Gmina Mińsk MazowieckiNasze trzecioligówki

Tygrysice z Huty Mińskiej rozpoczęły rundę rewanżową od zwycięstwa 3:0 nad Marysinem Warszawa i wskoczyły na drugie miejsce w tabeli III ligi. Bramki strzelały Beata Chapska, Ania Bortkiewicz i Gosia Czyżkowska. Orliczki z Jeruzala przegrały aż 2:9, ale utrzymały 4 miejsce w tabeli po przegranej Zabkowii z radomską Czwórką

Srebrne hucianki

Nasze trzecioligówki / Srebrne hucianki

Gra toczyła się przeważnie na połowie przeciwnika, ale ze względu na zły stan
murawy nasze zawodniczki długo nie mogły udowodnić swojej przewagi. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Beata Chapska strzałem sytuacyjnym z lewej nogi otworzyła wynik. Mimo kłopotów kadrowych, a w szczególności braku dwóch podstawowych stoperek, na tej pozycji udanie zadebiutowała Dominika Romaszuk przesunięta z lewej obrony. Huckie dziewczęta nie dopuszczały do sytuacji pod bramką Agaty Sielczak.
Druga połowa przebiegała w podobnym rytmie i Tygryski potwierdziły swoją wyższość, strzelając dwie bramki. Najpierw po ładnej akcji zespołowej pięknym strzałem pod poprzeczkę popisała się Ania Bortkiewicz, a później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kasi Liwanowskiej Gosia Czyżkowska strzałem głową ustaliła wynik na 3:0 dla Tygrysa. Dzięki tej wygranej Tygryski awansowały na drugie miejsce w tabeli.
W meczu wystąpiły: Agata Sielczak (Paulina Zatorska), Barbara Kozicka (Jolanta Krupa), Dominika Romaszuk, Aleksandra Jagielińka, Olga Dróżdż (Joanna Polowczyk), Martyna Rosa, Beata Chapska, Małgorzata Czyżkowska (Małgorzata Krześniak), Katarzyna Liwanowska (Zuzanna Borzym), Anna Bortkiewicz. Pozostałe wyniki: GOSIR Piaseczno-Orliki Jeruzal 9:2, Ząbkowia Ząbki-Czwórka II Radom 2:7, DAF Płońsk-Królewscy Płock 0:0, Wilga Garwolin pauzowała. – W następnej kolejce, czyli 12 kwietnia o godz.11.00 na boisku w Kałuszynie, zagramy z liderem DAF Płońskiem – informuje kierownik drużyny, Sławomir Romaszuk.

Numer: 15 (862) 2014   Autor: (jzp)