WęgrówZaczarowany Węgrów

Miłość to uczucie, które można wyrazić na wiele sposobów: poprzez czyny, słowa, ale także za pomocą muzyki i obrazu. Niezwykłym przykładem takiego spojrzenia było widowisko „Miłość w poezji” w wykonaniu rodziny Steczkowskich, które można było obejrzeć 13 listopada w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Warsztaty i koncert realizowane w ramach projektu „Miłość w poezji” zostały zorganizowane w Węgrowie przez fundację Agaty Steczkowskiej „9 fenomenów”, Miasto Węgrów i WOK

Zakochana sztuka

Zaczarowany Węgrów / Zakochana sztuka

Przed koncertem artyści poprowadzili warsztaty aktorsko-recytatorskie, w których uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Węgrowa. Zajęcia poprowadziła Agata Steczkowska oraz aktor Andrzej Brzeski. W zajęciach wzięła udział młodzież, która ma już doświadczenie artystyczne, m.in. z kółek recytatorskich czy amatorskich teatrów szkolnych. Andrzej Brzeski dzielił się z nimi swoją wiedzą dotyczącą aktorstwa, praktycznymi wskazówkami na temat sztuki, przekonując, że sztuka żywego słowa nie jest ważna tylko na scenie, ale również przydaje się w życiu – i w przypadku poszukiwania pracy, i kreowania własnego wizerunku. Warsztaty trwały blisko dwie godziny. Ukoronowaniem zajęć był koncert pt. „Miłość w poezji”. Na scenie można było zobaczyć rodzinę Steczkowskich – Agatę, Pawła i Marcina oraz ich gości – Andrzeja Brzeskiego, Krzysztofa Mikę i Rafała Zawistowskiego. Gościnnie wystąpiła również uczennica Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie, która wyrecytowała jeden z wierszy o miłości.

Podczas koncertu zgromadzeni w sali widzowie mogli obserwować pracę artysty Rafała Zawistowskiego, który w trakcie występu namalował obraz pod wpływem słyszanych dźwięków oraz towarzyszących mu emocji.

Projekt „Miłość w poezji” został skonstruowany według klucza: poza słowem mówionym, z akompaniamentem i bez akompaniamentu. Artyści sięgnęli po poezję, po liryki miłosne, teksty, które związane są z reprezentowaniem starych wierzeń ludowych i pierwotnych tekstów związanych z miłością, z tęsknotą. Projekt powstał po to, żeby nawiązać do tradycji i kultury polskiej.

Zainteresowanie koncertem było bardzo duże. Poza bezpłatnymi biletami wstępu, zachętą była bogaty program przedstawienia. Na sali licznie zgromadziła się młodzież, jaki i przedstawiciele starszych pokoleń. Pokazuje to, że miłość jest nadal ważnym uczuciem w życiu każdego człowieka.

Numer: 2012 47   Autor: Małgorzata Iwańska





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *