Zacięty, nieco nerwowy i emocjonujący mecz obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się przyjść na finałowy pojedynek mistrzostw Mińska Mazowieckiego w tenisie. Najważniejsze trofeum odebrał Wojciech Piątek. W ostatnim pojedynku rywalizacji pokonał on Rafała Wiśniewskiego 6:3, 6:3.

Piątek mistrzowski

W półfinałach rywalizacji swój udział zakończyli w niej Tomasz Sowa i Dariusz Kalinowski. Pierwszy z nich uległ Rafałowi Wiśniewskiemu 2:6, 6:7. Drugi przegrał z Wojciechem Piątkiem 4:6, 7:6, 7:10. Dodajmy, że poza wspomnianą czwórką zawodników ćwierćfinalistami mistrzostw okazali się też Karol Księżopolski, Jacek Popis, Cezary Słodownik i Krzysztof Marcinkowski.

Niedzielnej odsłonie turnieju towarzyszyły też zmagania dzieci. Ich zwycięzcami zostali Oskar Królak (kategoria do lat 8), Mikołaj Karpiński (kat. 9 - 11 lat) i Marcin Kępczyk (kat. 12 - 14 lat). Na drugich miejscach uplasowali się, zachowując odpowiednią kolejność, Stanisław Maj, Tymon Kowalczyk i Jan Wieczorek. Na trzecich lokatach sklasyfikowano Remigiusza Królaka, Huberta Wierciocha i Michała Kowalczyka.

Organizatorami pojedynków nadsrebrzańskich, młodych, tenisowych nadziei byli Mińsko Mazowieckie Towarzystwo Tenisowe oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. Za przebieg mistrzostw miasta nad Srebrną odpowiadało w całości MMTT.

Numer: 23 (1131) 2019   Autor: (jaz)