Mińsk MazowieckiMistrzostwa taekwon-do

W sobotę, 30 listopada, Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO wziął udział w rozgrywanych w stolicy Mistrzostwach Warszawy w Taekwon-Do ITF. Był już drugi start mińszczan w sezonie sportowym 2013/14. W tradycyjnie silnie już obsadzonych warszawskich zawodach wystartowało ponad 150 sportowców z klubów Warszawy i okolic.

Mińszczanie na złoto

Mistrzostwa taekwon-do / Mińszczanie na złoto

Mińsk Mazowiecki reprezentowało 36 zawodników i zawodniczek pod opieką trenera Jacka Łuniewskiego (VI DAN). Zdobyli tym raze 40 medali. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Michalina Mikulska, Mateusz Zgódka, Viviana Widerska, Natalia Paska, Kamil Lisiecki, Liwia Walewska-Ogrodnik, Marcel Mikulski, Cezary Jackowski, Łukasz Zgódka – wszyscy w układach formalnych stopni KUP i Karol Łuniewski w układach formalnych stopni DAN, Michalina Mikulska i Karol Łuniewski w technikach specjalnych oraz Natalia Taraszewska w walkach do 55 kg,  Łuniewski w walkach pow. 70 kg, Jakub Hamerski w walkach do 52 kg i Mateusz Zgódka w walkach do 58 kg.

Drugie miejsca zajęli: Natalia Piórkowska, Karolina Łuniewska, Damian Anusz, Mateusz Stelmach, Marcin Radomski i Kacper Całka – w układach formalnych stopni KUP, Julia Kawka w technikach specjalnych oraz Natalia Cectoka w walkach do 55 kg i Mikołaj Mikulski w walkach pow. 70 kg.

Trzecie miejsca przypadły: Natalii Cecotce, Natalii Taraszewskiej, Mikołajowi Mikulskiemu, Oskarowi Ziółkowskiemu, Sewerianowi Widerskiemu, Wojciechowi Gallowi i Kajetanowi Gorczycy – w układach formalnych stopni KUP, Natalii Piórkowskiej, Natalii Paskiej, Michałowi Koczyrkiewiczowie, Sewerianowi Widerskiemu i Jakubowi Kuźmiczowi – w technikach specjalnych oraz Natalii Kawce i Natalii Piórkowskiej w walkach do 55 kg oraz Damianowi Anuszowi w walkach do 58 kg.

W klasyfikacji indywidualnej reprezentanci Mińska Mazowieckiego – Michalina Mikulska i Karol Łuniewski zajęli pierwsze miejsca wśród zawodników z roczników 1997-99, a Natalia Paska w roczniku 2000-01. Drużynowo Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zdobył pierwsze miejsce, zdobywając tym samym tytuł najlepszego klubu mistrzostw.

– Po raz kolejny zdominowaliśmy turniej, potwierdzając swoją niekwestionowaną pozycję lidera w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów w regionie warszawskim – cieszy się trener Jacek Łuniewski i zdradza, że teraz zawodnicy skoncentrują się na przygotowaniach do styczniowego egzaminu na kolejne stopnie uczniowskie taekwon-do. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Numer: 49 (844) 2013   Autor: (red)