Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki badmintonowy

W hali sportowej ZSP przy ul. Dąbrówki 10 miński MOSiR zorganizował V turniej badmintona z cyklu GRAND PRIX sezonu 2018/19. Do zawodów przystąpiło 33 uczestników, wśród których dominowali startujący w kategorii open...

Badminton obsadzony

Mińsk Mazowiecki badmintonowy / Badminton obsadzony

W otwartej rywalizacji wzięło udział 15 zawodników. Rywalizowało to 11 dzieci, 4 kobiety oraz 3 juniorów.

W turnieju kobiet zwyciężyła dotychczasowa liderka tej klasyfikacji – Patrycja Kaźmierczak. Wyprzedziła Annę Nagrabę, Monikę Szczepaniuk i Magdę Enzelm. Rywalizacja juniorska zakończyła triumfem Janka Maguzy, który wreszcie wygrał z niepokonaną do tej pory Oliwią Winek. Trzecią lokatę zajął Damian Rowicki. W kategorii dzieci supremację potwierdziła Lena Winek, pokonując ponownie w finale dużo młodszego Krzysia Szczepaniuka. Trzecią lokatą może pochwalić się Hania Krasuska, a czwartą Kacper Grasiak.

Główna kategoria niedzielnych zawodów doczekała się znakomitej obsady. Do dotychczasowej czołówki dołączyło dwóch zawodników z profesjonalnego klubu badmintona w Konstancinie i zgodnie z przewidywaniami dotarli oni do finału, w którym Tomasz Lipski wygrał z Marcinem Wybierkiem w setach 2:0. W pojedynku o trzecie miejsce Wojciech Piątek zwyciężył Andrzeja Winka z Garwolina.

Numer: 13 (1121) 2019   Autor: (łk)