Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki pływacki

W Mińsku Mazowieckim odbyła się I runda Mityngu Pływackiego. To już trzecia edycja rywalizacji pomiędzy najlepszymi pływakami z naszego regionu. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy BARAKUDA oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim

Groźne barakudy

Mińsk Mazowiecki pływacki / Groźne barakudy

W zawodach konkurowali zawodnicy z czterech klubów sportowych z Mińska Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, Garwolina oraz Ostrowi Mazowieckiej. W niedzielny poranek na mińskim basenie pojawiło się niemal 200 zawodników. Najmłodsi mieli niespełna 7 lat. W klasyfikacji drużynowej KS Barakuda zajął pierwsze miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasługują najlepsi zawodnicy. W kategorii I (2005 i młodsi) Dobrze spisali się Aleksandra Posiewka i Piotr Drozdowski. Pierwsza zwyciężyła w stylu dowolnym oraz uzyskała trzecie lokaty w stylu grzbietowym i klasycznymi, drugi zaś wygrał w stylu grzbietowym na 25m. W kategorii II (2002-2004) zwyciężali: Radosław Marczak (styl dowolny i motylkowy na 50 oraz dowolny na 100 m), Wojciech Tomusiak (styl klasyczny na 50 i 100 m), Milena Bakuła (styl dowolny na 50 m). Ostatnia z wymienionych uzyskała też drugi czas w stylu zmiennym na 100 m i trzeci w stylu motylkowym na 50 m. Dobrze spisali się także Katarzyna Szczepańska, która zajęła drugie miejsce style grzbietowym na 50 m oraz Natalia Serwatko z trzecią lokatą stylem grzbietowym na 50 m. Najwięcej medali było jednak w kategorii III (1997-2001). Natalia Kuć zwyciężyła w stylu dowolnym na 50 m, zajęła też drugie miejsca w stylu motylkowym na 50 m i zmiennym na 100 m. Sylwia Stupnicka wygrała rywalizację w stylu dowolnym na 100 m, w stylu grzbietowym na 50 m ustąpiła jednej rywalce, a w zmiennym na 100 m dwóm. Mikołaj Komorek okazał się najlepszy w stylu zmiennym na 100 m, dwa razy był też trzeci: stylem klasycznym na 50 m oraz dowolnym na 100 m. Wiktoria Wójcik wywalczyła srebro i brąz. Pierwszy krążek za 50 m stylem klasycznym, drugi zaś za 100 m stylem zmiennym. Dwa brązowe medale uzyskała też Aleksandra Radomińska – za styl grzbietowy i motylkowy na 50 m. Drugie lokaty wywalczyli Michalina Ulicka i Mikołaj Kupidura – pierwsza za 100 m stylem dowolnym, druga za 50 tym samym. Po jednym brązowym medalu zdobyli też Olga Olszewska (100 m stylem dowolnym), Arkadiusz Marczak (100m stylem zmiennym) oraz Karol Wydra (100 m stylem klasycznym). Wszystkim uczestnikom gratulujemy startów! Czekamy na kolejne sukcesy i II rundę Mityngu Pływackiego, która odbędzie się już 26 kwietnia w Garwolinie.

Numer: 9 (908) 2015   Autor: (łk)