To był pierwszy w powiecie taki konkurs wokalny. Nie dość, że każda szkoła mogła zgłosić tylko jedną śpiewającą osobę, to każda z nich mogła przypomnieć piosenkę z repertuaru Anny Jantar lub Natalii Kukulskiej.

Od matki lub córki

Nie wiadomo, skąd się wziął taki wybór, ale komisja konkursowa miała niełatwe zadnie po wysłuchaniu 43 wykonawców. Musiała w każdej kategorii wiekowej wyłonić tylko po troje laureatów, dla których przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas gali podsumowującej konkursy organizowane w ramach VII Dni Powiatu Mińskiego 7 czerwca 2019 r. w sali widowiskowej Klubu Centrum Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Kto tam jeszcze raz zaśpiewa? Na pewno z klas I-III Alicja Mirosz z Cisia, Stella Santorek z SP w Latowiczu i Dominika Urbanek z SP w Cegłowie. Z klas IV-VI SP pojawi się Maryla Brzezińska z Marianki, Halszka Rembowska z MSA, Lena Kurowska z Siennicy i Marta Korzeń z Cegłowa, a z jeszcze starszych Martyna Wocial z SP w Mistowie, Urszula Dorosz z SP w Halinowie i Jakub Wieczorek z SP w Jakubowie. Z najstarszych wystąpi tylko Patryk Bakuła z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie.

Dodatkowo wybrani wykonawcy otrzymają możliwość zaprezentowania nagrodzonej piosenki przed koncertem Natalii Kukulskiej 19 września 2019 r. w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim.

Numer: 22 (1130) 2019 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *