Dębe WielkieGórki sportowe

W niedzielne przedpołudnie w Górkach miała miejsce kolejna już edycja Biegu Wiosny. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Akademia Sztuk Walki (Dawid Matwiej, Monika Matwiej) przy współpracy z dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim Wielkim Rafałem Wtulichem…

Wiosna w biegu

Górki sportowe / Wiosna w biegu

Liczba biegaczy pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Na starcie stawiło się prawie 150 uczestników. Jak co roku, impreza miała charakter rodzinny – dystans był dostosowany do wieku uczestników. Udział w biegu był bezpłatny, a na zwycięzców czekały medale i nagrody rzeczowe. Dofinansowania na ten cel udzieliła Gmina Dębe Wielkie.

W kategorii dzieci do lat 5 wśród dziewczynek zwyciężyła Ala Witkowska, zaś wśród chłopców Jakub Jarek. Drugie lokaty uzyskali: Michalina Świętochowska i Jerzy Kwasiborski, zaś trzecie: Zuzia Szymaniak i Alek Krzewski.

W starszej kategorii (6-7 lat) pierwsi do mety dobiegli Agata Budzyńska i Kacper Kowalski. Za nimi uplasowali się Zuzanna Żelazowska i Antek Koszewski. Wśród chłopców było też trzecie miejsce, które zajął Franek Glanowski.

Rywalizację dzieci w wieku 8-10 lat na najwyższym stopniu podium zakończyli Zuzanna Jarek i Mateusz Szabat. Zosia Proczek i Filip Zalewski byli tuż za nimi, zaś podium zamykali Teresa Ryguła i Szymon Gałązka.

Wśród dziewcząt w kategorii 11-12 lat najlepsza okazała się Julia Komorzycka, zaś wśród chłopców Piotr Reda. Drudzy byli Ula Ryguła i Filip Krzewski, a trzeci Aniela Ciemerych i Krzysztof Witkowski.

Najlepsi biegacze w wieku 13-15 lat to Agata Gałązka i Dominik Kościesza. Edyta Mazaj i Piotr Polkowski zajęli kolejne miejsca, zaś trzecia lokata przypadła w udziale Karolinie Cudnej.

W kategorii open kobiet zwyciężyła Karolina Lewandowska, przed Beatą Nowakowską i Mariolą Paprocką. Najlepszym z panów był Leszek Kielak, który wyprzedził Marka Czyżkowskiego i Mariusza Murawskiego.

Wszystkim biegaczom należą się gratulacje za okazanie sportowego ducha i wytrwałość.

Numer: 23 (1131) 2019   Autor: (łk)