W ostatnią sobotę września mińska drużyna rugby zmierzyła się w wyjazdowym meczu z Gryfami z Rudy Śląskiej. Po przegranej na inaugurację sezonu z drużyną Posnanii Mazovia chciała pokazać się z lepszej strony. I pokazała, wygrywając ze Ślązakami 19:12. Dla Mazovii punktował głównie Mateusz Kocon 14 pkt – 1 podwyższenie i 4 karne oraz Grzegorz Pleskot przez przyłożenie.

Sukces rugbistów

Mecz był zacięty i z początku żadna z drużyn nie zdołała potwierdzić swojej wyższości, a kiedy obie drużyny grały w osłabieniu etatowy kopacz Mazovii zamienił dwa rzuty karne na punkty i pierwsza połowa kończy się wynikiem 5:13.

W drugiej połowie przy wyniku 12:16 mogło zdarzyć się wszystko. Ostatnie słowo należało jednak  do RC Mazovia i niezawodnego Mateusza Kocona. Tak więc drużyna z Mińska Mazowieckiego zapisała pierwsze 4 punkty do ligowej tabeli wskakując tym samym na trzecią pozycję.

RC Mazovia: Sebastian Jaworski, Dawid Wernik, Łukasz Witowski, Krystian Kopczyński (C), Jakub Woźnica, Paweł Dzięcielski, Rafał Iwanow, Mariusz Siwiec, Paweł Woźniak, Mateusz Kocon, Grzegorz Pleskot, Artur Wadas, Piotr Jurkowski, Arkadiusz Głuchowski, Alcindo Uware. Z ławki rezerwowych weszli również: Brandon Gwara, Kamil Czajka, Mariusz Rawa, Mateusz Zagrodzki, Rafał Kowalczyk.

Sztab szkoleniowy: Paweł Piekarek (pierwszy trener) i Leszek Kopczyński (asystent trenera).

Numer: 40 (1148) 2019   Autor: (jaz)