Niebezpieczne rewiry

Wydział kryminalny mińskiej komendy na przestrzeni ostatnich trzech lat podjął 134 akcje poszukiwawcze zaginionych osób. Wśród nich było 12 spraw tzw. poziomu I, czyli takiego, w których poszukiwania wymagają bezpośrednich i natychmiastowych czynności z zaangażowaniem znacznych sił i środków. Tylko do sierpnia bieżącego roku zgłoszono 5 zaginięć poziomu I. Wszystko to sprawiło, że zrodził się pomysł zorganizowania szkolenia w tym zakresie. O jego przeprowadzenie poproszono funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji.

Nauki poszukiwaczy

We wtorek 10 września podzielili się oni swoim doświadczeniem zdobytym podczas kilkudziesięciu akcji. Obecni na szkoleniu poznali zalety wykorzystywania tzw. szybkich trójek, czyli małych grup osób, które wyposażone w urządzenia GPS przeszukują przydzielony teren. Ćwiczyli też obsługę GPS oraz oznaczanie terenu i zasady jego sprawdzania.

W szkoleniu poza mińskimi policjantami wzięli udział strażacy z komendy powiatowej oraz strażacy ochotnicy z podległych OSP, w tym z Dębego Wielkiego. Ci ostatni zasługują na szczególne wyróżnienie, ponieważ wielokrotnie ich pomoc, użyty sprzęt, wiedza i doświadczenie pomogły szczęśliwie zakończyć poszukiwania.

Numer: 38 (1146) 2019 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *