MazowszeSzkoły koszykarskie

Drużyna mińskiego Mechanika zdobyła wicemistrzostwo regionu siedleckiego w koszykówce. Stało się to podczas finałów rozgrywek, które zorganizowano w Siedlcach. W szranki stanęły cztery drużyny – trzy reprezentujące miasto gospodarzy oraz ekipa z Mińska…

Srebni w regionie

Szkoły koszykarskie / Srebni w regionie

Zawody rozegrano w ostatni czwartek marca. Organizator zadbał o piękną oprawę całej imprezy – był zespół cheerleaderek, zaproszono drużynę koszykarek MKK Siedlce, które grają w ekstraklasie, oraz lokalne media. Po uroczystym rozpoczęciu jako pierwsi stanęli do rywalizacji koszykarze gospodarzy. Reprezentanci Prusa, czyli II LO w Siedlcach zmierzyli się z zawodnikami ZSP-1 – siedleckiego Elektryka. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami okazali się gospodarze – drużyna I LO w Siedlcach, mecz zakończył się wynikiem 70:44. Do kolejnego meczu przystąpiła drużyna mińskiego Mechanika, która grała z siedlecką Królówką, czyli II LO. Od początku meczu goście narzucili swój styl, stawiając mocną obronę oraz wyprowadzając szybkie ataki, systematycznie powiększali swoją przewagę. Skuteczność w rzutach za 3 punkty również była na wysokim poziomie. Mecz zakończył się wynikiem 86:68 dla Mechanika. W starciu o trzecie miejsce lepsi okazali się koszykarze Królówki, którzy po wyrównanym meczu pokonali Elektryka 66:51. W meczu o złoto gospodarze podejmowali mińszczan. Od początku było niezwykle emocjonująco, licznie zgromadzona publiczność gromkim dopingiem wspierała gospodarzy. Dzięki dobrej współpracy całej piątki Mechanika po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 39:36 dla gości. Druga połowa to doskonałe zagrania z obu stron. W końcówce czwartej kwarty, mimo ogromnego zaangażowania, mińszczanie musieli uznać wyższość gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 74:62 dla siedlczan. Całej drużynie Mechanika należą się gratulacje, ponieważ do samego końca pokazywała charakter.

Numer: 16/17 (1124/1125) 2019   Autor: (łk)