Mińsk MazowieckiSzachowa Dąbrówka

W sobotę, 22 marca 2014 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego na VII Otwartych Mistrzostwach w Szachach o puchar dyrektora MOSiR. W szranki turniejowe stanęło 112 zawodników.

Mistrzowie szkół

Szachowa Dąbrówka / Mistrzowie szkół

W ramach mistrzostw rozegrano trzy turnieje systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund po 15 minut z podziałem na poszczególne typy szkół. Turniej A należał do gimnazjów, B to podstawówki kl. IV-VI, a C – kl. I-III i młodsi.

W grupie A zwycięstwo wśród chłopców z kompletem punktów odniósł Damian Koseski, drugie miejsce wywalczył Tomasz Woźnica, a trzecie – Jakub Dróżdż. Z dziewcząt tryumfowała Pola Parol przed Małgorzatą Krzewską i Pauliną Rusiniak.

W turnieju B chłopców z kompletem punktów zwyciężył Przemysław Laszczak, na drugim był Jakub Żurawicki, a na trzecim – Piotr Kodym. Dziewczęta zdominowała natomiast Aleksandra Lisiecka, zostawiając za sobą Paulinę Hawryluk i Marię Zaborowską.

W chłopięcej grupie C nie było mocnych na Stanisława Lelenia. Za nim uplasowali się Bartosz Fiszer i Maciej Zaborowski. Złoto wśród dziewcząt wywalczyła natomiast Katarzyna Kodym, srebro należało do Julii Dróżdż, a brąz – do Zosi Łaszczuk.

Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki zwyciężył Aleksander Pisarczyk (gr. B) i Igor Weber (gr. C). Dodatkowo prowadzono klasyfikację najmłodszych – Krasnale, której zwycięzcą okazał się Bartosz Fiszer. Puchar Dyrektora MOSiR wywalczało trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach: Damian Koseski, Przemysław Laszczak i Stanisław Leleń.

Równolegle w poszczególnych kategoriach prowadzona była klasyfikacja drużynowa szkół. Tu najlepsza była Macierzanka (gimnazja), SP w Sarnakach (kl. IV-VI) oraz SP-321 w Warszawie (kl. I-III).

Numer: 13 (860) 2014   Autor: (red)