20 (919) 2015   Autor: Łukasz Kuć





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *