Powiat mińskiSport w powiecie

Ostróda na Mazurach była miejscem, w którym zorganizowano Turniej Taekwon-Do PUT „Gladius Cup”. Stawiło się na nim 174 zawodników z 11 klubów reprezentujących taekwon-do, kick-boxing, tang soo do, karate, ju-jitsu.

Medalowe żniwa Ronina

Sport w powiecie / Medalowe żniwa Ronina

Kankurencje stanowiły walki semi-contact, light-contact, light-contact, light-kick oraz soft-kick i techniki szybkościowe. Z Tang Soo Do „Ronin” wystartowało 12 zawodników. Podpopieczni Jacka Keslera odnieśli duży sukces zdobywając 15 medali, z czego aż 8 było koloru złotego, 4 srebrnego i 3 brązowego. Dzięki takim rezultatom ekipa ze Stanisławowa uplasowała się na 4 miejscu w klasyfikacji drużynowej turnieju pośród 11 drużyn. Do trzeciej lokaty zabrakło jednego złotego krążka. Indywidualnie świetnie zaprezentował się Kamil Pasik, który wśród seniorów był najlepszy w walkach semi-contact i light-contact. Dodatkowo zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Dwa złota wywalczył także Szymon Szulc, który wśród młodzików był pierwszy w walkach semi-contact oraz w technikach szybkościowych. Bliski takiego samego sukcesu był Adrian Laskowski, który dwa razy otarł się o złoto zdobywając jednak 2 srebrne medale. Jeden walkach semi-contact, drugi w walkach light-contact. Po dwa krążki zdobyli również Patryk Gnich – złoto w semi-contact i brąz w light-contact oraz Natalia Gawryś – srebro w semi-contact i brąz w light-contact. Po jednym medalu wywalczyli: Cezary Wieczorek (I miejsce – techniki szybkościowe), Dominik Kaim (I miejsce - semi-contact), Mateusz Pasik (III miejsce – techniki szybkościowe), Adrian Socha (II miejsce - semi-contact) i Sylwia Soszka (I miejsce – semi-contact). Był to bardzo udany występ, nie oznacza to jednak wypoczynku dla zawodników „Ronina”, którzy jeszcze w listopadzie mają jeszcze kolejne starty

Numer: 47 (894) 2014   Autor: (łk)