Gmina Mińsk MazowieckiMińscy karatecy

W sobotę, 17 listopada, MKS taekwon-do wystartował w rozgrywanych w stolicy mistrzostwach Warszawy dzieci, młodzików i juniorów młodszych w taekwon-do z udziałem prawie 150 sportowców. Nasze miasto pod opieką trenera Jacka Łuniewskiego reprezentowało 35 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli tym razem 37 medali

Dzieci w pasach

Mińscy karatecy / Dzieci w pasach

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Natalia Taraszewska, Marta Krajewska, Kajetan Gorczyca, Cezary Jackowski, Przemysław Pieńkowski, Mateusz Zgódka, Michalina Mikulska, Mateusz Stelmach, Alicja Chodorska, Sewerian Widerski i Karol Łuniewski – wszyscy w konkurencji układów formalnych oraz Natalia Piórkowska w technikach specjalnych.

Drugie miejsca zajęli: Natalia Szczepańska, Viviana Widerska, Jakub Kuźmicz, Natalia Piórkowska, Gabriela Misterkiewicz, Julia Kawka i Jakub Okrzeja – w układach formalnych oraz Mateusz Zgódka, Michalina Mikulska i Marta Krajewska – w technikach specjalnych, Natalia Szczepańska w walkach kobiet pow. 57 kg, Mateusz Radomski w walkach mężczyzn do 66 kg i Karol Łuniewski w walkach mężczyzn pow. 66 kg.

Trzecie miejsca przypadły: Damianowi Anuszowi, Jakubowi Hamerskiemu i Natalii Pasce – w układach formalnych oraz Karolowi Łuniewskiemu, Oskarowi Ziółkowskiemu i Cezaremu Jackowskiemu – w technikach specjalnych, a także Natalii Taraszewskiej w walkach kobiet pow. 57 kg i Mikołajowi Mikulskiemu w walkach pow. 66 kg oraz Karolowi Maciosze i Natalii Cecotce w układach formalnych i technikach specjalnych.

W klasyfikacji drużynowej zawodów miński klub zdobył pierwsze miejsce w kategorii młodzików i dzieci rocznik 2001/02 oraz drugie w kategorii juniorów młodszych – zdobywając tym samym tytuł najlepszego klubu mistrzostw.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsca zajęli mińscy klubowicze: Mateusz Zgódka, Natalia Piórkowska, Michalina Mikulska w kategorii młodzików i Cezary Jackowski w kategorii dzieci. W kategorii juniorów młodszych drugie miejsce przypadło Karolowi Łuniewskiemu

Numer: 2012 47   Autor: jaz