Gotowi do zmian (9/2012)

Projekt „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy”, którego liderem jest– dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim, zarządzane przez Joannę Kowalską, powoli dobiega końca. Kadra projektu nie zostawia jednak uczestników bez dalszej pomocy w rozwoju zawodowym. W piątek, 26 października młodzież w ramach programu zwiedziła warszawskie uczelnie wyższe

Ścieżki rozwoju

Gotowi do zmian (9/2012) / Ścieżki rozwoju

Projekt „Gotowi do zmian…” to coś więcej niż tylko ponadprogramowa nauka. Kadra projektu dba o to, by nie tylko przekazać uczestnikom przydatną w życiu zawodowym wiedzę, ale i pokazuje im możliwości dalszego rozwoju. Sprzyjają temu wizyty studyjne u pracodawców, a także odwiedziny na wyższych uczelniach. We wrześniu gotowa do zmian młodzież odwiedziła firmy w Mościbrodach i Siedlcach, a ostatni piątek października przyniósł im całodniową wycieczkę do Akademii Leona Koźmińskiego i Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Wizyty na wyższych uczelniach mają na celu zapoznanie młodzieży z możliwościami dalszego kształcenia. To dla nich okazja, by zobaczyć uczelnie na żywo, poznać ich infrastrukturę i ofertę edukacyjną. Uczestnicy projektu „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy” zapoznali się z informacjami dotyczącymi rekrutacji, kierunków kształcenia i rozwoju zainteresowań, możliwości uzyskania stypendiów oraz wyjazdu za granicę w ramach międzynarodowej wymiany studentów.
W Akademii Leona Koźmińskiego uczestników projektu przywitali pracownicy uczelni, którzy oprowadzili młodzież po szkole. Akademia stworzyła swoim studentom rzadko spotykane warunki nauki, oddając do ich dyspozycji ponad 21 tys. m2 nowocześnie zaprojektowanej i wyposażonej powierzchni edukacyjno-wypoczynkowej. Znajdują się tam 54 sale wykładowe, 6 auli, laboratoria komputerowe ze sprzętem najnowszej generacji, siłownia, boiska, sale sportowe, bary, punkty ksero, a nawet... poczta. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiła jednak biblioteka przystosowana do pracy indywidualnej i grupowej.
– Jesteśmy jedną z najlepszych uczelni biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej – zachwalała Akademię Anna Miziołek z biura marketingu. Jej słowa potwierdzają polskie i międzynarodowe rankingi szkół, w których Koźmiński znajduje się na czołowych miejscach. Jest również jedyną polską uczelnią, która posiada trzy najważniejsze międzynarodowe akredytacje uczelni biznesowej - EQUIS, AMBA i AACSB. To zwiększa nie tylko atrakcyjność kształcenia, ale i zainteresowanie pracodawców, którzy chętniej zatrudniają absolwentów Akademii. Jak dotąd jej progi opuściły ponad 24 tys. studentów wykształconych w kierunkach związanych z prawem, ekonomią, socjologią, zarządzaniem i administracją.
Zwiedzanie uczelni i zapoznanie się z jej ofertą to jednak nie wszystko, co czekało na uczestników projektu podczas piątkowych odwiedzin. Specjalnie dla nich przeprowadzono konkurs z nagrodami, a mgr Mateusz Woiński poprowadził interaktywne zajęcia z zakresu prawa karnego dotyczące kanibalizmu i stanu wyższej konieczności. Udowodnił tym uczestnikom, że nauka nie musi być nudna, za co nagrodzono go gromkimi brawami.
Swoje podwoje przed uczestnikami projektu „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy” otworzyła również Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, gdzie odwiedzających powitał rzecznik prasowy szkoły Sławomir Baczulis. Opowiedział on o możliwościach rozwoju studentów tej jednej z najlepszych uczelni techniczno-artystycznych z 17-letnią tradycją. Oferuje ona naukę na kierunkach związanych z ochroną środowiska, architekturą, budownictwem, ochroną zdrowia, hotelarstwem i informatyką.
– Studia u nas są dostosowane do rynku pracy i profesjonalnie przygotowujące do wykonywania przyszłego zawodu – przekonywał rzecznik. Wielu absolwentów WSEiZ założyło własną firmę, odniosło nie tylko polskie, ale i międzynarodowe sukcesy zawodowe lub podjęło pracę w największych i prestiżowych przedsiębiorstwach. Uczelnia daje swoim studentom szerokie możliwości rozwoju, organizując w atrium wystawy prac i zapewniając naukę w nowocześnie wyposażonych pracowniach komputerowych i laboratoryjnych. Uczestnicy projektu zwiedzili te pracownie i z zainteresowaniem przyglądali się wystawie wzornictwa artystycznego znajdującej się w holu budynku. Może niedługo znajdą się tam również ich prace...
Nad bezpieczeństwem i komfortem przejazdu młodzieży czuwała jak zwykle profesjonalna firma BAGS, zaś pyszny catering przygotował podmiński TIREST.
***
Kadra i Uczestnicy Projektu składają serdeczne podziękowania Koordynatorom - Annie Miziołek z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Sławomirowi Baczulisowi z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania za pomoc w organizacji wizyt. (ckziu-prom)

Numer: 2012 44   Autor: (ckziu-prom)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *