HalinówBieg Rycerza Okunia

W III Biegu Rycerza Okunia rywalizowały grupy młodzieżowe oraz dorośli na dystansie 10 km.

Rycerski dystans

Bieg Rycerza Okunia / Rycerski dystans

W sumie wystartowało 168 osób. Nie zabrakło prawdziwych pasjonatów, jak Beata i Andrzej Korkoszowie, którzy wspólnie z dziećmi Patrycją i Stasiem uczcili w ten sposób swoją jedenastą rocznicę ślubu. Dobry przykład dał także burmistrz sąsiadującego Sulejówka Arkadiusz Śliwa, który stanął do biegu i uplasował się na dwunastym miejscu. Najszybszym mieszkańcem był natomiast Sławomir Świderski z Halinowa.

W biegu głównym kobiet kolejno na podium stanęły: Magdalena Skarzyńska, Paulina Pankiewicz i Beata Pielachowska, wśród mężczyzn zwyciężył utytułowany zawodnik z Warszawy Jakub Nowak, tuż za nim przybiegli Dariusz Król i Adam Leśniak. W biegu na 100 m kolejne miejsca zajęły Julia Zając, Aleksandra Kurek i Zuzia Gałkowska, wśród chłopców Szymon Kurek, Szymon Orzeł i Tobiasz Kijewski. Bieg na 200 m to kolejno wygrane Pauliny Pomorskiej, Zofii Magdziarz, Zuzanny Gałkowskiej oraz Dawida Kosowicza, Oskara Kokocia i Damiana Krasnodębskiego. W biegu na 2000 m czołówka to Paulina Czyżkowska, Aleksandra Klimczak, Aleksandra Zych oraz Przemysław Parobczy, Błażej Wiączyk oraz Robert Mikoś.

Numer: 20 (815) 2013   Autor: (ret)