Dębe WielkieDębe Wielkie piłkarskie

To była już druga edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębe Wielkie. W upalną niedzielę 11 sierpnia na boisku w Rudzie stawiło się pięć drużyn złożonych z sympatyków piłki nożnej, mieszkańców dębskiej gminy, którzy ukończyli 15 rok życia…

Zwycięska Walencja

Dębe Wielkie piłkarskie / Zwycięska Walencja

Na boisku nie brakowało emocji, a cały turniej przebiegł w radosnej atmosferze. Już kilka minut po godzinie 13 wszystko było jasne. Poznaliśmy wyniki.

Złoto oraz puchar za pierwsze miejsce w tegorocznej edycji piłkarskich rozgrywek zgarnęli zawodnicy Walencji. To w większości reprezentanci Walercina, których poprowadził Krzysztof Pik – kapitan drużyny. Drugie miejsce zajęli gracze MBM z Przemysławem Żelazowskim na czele, natomiast trzecie – zawodnicy Patryka Karpińskiego, grający pod niezwykłą nazwą Gaz, benzyna, normalna rodzina. Tuż za podium uplasowała się ekipa Kuleczka Team prowadzona przez Szymona Archicińskiego, a ostatnia lokata przypadła w udziale drużynie Glance Łysego.

Organizatorzy przyznali także szereg nagród indywidualnych. Pamiątkową statuetką nagrodzili najmłodszego uczestnika tegorocznego turnieju, 15-letniego Kamila Polkowskiego (Glance Łysego) oraz Stanisława Piwka (rocznik 1985, Walencja), najbardziej doświadczonego gracza. Najlepszym bramkarzem został Radosław Kostecki z Walencji. Kolejną statuetkę do kolekcji otrzymał Bartosz Woś (MBM), który został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem całego turnieju.

Trofea zawodnikom wręczali: zastępca wójta gminy Dębe Wielkie Tomasz Gójski, dyrektor GOSiR Rafał Wtulich oraz sołtys Rudy i sekretarz klubu Płomień Dębe Wielkie Henryk Smuga.

Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnym piłkarskim wydarzeniu. W piątek 20 września na boisku w Cygance będzie miała miejsce kolejna edycja Gminnego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży. Do wspólnej zabawy zapraszają dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych.

Numer: 34/35 (1142/1143) 2019   Autor: (łk)