Powiat mińskiKalejdoskop sportowy

Mińszczanin Szymon Kuś stanął na podium pierwszego skateboardowego Grand Prix Polski. w którym startowało 127 zawodników. Po trzech imprezach zdobył 203,15 pkt i ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji.

Trzeci w kraju

Kalejdoskop sportowy / Trzeci w kraju

Skateboardowe Grand Prix Polski jest jednym z działań Stowarzyszenia Polska Asocjacja Skateboardingu, które ma na celu podniesienie standardów w polskiej deskorolce. Idea polega na przeprowadzeniu profesjonalnego cyklu imprez, których wynikiem będzie obiektywny ranking skaterów w Polsce. Wszystkie zawody w cyklu są sędziowane jednolitym systemem, zgodnym z World Cup of Skateboarding oraz organizowane według określonych wytycznych, jednakowych dla wszystkich organizatorów. Wyniki całego cyklu są sumowane, tworząc jasną klasyfikację polskich riderów – podobnie jak w wielu innych krajach, gdzie z powodzeniem narodowe rankingi funkcjonują od lat.

Dzięki udziale w Skateboardowym GP Polski, skaterzy mają większą szansę na zostanie dostrzeżonym i lepsze możliwości nawiązania profesjonalnej współpracy z dużymi deskorolkowymi firmami – zarówno polskimi jak i zagranicznymi.

Natomiast z perspektywy firm deskorolkowych, ranking zachęca do wspierania najlepszych skaterów. W 2013 roku bazę cyklu tworzyły 3 imprezy: Baltic Games, Lines of Bielawa i zawody na PTG, które odbywały się w Katowicach, Bielawie i Gdańsku. Szymon Kuś zajął w nich kolejno 17., 10. i 2. miejsce, gromadząc łącznie 203,15 pkt. Wynik ten zapewnił mu trzecią pozycję w rankingu ogólnym. Gratulujemy.

Numer: 4 (851) 2014   Autor: (red)